Рус Укр
ГоловнаКомунальні байкиМіські проектиЯк спікер із децентралізацією прощався
Новини ЖКГ
21 Вересня 2020 p.
17 Вересня 2020 p.
11 Вересня 2020 p.
09 Вересня 2020 p.
07 Вересня 2020 p.
04 Вересня 2020 p.
03 Вересня 2020 p.
25 Серпня 2020 p.

Як спікер із децентралізацією прощався

Комунальні байки - всі вигадані історії з життя. Однак, як відомо, у кожній вигадці - лише доля вигадки. Сьогодні пропонуємо байку про складне життя урядовців.

...Листопад 2014 року. Йде перше засідання новообраної Верховної Ради. Новоспечені нардепи  приймають  присягу на вірність народу та створюють  коаліцію депутатських груп та фракцій. За пропозицією блока імені Президента коаліція обирає Спікера. Ним стає молодий, перспективний Віце-прем’єр, друг, земляк та однодумець Президента. Позаочі всім урядовцям  та нардепам було відомо, що Спікер останні місяці опікувався та проводив весь вільний час із Децентралізацією – молодою білявкою модельної зовнішності, яку щоправда ніхто із політичного бомонду не бачив, оскільки Віце-прем’єр, а тепер вже Спікер, ніколи з нею на людях не з’являвся, лише розповідав, яка вона прекрасна і краще неї не має в світі жінок.

Вечір того ж дня

Стомлений після важкого першого дня Спікер відкриває магнітною карткою замок під’їзду та піднімається на сьомий поверх. Двері в квартиру після тривалих дзвінків відчиняє Децентралізація. Вона засмучена, на обличчі видно розводи від сліз, дорога косметика розплилася по обличчю, її прекрасне русяве волосся замість звичайної коси неакуратно зібрано під обруч.

Спікер: Люба моя пташко, що сталося, чому в тебе на очах сльози, хто тебе образив?

Децентралізація (холодно): А ти сам не здогадуєшся? Нічого не хочеш мені розказати, пояснити?

Спікер: Ти про що, нічого не розумію…

Децентралізація: Я весь ранок по телевізору дивилася відкриття сесії нової Ради, тебе обрали Спікером. Скажи мені чесно, це кінець? Ти мене кидаєш і ми більше не побачимося?

Спікер: Люба моя, голубонько моя, ти все не так розумієш...

Децентралізація: Все я розумію…скористався мною і кидаєш  мене…обіцяв золоті гори, обіцяв, що будемо разом завжди, що ти дбатимеш про мене. Обіцяв, що я дійду до  кожного села, що ти передаєш  туди повноваження і ресурси, і щоб кожна громада мала право за моєю допомогою вибирати свою владу.  Обіцяв, що зі мною люди стануть краще та вільніше жити на своїх територіях, вільно розпоряджаючись своїми податками. А тепер що? Всьому кінець? Тебе поманили новою посадою у Верховній Раді і ти мене кидаєш на призволяще?

Спікер: Не кидаю я тебе, моя ластівко…просто зрозумій, в країні відбувається війна, і мій обов’язок на сьогодні служити народу кожної хвилини. Зрозумій, кожен з тих, хто при владі, має трохи більше любити Україну, ніж себе самого. Тому я не зміг відмовити Президенту, коли він мені запропонував бути Спікером, адже йому сьогодні дуже важко, і якщо ще й я йому відмовлюся підставити плече, то у нас взагалі не буде держави…

Децентралізація: Так воно і є, тебе поманили цукеркою у вигляді вищої посади і ти не зміг відмовитися... всі ви такі однакові – молоді, успішні чоловіки. Попереджала ж мене твоя колишня Бениця, щоб я тобі не вірила, бо ти і її кинув заради посади Віце-прем’єра. Треба було послухати мудру жінку та не зв’язуватися з тобою, дурна я дурна..

Спікер: От тільки не потрібно перекручувати, серденько…прем’єр особисто запропонував мені цей пост. Насправді це було дуже важке рішення – залишити Беницю.  Не в кожної людини бувають у житті такі хвилини. Ти знаєш, для мене, вибач за пафос, посада як така нічого не означає. Довіра людей — так. Результат — так. Я тобі вже казав колись, що я погодився працювати тільки за умови проведення повномасштабної горизонтальної реформи, яка ляже в основу будь-яких інших секторальних реформ. 

Децентралізація: Ну й де ваші з Прем’єром реформи? Вісім місяців минуло, як ми з тобою разом, а ти мене нікому не показав, на Ваші світські раути я не ходжу, сиджу тут вдома чекаю на тебе кожного вечора…

Спікер: Тому, що цьому уряду було  відведено дуже невдячну роль. Одна справа — прийти в період стабільності, зовсім інша — працювати в таких екстремальних умовах, як ми працювали  зараз. Але саме цей уряд став інструментом ухвалення, може, і непопулярних жорстких рішень, але єдино необхідних. Народ зрозумів нас і терпить, бо  ми з Президентом  справді будуємо державу, а не черговий палац для небожителів.

Децентралізація: А що тепер зі мною буде? Я до тебе звикла, я не зможу без тебе…ми хоч колись будемо бачитись, чи в тепер нова жінка – Верховна Рада?

Спікер: Ніхто не збирається нікуди відступати, я тебе не покину в жодному випадку, хоча тепер і рідше будемо бачитися – це правда. Тобою опікуватиметься інша людина, повір, дуже хороший чоловік, також людина Президента. Ми маємо не пізніше ніж до 26 грудня прийняти бюджет, оскільки місцеві бюджети теж мають бути прийняті, і люди 1 січня мають увійти з готовими кошторисами на січень місяць. Для того, щоб ти нарешті з’явилася на людях, нам потрібно прийняти дуже багато законів, і саме заради тебе я став Спікером. Довірся мені, я тебе не зраджу і не підведу!

Децентралізація (кліпаючи мокрими очима): Я прошу тебе, заходь до мене хоч інколи, я тебе чекатиму завжди, код на дверях ти знаєш, ключі в тебе є…Прощавай…

Спікер: Я зроблю все для того, щоб держава  була успішною, процвітаючою країною та в ній було тобі гарно жити! Я не кажу тобі «Прощавай», я кажу тобі «До зустрічі»

Обидва стоять на порозі в коридорі та стискаються в обіймах. Спікер у дверях піднімає вгору великий палець і каже «Я ще повернуся»…звучить музика з фільму «Термінатор-2» - це дзвонить  мобільний Спікера. Децентралізація зачинила за ним двері і відчула, ніби щось здригнулося під землею, ніби вісь землі повернулася в іншій бік. Так закінчилася Велика історія відносин.  

Шановні читачі "України Комунальної".
Звертаємо вашу увагу, що місце дії та всі дійові особи є витвором фантазії автора. Їх схожість та співпадіння з конкретними реальними особистостями в будь-якій країні носить абсолютно випадковий характер і не може слугувати приводом для судового позову.
 
Комунальний Байкар
 
Коментарі (0)