Рус Укр
Новини ЖКГ
12 Червня 2024 p.
07 Червня 2024 p.
30 Травня 2024 p.
23 Травня 2024 p.
22 Травня 2024 p.
09 Травня 2024 p.
02 Травня 2024 p.
28 Березня 2024 p.
21 Березня 2024 p.
15 Березня 2024 p.

Як розгрібають сніг у містах

Щороку настає зима, і щороку комунальні служби виявляються не готовими до прибирання снігу. Як же проходить за таких умов снігоборотьба? – про це у історії Комунального байкаря.

 Совсем случайно снег зимою выпал,

Такой нежданный у природы выпад...
 
Так вже повелося, що сніг взимку кожного разу випадає несподівано і кожного разу, ніби вперше у житті. Тішишся йому, як дитина, загоряються очі і з'являється надія на щось світле і добре. Саме з такою надією дивився з вікна свого кабінету на падаючий сніг начальник управління благоустрою міста Енська Микола Ямковий. Цього разу його надії були пов’язані з тим, щоб крізь цей снігопад міському голові Енська Вальдемарові Бабаю нарешті дійшло, що його відомству потрібно таки придбати хоча би дві снігозбиральні машини та грейдер.
 
Два дні тому…
Кабінет міського голови Енська.
 
- Кажу ж Вам, Вальдемаре Броніславовичу, ці снігозбиральні машини нам потрібні, як повітря, через декілька днів синоптики прогнозують сильні снігопади та погіршення погодних умов. Я зі своїм штатом у вісім двірників не зможу вручну увесь сніг відкидати на тротуарах, не кажучи вже про прибирання снігу з проїжджої частини – у мене один грейдер, та й той на ладан дихає!
 
- Колю, мені здається, ти забув, що ми знаходимося у північній частині нашої рідної країни! Так, згоден з тобою, є певна необхідність, але якщо потрібно буде, увесь виконком, навіть Наташка Цегляна, не кажучи вже про юристів та бухгалтерів, візьмуть  лопати  та підуть відгрібати будинки та вулиці! Під такі обсяги снігу, які прогнозують, техніки потрібно в два рази більше, ніж ти просиш! Ну давай купимо, та не добудуємо дитячий майданчик, або не доремонтуємо третю школу, що мені тоді на майбутніх виборах говорити, а? Про що звітувати? Ти хочеш, щоб обрали не мене? Хочеш роботи лишитися?
 
- Та ні, мені з Вами нормально працюється, але ж ми повинні якось змінюватися, Вальдемаре Броніславовичу, щоб нам шини не палили попід вікнами. Ну ось, наприклад, я читав, що у Японії сніг утворює великі снігові стіни, а комунальники створюють щороку велетенські тунелі у снігу. Там у горах щороку випадає до 20 метрів снігу, але жодних транспортних колапсів не відбувається. А чистять вони свої дороги такими ж снігозбирачами як ми, тільки ми чистимо через три години як сніг піде, а вони у зміну виходять за три години до того, як має піти сніг. Циклон, що засипав нас, пройшов і над іншими містами Європи. Але таких заторів, як у нас, там немає. Мер Риги, приміром, миттєво оголосив день без автомобіля. І всі автовласники безкоштовно їздили у громадському транспорті, за квиток їм служив  техпаспорт. На дворі XXI століття, а ми досі так і боремося зі снігом сіллю, лопатою і кригоступами.
 
- Це добре, Коля, що в тебе є час на Інтернет, на сайти різні, про Японію читаєш…а у мене інші завдання – ось прийняли бюджет перед Новим роком, і що там написано для місцевого самоврядування, знаєш? Нулі суцільні, жодної копійки на розвиток ЖКГ та благоустрою! Так, згодний, тобі не вистачає двірників, бо ми їх скоротили восени, один грейдер – це також замало, але кому не подобається – нехай їдуть на південь, там снігу менше. Але повір мені на півдні теж пищать, бо там багато дощів. Або нехай у Японію переїздять, або в Латвію – там мер може обійтися без транспорту, а я не можу. Так, що, Колю, не скигли, діставай зі складу всі лопати та сіль – і йди готуйся до снігопаду!
 
…Микола Ямковий продовжував задумливо дивитися у вікно. Його люди явно не встигали згребти і вивезти весь сніг, що продовжував падати й падати, і, здається, зупинятися не збирався. Та й на чому вивозити, якщо по команді мера Бабая грейфер та старий бортовий «ЗІЛ»  ще зранку виїхали вичищати вулицю Світанкову, ту саму, на якій у двоповерховому котеджі живе мер та його кум – районний прокурор Суворий. Тому підрозділ Миколи змушений був посипати тротуари їдкою соляною сумішшю, від якої роз’їдає шкіру на чоботах.  По ідеї, підталий сніг повинен сам стекти на узбіччя у зливову каналізацію і звільнити трасу. Але не так сталося, як гадалося. Через поганий стан зливової каналізації, підтала снігова вода так і залишилася на проїжджій частині – і машини місцевих мешканців почали потроху перетворюватися на сплавні човни.
 
Бачив Микола й те, що енський міський голова Бабай сам виходив із лопатою на боротьбу зі снігом, але чи не краще б йому було справлятися зі своїми обов’язками в кабінеті, керуючи роботою комунальників. Його потім запитували на прийомі громадян - якщо мер з лопатою, то куди, поділася армія двірників, які мали б негайно вийти з підручними засобами і допомагати комунальній техніці звільняти місто зі сніжного полону?
 
Тим часом, мер із лопатою не допоміг Енську, він потроху перетворювався на великий сніжний ком. Пересуватися містом було просто нереально. Завмер громадський транспорт, адже ніхто не чистив доріг. Йти пішки — сніг вище пояса. Щоправда, курсували кілька маршруток, та в них неможливо було всунутися. Люди бачили, як торохкотіли тракторець та  бульдозер, але бігали вони по місту чомусь із піднятими щитами і ковшами, напевно, лише імітуючи комунальну активність.
 
За кілька тижнів після цього, Вольдемар Бабай  на місцевому телебаченні дякував низці енських комерційних підприємств за надану спецтехніку і знову відхилив службову записку Миколи Ямкового про необхідність закупівлі двох снігозбиральних машин та грейдеру, написавши замість резолюції «В цьому році впоралися – і в наступному теж упораємося. Ремонтуй лопати краще, Коля!» 
Комунальний Байкар
 
Шановні читачі «України Комунальної».

Звертаємо вашу увагу, що сюжет, місце дії та всі дійові особи цієї історії є витворами фантазії автора. Їхня схожість та співпадіння з конкретними реальними обставинами та особистостями в будь-якій країні носить абсолютно випадковий характер і не може слугувати приводом для судового позову.
 
Коментарі (0)