Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 17 Oct 2019 12:09:54 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Новий тренд початку опалювального сезону від Уряду: «запуск у ручному режимі»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/novij-trend-pochatku-opaljuvalnogo-sezonu-vd-urjadu-zapusk-u-ruchnomu-rezhim-57737 Thu, 17 Oct 2019 11:43:00 +0300 message Уряд змушений запускати опалювальний сезон 2019- 2020рр. у ручному режимі майже не в кожному місті через погану роботу системи, про це на брифінгу за результатами засідання уряду заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
 
"Опалювальний сезон в Україні завжди починався в ручному режимі. Настільки погано працює система - борги, застарілі комунікації, безліч проблем, корупція, безхазяйність. Це все призводить до того, що чи не кожним містом доводиться займатися у ручному режимі. Це неправильно, це проблема. У багатьох містах виникає проблема з розрахунками, з якістю комунікацій, з тим, що людям не платять заробітну плану. Колективи не готові виходити на роботу, щоб включити опалення", - сказав Олексій Гончарук.
 
У цьому році одним з найбільш проблемних міст з точки зору підготовки до опалювального сезону є місто Сміла.
 
"Рішення ми знайшли. Думаю, до кінця тижня проблема буде поністю знята. Критичної ситуації там уже точно немає", - додав Гончарук.
 

Нагадаємо,  КП "Смілакомунтеплоенерго" має заборгованість за договором про реструктуризацію боргів перед НАК "Нафтогаз України" у розмірі понад 2,5 млн грн.  

]]>
<![CDATA[Мінекоенерго розробило проєкт постанови щодо запровадження «зелених» аукціонів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnekojenergo-rozrobilo-projekt-postanovi-shhodo-zaprovadzhennja-zelenih-aukconv-57736 Thu, 17 Oct 2019 11:10:00 +0300 message Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило для громадського обговорення розроблений проєкт постанови Кабміну «Про запровадження конкурентних умов стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».
 
Про це повідомила пресслужба міністерства.
 
Проєктом постанови передбачається прийняття основного вторинного законодавства, що визначає правові умови організації та проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки. А саме:
 
- затвердження Порядку проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки;
 
- затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки;
 
- визначення державного підприємства «Прозорро.Продажі» адміністратором електронної торгової системи.
 
На думку фахівців міністерства, запровадження «зелених» аукціонів дозволить:
 
- знизити ціну на «чисту» електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел, в порівнянні з системою підтримки за фіксованим «зеленим» тарифом за рахунок конкуренції під час розподілу квот підтримки;
 
- узгодити обсяги та технології нових генеруючих потужностей відновлюваної енергетики з потребою електроенергетичного комплексу, що сприятиме забезпеченню балансової надійності ОЕС України, операційної безпеки та економічності її режимів;
 
- залучити додаткові інвестиції в розвиток інфраструктури територій та збільшити доходи місцевих бюджетів;
 
- створити сприятливі умов для сталого розвитку відновлюваної енергетики, оскільки інвестори отримають інформацію про квоти та графік проведення аукціонів на середньострокову перспективу, а переможці аукціонів – довготривалу гарантовану підтримку терміном на 20 років, що дозволить залучати дешеві кредитні ресурси, розвивати виробництво високотехнологічного обладнання на території України;
 

- виконати національні плани, стратегії та міжнародні зобов’язання України в частині розвитку ВДЕ та зниження обсягу викидів парникових газів. 

]]>
<![CDATA[Чи на такий ринок електроенергії очікував споживач? ]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/chi-na-takij-rinok-jelektrojenergji-ochkuvav-spozhivach--57735 Thu, 17 Oct 2019 10:34:00 +0300 message
Керуючі житловим фондом компанії (управителі) зіткнулися з тим, що енергопостачальники тепер загрожують відключенням електроенергії, вимагаючи 100% передоплату (при цьому мешканці, як і раніше, оплачують послуги до 20-го числа наступного за розрахунковим місяцем). Відомо багато випадків, коли управитель попереджає постачальника про виключення того чи іншого будинку із загального договору на постачання електроенергії у зв'язку зі створенням ОСББ, але постачальник відмовляється це робити, посилаючись на те, що останнє не звернулося до нього з пропозицією укласти договір, і продовжує виставляти рахунки на управителя (та ж проблема виникає і при зміні управителів). Цьому сприяє також і те, що постачальники категорично відмовляються укладати договори з управителями окремо з кожним будинком.
 
Один будинок - один договір
 
В ході реформи ринку ЖКГ введено новий підхід до договірних відносин у цій сфері. Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком зараз укладається з певним, відповідно до законодавства Управителем, уповноваженим на це рішенням зборів співвласників. Він підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, і є обов'язковим для всіх мешканців. Тобто законодавство встановлює, що багатоквартирний будинок - це окремий об'єкт (електрифікована споруда), який має індивідуальні характеристики та особливості. Кожен такий об'єкт вимагає індивідуального підходу до управління. На Управителя покладено обов'язок вести облік доходів та облік витрат окремо по кожному багатоквартирному будинку. Таким чином, якщо Управитель надає послуги з управління групі будинків, то він оформляє відповідні договори по кожному будинку окремо.
 
Таке ж відсилання до норми «один будинок - один договір» міститься і в законі про ринок електроенергії, де розділяються поняття побутового споживача і колективного побутового споживача, в якості якого як раз і виступає керуюча компанія або ОСББ. У постанові НКРЕКП про правила роздрібного ринку електричної енергії у разі укладення договору за двома і більше об'єктами споживач подає документи, передбачені підпунктом 3 по кожному з об'єктів споживача. Це значить, що необхідно укладати договір з постачальником по кожному будинку окремо незалежно від того, керує компанія (управитель) одним будинком або декількома.
 
Правда є нюанс, який варто врахувати при укладанні договору з постачальником електроенергії. Якщо в будинку, крім житлових приміщень, знаходяться також і офісні приміщення Управителя, то при відключенні будинку від електроенергії за борги мешканців будуть знеструмлені також і приміщення Управителя, що завадить йому обслуговувати інші будинки. Тому рекомендується заздалегідь укласти окремий договір на обслуговування офісних та адміністративних приміщень Управителя в будинку з іншим постачальником електроенергії. В цьому випадку можна по одному будинку подати окремі заяви-приєднання, законодавство це дозволяє.
 
Умови оплати - на вибір
 
Законодавство аж ніяк не зобов'язує керуючі компанії оплачувати електроенергію, спожиту для місць загального користування та електропостачання роботи ліфтів, за передоплатою.          Оплата може бути у формі:
1) планових платежів з наступним перерахунком, який проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку;

2) передоплати з остаточним розрахунком, який проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку;

3) оплати за фактично відпущену електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку.
А це означає, що постачальник електроенергії повинен при укладанні договору передбачити різні варіанти оплати, щоб споживач мав можливість вибору. Споживач перед укладенням договору про постачання електричної енергії повинен вибрати відповідну комерційну пропозицію та вказати її в заяві-приєднанні до умов договору постачання електричної енергії споживачу. Ця комерційна пропозиція є невід'ємним додатком до договору.
 
Враховуючи, що розрахунки щодо надання послуги з управління багатоквартирним будинком здійснюються співвласниками до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим (пункт 29 Правил управління), то і Управитель (як представник співвласників багатоквартирного будинку) цілком резонно також може розраховуватися виключно за лічильниками на початку періоду, наступного за розрахунковим.
 
Таким чином, керуючому доцільно самостійно вибирати спосіб оплати з урахуванням своїх фінансових можливостей.
 
Останнє слово - у споживача
 
Що стосується загроз електропостачальників припинити обслуговування споживачів шляхом розірвання договору на постачання і розподіл електроенергії, то й тут закон не на їхньому боці. Договір постачання електроенергії може бути розірваний достроково тільки на вимогу споживача послугою, якщо мешканці вирішать про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого Управителя. У цьому випадку вони зобов'язані не пізніше ніж за два місяці до розірвання попередити про це свого Управителя. Управитель не пізніше, ніж за 20 днів до припинення користування послугою зобов'язаний повідомити про це постачальника та оператора системи і в цей же термін здійснити сплату всіх платежів до останнього дня користування послугою. Після цього у споживача є 90 днів на укладення нового договору з іншим постачальником електроенергії, і, якщо це не буде зроблено, то вже оператор системи зобов'язаний знеструмити такого споживача за зверненням постачальника «останньої надії».
 
Взаєморозрахунки, однак, навряд чи вийде закрити достроково остаточно, тому в останній день обслуговування будинку рекомендується здійснити спільний з постачальником послуги вихід для зняття показників лічильника для остаточного з ним розрахунку. 
 
Поки енергопостачальники будуть давити своїм монопольним становищем на управителів, а ті в свою чергу відстоювати свої законні права, - заручником ситуації будуть мешканці багатоповерхівок, як кінцевий споживач послуг.
 
Звичайно, було б правильніше, щоб крапку в цих питаннях ставили не юристи і суди різних інстанцій, занурившись у вивчення законодавства, а саме НКРЕКП, чітко по пунктах і без двозначності розставивши всі крапки над «і» в регуляторних порядках для енергопостачальників, в яких би і відобразилися всі перераховані вище норми.

І надзвичайно важливим аспектом в зазначених взаємовідносинах є верховенство Законів України над Постановами та Кодексами затвердженими нацрегулятором.

]]>
<![CDATA[АМКУ оштрафував компанію Ахметова на 53 мільйони за змову]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/amku-oshtrafuvav-kompanju-ahmetova-na-53-mljoni-za-zmovu-57734 Thu, 17 Oct 2019 09:45:00 +0300 message Антимонопольний комітет України встановив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вчинені ТОВ “Корум Україна” і АТ “НВК „Гірничі Машини”, АМКУ оштрафував компанію Ахметова на 53 мільйони за змову.
 
Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.
 
“Антимонопольний комітет України встановив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вчинені ТОВ „Корум Україна“ і АТ „НВК „Гірничі Машини““ під час участі в трьох процедурах публічних закупівель, які проводило держпідприємство „Львіввугілля“. Торги відбувалися через систему Prozorro. Замовник мав отримати врубові машини для добування вугілля (2 процедури) і елеватори та конвеєри (1 торги) — загалом на майже 330 млн грн”, — написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.
 
Терентьєв зазначив, що справжньої конкуренції на торгах не могло бути, оскільки “Корум Україна” та “Гірничі Машини” узгодили свою поведінку, тобто, змовилися.
 
Голова АМКУ заявив, що про змову свідчать такі факти, як:
 
пов’язаність компаній відносинами контролю через спільних засновників;
наявність спільних працівників та уповноважених осіб;
надання одне одному фінансової допомоги;
продаж/придбання товарів один у одного;
спільні засоби зв’язку;
спільні ІР- адреси;
спільні властивості у файлах та схожість в оформленні документів.
 

Наведена сукупність доказів розцінена Антимонопольним комітетом України як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. На ТОВ „Корум Україна“ і накладено штраф у розмірі 53 млн грн, на АТ „НВК „Гірничі Машини““ — 3,3 млн грн. Зазначимо, що кінцевим бенефіціаром ТОВ „Корум Україна“ є Рінат Ахметов. 

]]>
<![CDATA[Борг тепловиків перед «Нафтогазом» складає близько 40,3 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-teplovikv-pered-naftogazom-skladaje-blizko-403-mlrd-griven-57733 Thu, 17 Oct 2019 09:09:00 +0300 message За тиждень виробники тепла збільшили борг на 762 млн грн (2,2%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 416 млн грн (8,9%), регіональні газозбутові підприємства – на 777 млн грн (3,7%), повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
 
Станом на 15 жовтня 2019 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 40,3 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 1 178 млн грн (3%).
 
Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 21,8 млрд грн, в т.ч. за категоріями споживачів, які не підпадають під дію ПСО – 166 млн грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 777 млн грн (3,7%).
 
Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 4 млн грн (0,1%) та складає близько 3,4 млрд грн.
 
Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень збільшилась на 233 млн грн (6,9%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 3,6 млрд грн за усіма договорами, укладеними з Компанією.
 

Зростання заборгованості ТКЕ, ТЕЦ та газозбутових підприємств протягом третього тижня місяця є типовим та пояснюється оформленням актів прийому-передачі обсягів газу, використаного у вересні 2019 року, а розрахунки населення за послуги з постачання теплової енергії у попередньому місяці здійснюються до 20-го числа поточного місяця. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 17 жовтня, погода в Україні буде сухою, сонячною та теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-17-zhovtnja-pogoda-v-ukrajin-bude-suhoju-sonjachnoju-ta-teploju-57732 Thu, 17 Oct 2019 07:24:00 +0300 message Сьогодні, 17 жовтня, погода в Україні буде сухою, сонячною та теплою. Таку синоптичну ситуацію визначає антициклональне поле або поле підвищеного тиску, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Температура повітря протягом дня становитиме +17 – +24 градуси. Вранці є можливим тумани – вони погіршуватимуть видимість до 300 – 500 метрів.
 
У столиці четвер буде сухим і теплим. Стовпчики термометрів тут піднімуться до близько +20 градусів.
 
Найтепліше буде на Закарпатті – +21 – +23 градуси. А найхолоднішу температуру можна буде спостерігати на Рівненщині та на Одещині – +17 – +19 градусів. Вітер переважно дутиме у південно-східному напрямку зі швидкістю 3 – 8 метрів за секунду.
 
Прогноз погоди на четвер, 17 жовтня, у містах України:
 
Ужгород – +21…+23
Львів – +19…+21
Івано-Франківськ – +19…+21
Тернопіль – +19…+21
Чернівці – +19…+21
Хмельницький – +19…+21
Луцьк – +18…+20
Рівне – +17…+19
Житомир – +19…+21
Вінниця – +20…+22
Одеса – +17…+19
Миколаїв – +20…+22
Херсон – +19…+21
Сімферополь – +19…+21
Кропивницький – +20…+22
Черкаси – +20…+22
Чернігів – +19…+21
Суми – +19…+21
Полтава – +19…+21
Дніпро – +20…+22
Запоріжжя – +20…+22
Донецьк – +19…+21
Луганськ – +18…+20

Харків – +19…+21 

]]>
<![CDATA[Борги тепловиків «Нафтогаз» пропонує перекласти на місцеві бюджети]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borgi-teplovikv-naftogaz-proponuje-pereklasti-na-mscev-bjudzheti-57731 Wed, 16 Oct 2019 18:25:00 +0300 message “Нафтогаз” пропонує на законодавчому рівні передбачити механізм, за яким борги тепловиків погашатимуть із місцевих бюджетів.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв повідомив у Facebook: “Вкрай важливо вирішити проблему тепловиків. Не секрет, що ці споживачі накопичують борги та не мають стимулів належним чином розраховуватися. Адже, згідно з законодавством, їх неможливо відключити. Як результат – маємо мільярдні розбаланси у операторів газорозподільчих мереж, а борг облгазів перед оператором ГТС вже сягнув 38 млрд грн. Ринок, на якому таке відбувається, не можна назвати європейським”, – зазначив він.

Нафтогаз згоден перейти до моделі, за якої пропонують списувати кошти з місцевого бюджету, якщо до завершення сезону тепловик не розрахувався за відібраний газ.

“Тоді буде стимул у муніципальних тепловиків розраховуватися, а у місцевої влади – контролювати комунальні підприємства. Такий механізм дозволить нам збалансувати стосунки з тепловиками та завершити впровадження європейських кодексів на ринку газу”, – пише Андрій Коболєв.

 

]]>
<![CDATA[АМКУ штрафуватиме за порушення під час опалювального сезону]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/aamku-shtrafuvatime-za-porushennja-pd-chas-opaljuvalnogo-sezonu-57730 Wed, 16 Oct 2019 17:35:00 +0300 message Антимонопольний комітет України провів дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України. І в кожній області були виявлені порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і збоку місцевих органів влади

За зрив опалювального сезону можливий штраф у розмірі до 10% доходу за останній звітний рік

Зважаючи на традиційні для України проблеми, пов’язані із початком опалювального сезону, Антимонопольний комітет України попередив про введення штрафу за зрив опалювального сезону. Про це повідомила пресс-служба АМКУ.

Антимонопольний комітет провів дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України. І в кожній області були виявив порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і збоку місцевих органів влади, серед яких:

встановлення «завищених» тарифів за послуги з централізованого теплопостачання;

надання послуг неналежної якості та відмова у проведенні перерахунків за неякісно надані послуги;

нарахування за послуги за нормами споживання при наявності приладів обліку;

збільшення тарифу без попередження споживачів (недотримання порядку доведення до споживачів інформації про намір здійснити зміну до тарифів на комунальні послуги).

За результатами дослідження Комітет виніс 50 рішень та рекомендацій, а в кожному з територіальних відділень АМКУ було проведено зустрічі з відповідальними за опалювальний сезон організаціями.

На цих нарадах були обговорені ключові проблеми, які з одного боку схожі в усіх регіонах, з іншого – несуть реальну загрозу на момент початку опалювального сезону, зокрема:

неврегульовані питання між НАК «Нафтогаз України», операторами газорозподільчих мереж та теплопостачальними організаціями;

відшкодування різниці в тарифах на послуги з теплопостачання;

значна заборгованість споживачів за послуги з теплопостачання.

Окремі теплопостачальні організації погрожували не розпочинати опалювальний сезон у разі, якщо згадані проблеми не будуть вирішені.

У свою чергу представники АМКУ наголосили, що відмова суб’єкта, що займає монопольне становище (а саме такими в більшості є теплопостачальники), від реалізації товару за відсутності його альтернативи, може мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. За такі дії передбачено штраф у розмірі до 10% доходу за останній звітний рік.

У АМКУ запевнили, що вони усвідомлюють: їхнє втручання не матиме ефекту без усунення системних проблем галузі, які потребують дій інших органів влади. Тому відповідні настанови були надіслані Міністерству розвитку громад та територій України.

 

]]>
<![CDATA[Частина українців можуть звільнити від податків]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/chastina-ukrajincv-mozhut-zvlniti-vd-podatkv-57729 Wed, 16 Oct 2019 16:45:00 +0300 message У парламентському комітеті соціальної політики розповіли, як будуть збільшувати прожитковий мінімум

В Україні збираються кардинально переглянути підхід до прорахунку прожиткового мінімуму. Його не тільки збільшать, але і переглянуть наповнення. Нинішній варіант вже морально застарів і давно потребує оновлення.

Поряд з цим, переглянуть і питання оподаткування суми, які витрачає домогосподарство на енергоефективні заходи, а також оподаткування самого прожиткового мінімуму.

Про майбутню реформу розповіла народний депутат від партії «Слуга народу» і голова комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

За словами Третьякової, сьогодні влада не може забезпечити в повному обсязі чесний прожитковий мінімум. Тому незабаром його відв'яжуть практично від усіх соціальних виплат. Але це не означає, що допомога тим, хто її реально потребує уріжуть, каже нардеп. Така реформа повинна посприяти перерозподілу бюджетних коштів найбільш уразливим групам населення.

«Ми набрали на держбюджет дуже багато соціальних зобов'язань. За попередніми підрахунками Мінсоцполітики та Мінфіну, якби ми в цьому році встановили прожитковий мінімум на рівні 4 251 грн., То всім статусам і людям, які потрапили в складні життєві обставини, потрібно було б виплатити 2-3 держбюджету - більше, ніж валовий національний продукт.

На 18 грудня 2019 року заплановано парламентські слухання по прожитковому мінімуму. До участі запрошені громадські працівники, наукове середовище, органи влади, а також компанії, які надають соціальні послуги для громадян.

 

]]>
<![CDATA[Жовтневий газ для населення подешевшає ще на 5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zhovtnevij-gaz-dlja-naselennja-podeshevshaje-shhe-na-5-57728 Wed, 16 Oct 2019 15:49:00 +0300 message Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" знизила ціну на природний газ для населення на умовах положення про накладення спеціальних зобов'язань (ПСО) на 4,9% або на 220,88 гривень / тис . куб. м до 4 272,76 гривень / тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування) на жовтень. Про це йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

"Жовтнева ціна на газ для населення та інших споживачів, які отримують газ по ПСО, знизилася на 4,9% в порівнянні з рівнем вересня і складе 4 272,76 гривень / тис. Куб. М. Хоча ціни газу на європейському ринку вже істотно збільшилися в порівнянні з річним рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням ", - йдеться в ньому.

У компанії повідомляють, що з квітня ціна на газ для населення на умовах ПСО знизилася на 32%.

При цьому в "Нафтогазі" зазначають, що невикористаний газ, придбаний за програмою "Газовий запас" споживач зможе повернути постачальнику після закінчення зимового періоду і засоби за невикористаний газ повернуться споживачеві в повному обсязі.

"Також споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до постачальника. Всі постачальники, які взяли участь в акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розрахуватися за рахунок зменшення передплачених обсягів за ціною газового запасу", - підкреслили в компанії.

]]>
<![CDATA[До «Борисполя» буде ходити новий український потяг]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-borispolja-bude-khoditi-novij-ukrajinskij-potjag-57727 Wed, 16 Oct 2019 14:40:00 +0300 message  

«Укрзалізниця» планує до кінця цього року запустити новий потяг українського виробництва від Центрального залізничного вокзалу Києва до міжнародного аеропорту «Бориспіль», повідомив голова УЗ Євген Кравцов.

«До кінця року ми запустимо на цьому маршруті новий поїзд українського виробництва. Це плюс додаткові рейси і збільшення пасажиропотоку. Зараз – більше ніж три тисяч пасажирів на добу», – написав Кравцов у фейсбуці.

Він додав, що зупинка на станції «Видубичі» «практично готова», її також планують відкрити до кінця року.

За словами Кравцова, поїзди у напрямку «Борисполя» курсують за розкладом, але частоту курсувань треба збільшувати, і ставити на маршрут новий додатковий рухомий склад.

«Хто б що не казав, а проект Kyiv Boryspil Express - надпопулярний. Зараз якраз їду в Київ з відрядження експресом.

З плюсів: 

- навігатор показує, що автівкою з аеропорта до офісу УЗ їхати 1,5 години. Мости, як завжди, в заторах. Експрес довозить за 40 хвилин. 

- транспорт надійний 

- чіткий розклад 

- чисто, стюарди молодці.

Мінуси: 

- терміново треба збільшувати частоту курсування експресів. І ставити на маршрут новий додатковий рухомий склад. 

- в годину пік - у вагонах щільно.» - зауважив Євген Кравцов

Раніше в УЗ повідомляли, що найбільше пасажирів їздить експресом у понеділок, середу, п’ятницю й неділю. Пік перевезень припадає на інтервал між 17:00 та 20:00.

Експрес почав роботу 30 листопада 2018 року. Уже наступного дня потяг зламався в дорозі. Згодом поломки траплялися ще кілька разів.

 

]]>
<![CDATA[Нарахування субсидій починається з 15 жовтня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/narahuvannja-subsidj-pochinajetsja-z-15-zhovtnja-57726 Wed, 16 Oct 2019 13:35:00 +0300 message Нарахування субсидій в Україні почнеться зі стартом календарного опалювального сезону - 15 жовтня, незважаючи на прихід в Україну «бабиного літа». Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

«Ми не прив'язуємося в цьому опалювальному періоді до його (фактичного - ред.) Старту. Ми зафіксували, що субсидії будемо нараховувати з 15 числа на майбутній опалювальний сезон », - сказав Музиченко.

Також чиновник зазначив, що в Мінсоцполітики не планують переглядати порядок нарахування виплат. Субсидії також будуть розраховуватися як різниця між розміром комунальних платежів і то, скільки повинен платити громадянин залежно від його доходу.

Музиченко зазначив, що в середньому українці повинні оплачувати за комуналку 10% від доходу. Це за умови, що споживання комунальних послуг буде відбуватися в межах встановлених норм. Відповідно, якщо дохід сім'ї 10000 грн, то 10% (1000 грн.) Повинні йти з доходу на оплату комунальних послуг. Якщо платіжка прийде на 2000 грн, і домогосподарство вклалося в норми споживання, то 1000 грн. оплачує споживач, тобто 10% від доходу, а 1000 грн. становитиме субсидія.

Музиченко також зазначив, що штрафувати українців за неправильне оформлення субсидій не будуть.

«Ніяких штрафів, навіть при неправильному заповненні документів або неправомірному отриманні субсидій, сьогодні немає», - зазначив заступник міністра.

Раніше повідомлялося, що українцям пояснили як не втратити субсидію при трирівневої верифікації.

Нагадаємо, що монетизацію субсидій в Україні можна отримати двома способами. Українці можуть самі вибрати найбільш підходящий спосіб монетизації виплати.

На даний момент, дуже великою популярністю користується лізинг. Лізинг техніки та обладнання також набирає особливого попиту. До ваших послуг лізинг на взаємовигідних умовах.

]]>