Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Mon, 24 Jan 2022 14:29:10 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Електроенергія для бізнесу подешевшала на 7,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jelektrojenergja-dlja-bznesu-podeshevshala-na-75-65623 Mon, 24 Jan 2022 13:55:00 +0300 message  

Середньозважена добова ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РСВ) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України станом на 24 січня знизилася на 7,5%, або на 233,86 гривні/МВт-год до 2 869,65 гривні/ МВт-год у порівнянні з 17 січня.

Про це свідчать дані державного підприємства "Оператор ринку", повідомляють Українські Новини.

За вказаний період середньозважена ціна електроенергії на РСВ у межах "Бурштинського енергоострова" знизилася на 0,2%, або на 5,12 гривні/МВт-год до 2588,28 гривні/МВт-год.

Як повідомляли Українські Новини, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РСВ) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України станом на 17 січня знизилася на 2,7%, або на 86,35 гривні/МВт-год. 103,51 гривні/МВт-год. ​​порівняно з 10 січня.

12 листопада Національна комісія держрегулювання енергетики та комунальних послуг запровадила обмеження для трейдерів на обсяг максимального продажу електрики на РСВ на рівні, що не перевищує різницю між купівлею (та імпортом) електроенергії та її продажем (та експортом) на ринку двосторонніх договорів (ДД).

 

 

]]>
<![CDATA[Тепер податківці можуть стягувати гроші без звернення до суду]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/teper-podatkvc-mozhut-stjaguvati-grosh-bez-zvernennja-do-sudu-65622 Mon, 24 Jan 2022 12:40:00 +0300 message Набув чинності закон, за яким податківці можуть ухвалити рішення про стягнення грошей у рахунок погашення податкового боргу без звернення до суд, це передбачається змінами до Податкового кодексу, які вносить законопроект №5600, про що повідомляє сайт ДПС.
 
Застосування позасудової процедури стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник у результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань.
 
Так, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може ухвалити рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, якщо:
 
• податковий борг виник у результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень у сумі);
• борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем ​​граничного терміну сплати узгодженого грошового зобов’язання;
• у разі відсутності або наявності в меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково або надмірно сплачених ним грошових зобов’язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Тобто, у разі наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, меншій за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом у межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.
 

Проте, стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, яке виникло внаслідок несплати донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, проводиться, як і раніше, на підставі рішення суду. 

]]>
<![CDATA[Ощадбанк продовжив строк дії банківських карток для переселенців]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/oshhadbank-prodovzhiv-strok-dji-bankvskih-kartok-dlja-pereselencv-65621 Mon, 24 Jan 2022 12:06:00 +0300 message Ощадбанк продовжив строк дії старих банківських карток для пенсіонерів-переселенців із Донецька та Луганська до 31 березня цього року, що може стати останнім продовженням.
 
Про це повідомила начальник Донецького обласного управління Ощадбанку Світлана Івенко у інтерв'ю виданню Донбас.Реалії.
 
«Сьогодні кінцева дата – 31 березня 2022 року. Ще раз закликаю людей звернутися до відділень Ощадбанку», - сказала вона.
 
Івенко нагадала, що протягом останніх двох років від початку карантину Ощадбанк продовжував строк дії банківських карток.
 
«Ці дії були винятковим рішенням, щоб дати можливість жителям ОРДЛО встигнути звернутися до нас. Тобто вже було два роки, щоби отримати ці картки. Останнє рішення ухвалили через рішення влади щодо продовження адаптивного карантину», - додала вона.
 
За словами начальниці Донецького обласного управління Ощадбанку, лише за грудень приблизно 8 тисяч жителів окупованих територій звернулися до відділень банку в Донецькій області, незважаючи на лише один відкритий КПВВ.
 

«У середньому 700-800 людей щодня звертаються до нас», - повідомила вона, зазначивши, що більш ніж 100 тисяч карток продовжують чекати на своїх власників. 

]]>
<![CDATA[Сумчани "у робочому порядку" отримали новий тариф на опалення та гарячу воду ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sumchani-u-robochomu-porjadku-otrimali-novij-tarif-na-opalennja-ta-garjachu-vodu--65620 Mon, 24 Jan 2022 11:24:00 +0300 message
Розглянувши заяву підприємства «Сумитеплоенерго» з проханням про зміну тарифів на теплову енергію, Сумська міськрада ухвалила рішення «Про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води», рішення опубліковане на Інформаційному порталі Сумської міськради 21 січня 2022 року.
 
У рішенні виконкому йдеться, що для ТОВ «Сумитеплоенерго» встановлюються нові тарифи на економічно обґрунтованому рівні:
 
Послуга з постачання теплової енергії:
 • для населення – 2571,37 грн за 1 Гкал (з ПДВ); + 38,5%
 • для бюджетних установ – 3403,00 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +32,3%
 • для інших споживачів – 4101,43 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +78,1%
 • для релігійних інституцій – 2 988,83 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +57,6%
Послуга з гарячої води:
 • для населення – 131,70 грн/м3 (з ПДВ); +35,4%
 • для бюджетних установ – 169,13 грн/м3 (з ПДВ); +30,6%
 • для інших споживачів – 200,56 грн/м3 (з ПДВ)». + 70,8%
На інформаційному порталі Сумської міськради йдеться, що рішення було ухвалено 18 січня, а опубліковано 21 січня 2022 року.
 
Як повідомляє Данкор онлайн, під час засідання виконкому 18 січня таке рішення не розглядалося. Тобто воно прийняте у робочому порядку (за погодженням – шляхом збору підписів – ред.), про що розповіла депутат Сумської міськради Ірина Дяденко. Але, згідно з регламентом роботи виконавчих органів Сумської міськради, рішення щодо тарифів не може бути прийняте в такому порядку.
 
Рішення виконавчого комітету вже підписано мером міста Суми Олександром Лисенком та набуло чинності з моменту публікації на офіційному вебсайті Сумської міської ради.
]]>
<![CDATA[Оприлюднено проєкт Нацплану з розвитку ВДЕ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/opriljudneno-projekt-nacplanu-z-rozvitku-vde-65619 Mon, 24 Jan 2022 10:45:00 +0300 message Держагентство з енергоефективності та енергозбереження виносить на громадське обговорення розроблений проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, про це повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
"Національний план не тільки встановлює цілі розвитку галузі до 2030 року, а й передбачає заходи, які забезпечать збалансований розвиток відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті", - говориться у повідомлені.
 
У проєкті визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 році на рівні 27%, у тому числі у секторах:
 
- електроенергетики – 25%;
- опалення та охолодження – 35%;
- транспорту – 14%.
 
Визначається запровадження механізму видачі гарантії походження електроенергії та стимулювання використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.
 
"Під час підготовки НПД ВЕ 2030 враховано реальний стан відновлюваної енергетики та відповідні цільові показники, визначені у вже затверджених державних стратегічних документах та європейських директивах, а також пропозиції центральних органів виконавчої влади, профільних організацій, експертів та наукових установ", - вказали в Держенергоефективності.
 
Документ направлений на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади, а його обговорення триватиме до 20 лютого 2022 року, додали в Держагентстві.
 
Нагадаємо, проєкт плану підготовлено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23.03.2021 року "Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації", введеного в дію указом президента України №111 від 23.03.2021 року . 
 

Проєкт вже погоджено з Міністерство енергетики України. 

]]>
<![CDATA[Покрокова інструкція подачі річної декларації ФОПів у застосунку Дія]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pokrokova-nstrukcja-podach-rchnoji-deklaracji-fopv-u-zastosunku-dja-65618 Mon, 24 Jan 2022 10:10:00 +0300 message Тепер ФОПи 1-3 групи можуть подати річну декларацію у застосунку Дія. Це можна зробити з будь-якого місця у декілька кліків, про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.
 
«Після запуску перших послуг в Дії зручна податкова онлайн стала новою реальністю для українських підприємців. Сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди, — все це можна зробити на порталі та в застосунку Дія. Зараз до цих послуг ми додали ще подачу об’єднаної річної декларації у застосунку для ФОП. Ми максимально спростили послугу, зробили її доступною для кожного підприємця», — говориться у повідомлені.
 
Усі дані та суми в декларації редагуються. Тому уважно перевірте та виправте за необхідності. Внизу під кнопкою «Підписати та надіслати» ви можете завантажити PDF-файл із попередньою версією, щоб перевірити заповнені поля.
 
Як подати декларацію ФОПам 1 та 2 груп:
 • У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть «Податки ФОП»
 • Натисніть «Декларації»
 • Введіть суму доходу за рік
 • Введіть контактні дані
 • Дія заповнить дані про Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок.
 • Підпишіть декларацію Дія.Підписом.
Як подати декларацію ФОПам 3 групи:
 • У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть «Податки ФОП»
 • Натисніть «Декларації»
 • Декларація заповнюється за принципом всіх попередніх періодів — потрібно внести суму доходу лише за 4 квартал. Дія зробить запит до Податкової на декларацію за три квартали і підтягне суму задекларованого доходу за 9 місяців. Загальна сума доходу рахується шляхом додавання суми задекларованого за 9 місяців доходу та вказаного доходу за 4 квартал.
 • Введіть контактні дані
 • Сума податку до сплати сформується автоматично, а дані про Єдиний соціальний внесок заповнить Дія
 • Підпишіть декларацію Дія.Підписом.
 

Послуга розроблена Міністерством цифрової трансформації України 

]]>
<![CDATA[У США побоюються, що вторгнення Росії в Україну може вдарити по поставках газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-ssha-pobojujutsja-shho-vtorgnennja-rosji-v-ukrajinu-mozhe-vdariti-po-postavkah-gazu-65617 Mon, 24 Jan 2022 09:39:00 +0300 message США ведуть переговори з Катаром та іншими великими експортерами про постачання скрапленого газу в Європу. У США побоюються, що вторгнення Росії в Україну може вдарити по поставках, про це повідомляє Financial Times.
 
Гостра потреба у пошуку альтернатив виникла після того, як переговори з держсекретаря США Ентоні Блінкена з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим показали мінімальний прогрес.
 
У виданні зазначають, що існує потенціал довгострокових гарантій поставок газу з Катару, оскільки країн планує значно збільшити виробництво палива протягом декількох років. При цьому в короткостроковій перспективі це буде залежати від готовності інших країн-клієнтів перенаправити поставки та наявності нерозподіленого газу.
 
Катар вже почав переговори про можливі поставки з Євросоюзом і Великобританією.
 
Нагадаємо, середньодобовий транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України з початку року становить 52,4 млн куб. м, що є мінімальним за останні чотири роки.
 

"Газпром" не став бронювати на лютий додаткову транзитну потужність через Україну, попри те, що мав таку можливість. До речі, за 16 діб січня 2019-го середньодобовий обсяг транзиту становив понад 250 млн куб. м газу, у "ковідному" 2020-му - 83,4 млн куб. м, 2021-го - 124,6 млн куб. м, 2022-го - загалом 52,4 млн куб. м газу. 

]]>
<![CDATA[Івано-Франківська область знову переходить у «червону» карантинну зону]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vano-frankvska-oblast-znovu-perehodit-u-chervonu-karantinnu-zonu-65616 Mon, 24 Jan 2022 09:07:00 +0300 message Відсьогодні, 24 січня 2022 року, Івано-Франківська область переходить на «червоний» рівень епідемічної небезпеки у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).
 

«Після новорічних свят ситуація з поширенням захворюваності на COVID-19 погіршилася. Зокрема, в Івано-Франківській області за останню добу виявлено майже 2,5 тисячі нових випадків коронавірусної хвороби. Тож прийнято рішення про встановлення в регіоні «червоного» рівня епіднебезпеки. Необхідно посилювати протиепідемічні заходи та нарощувати темпи вакцинації. Звертаюся до громадян, які зробили останню дозу вакцини від коронавірусу більше пів року тому, — наразі є всі можливості, аби зробити бустерну дозу щеплення. Тож не зволікайте та захистіть себе та свої рідних»,– говориться у повідомлені пресслужби. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 24 січня, погода в Україні буде морозною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-24-schnja-pogoda-v-ukrajin-bude-moroznoju-65615 Mon, 24 Jan 2022 08:07:00 +0300 message Сьогодні, 24 січня, погода в Україні буде морозною. "Мінусова" температура вдарить у кожній області. Крім того, у частині регіонів сніжитиме, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Найхолодніше буде на Заході та Півночі. Там прогнозують -5...-7 градусів. На Закарпатті вдень буде -6...-8, а вночі – взагалі -14...-16.
 
На Сході ситуація не надто тепліша. Стовпчики термометрів опустяться до -4...-6. Однак у Донецькій області буде -3...-5. У Центрі – теж -4...-6. На Півдні, зокрема у Херсонській та Миколаївській області обіцяють -3...-5, в Одеській – -2...-4.
 
У Києві понеділок щипатиме за носа й щоки, вдень до -5...-7 градусів. 
 
Потепління прийде в Україну з другої половини тижня. Спочатку воно охопить західні та північні області.
 
Прогноз погоди у містах України
 
Ужгород – -6...-8
 
Львів – -5...-7
 
Івано-Франківськ – -5...-7
 
Тернопіль – -4...-6
 
Чернівці – -4...-6
 
Хмельницький – -4...-6
 
Луцьк – -4...-6
 
Рівне – -4...-6
 
Житомир – -4...-6
 
Вінниця – -4...-6
 
Одеса – -2...-4
 
Миколаїв – -3...-5
 
Херсон – -3...-5
 
Сімферополь – -2...-4
 
Кропивницький – -4...-6
 
Черкаси – -4...-6
 
Чернігів – -5...-7
 
Суми – -5...-7
 
Полтава – -5...-7
 
Дніпро – -3...-5
 
Запоріжжя – -2...-4
 
Донецьк – -4...-6
 
Луганськ – -3...-5
 

Харків – -4...-6 

]]>
<![CDATA[РФ може отримати компенсацію, якщо Північний потік-2 не сертифікують]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rf-mozhe-otrimati-kompensacju-jakshho-pvnchnij-potk-2-ne-sertifkujut-65613 Fri, 21 Jan 2022 17:35:00 +0300 message  

Росія не отримає жодної компенсації, якщо газопровід Північний потік-2 не буде сертифікований як відповідний до правових норм Євросоюзу. Про це заявив віце-канцлер та міністр економіки Німеччини Роберт Хабек в інтерв'ю Der Spiegel.

Хабек нагадав, що Федеральне агентство з комунікацій зараз призупинило процедуру сертифікації СП-2. Якщо процедуру буде відновлено, її метою буде встановити: чи дотримані умови сертифікації газопроводу. Це означає, що СП-2 має повністю відповідати вимогам законодавства Німеччини та Євросоюзу.

"Якщо виявиться, що це не так, компенсація не належить", - сказав Хабек.

Відповідаючи на запитання щодо можливості використовувати СП-2 як об'єкт санкцій у разі нового вторгнення Росії в Україну, віце-канцлер сказав, що уряд ФРН не пов'язує ці дві теми. Однак він зазначив, що в липні 2021 року Німеччина та США погодили заяву про те, що Росія "отримає наслідки", якщо надумає використовувати енергетику як зброю.

"Росія знає, що перехід нею "червоних ліній" призведе до суворих санкцій, які вже підготовлені", – сказав Хабек.

Віце-канцлер вважає СП-2 "геополітичним проектом", бо завдяки цьому газопроводу "Україна як транзитна країна стає зайвою".

Він також назвав безумовним фактом економічну залежність Німеччини від російського газу, оскільки зараз країна отримує 55% газу із Росії. Хабек вважає одним із своїх завдань як міністра енергетики зниження цієї залежності.

 

 

]]>
<![CDATA[У Києві створили три нові автобусні маршрути]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-stvorili-tri-nov-avtobusn-marshruti-65612 Fri, 21 Jan 2022 16:59:00 +0300 message  

З 20 січня розпочнуть роботу нові автобусні маршрути звичайного режиму руху №№ 22, 36, 50. А маршрутні таксі №№ 220, 500 припинять роботу.

Київпастранс повідомив, що рух маршрутів буде організовано ефективно для пасажирів.

Автобус № 22 «Вулиця Тростянецька — вулиця Медова» курсуватиме за наступною схемою: вулиця Тростянецька — вулиця Архітектора Вербицького — вулиця Декабристів (у зворотному напрямку — вулиця Ревуцького) — проспект Миколи Бажана — Південний міст — вулиця Саперно-Слобідська — проспект Науки — Деміївська площа — проспект Валерія Лобановського — Севастопольська площа — вулиця Святослава Хороброго (Народного Ополчення).

Траса автобусного маршруту № 22 повністю дублює схему маршрутного таксі № 220.

Автобус № 36 «Вулиця Сирецька — станція метро «Дорогожичі» їздитиме за наступною схемою: вулиця Кирилівська — Цукровий провулок — вулиця Сирецька — вулиця Ольжича — вулиця Олени Теліги — вулиця Юрія Іллєнка, у зворотному напрямку — вулиця Оранжерейна — вулиця Дорогожицька — вулиця Олени Теліги — вулиця Ольжича — вулиця Сирецька — вулиця Кирилівська;

Автобус № 50 «Вулиця Північна — залізничний вокзал Центральний» курсуватимеза наступною схемою: вулиця Північна — проспект Героїв Сталінграда — вулиця Героїв Дніпра — Оболонський проспект — проспект Степана Бандери — вулиця Олени Теліги — вулиця Юрія Іллєнка — вулиця Січових Стрільців — вулиця В’ячеслава Чорновола — проспект Перемоги — вулиця Старовокзальна — вулиця Жилянська — вулиця Симона Петлюри — Вокзальна площа.

Траса автобусного маршруту № 50 повністю дублює схему маршрутного таксі № 500.

Оплата проїзду здійснюватиметься шляхом валідації електронного квитка (електронна картка, QR-код, Картка киянина, учнівський електронний квиток).

Перевезення пасажирів пільгових категорій буде забезпечуватись без обмежень.

В автобусах контроль за оплатою проїзду будуть здійснювати контролери пасажирського транспорту КП «Київпастранс».

 

 

]]>
<![CDATA[За рік житло в україні здорожчало на майже 18%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-rk-zhitlo-v-ukrajin-zdorozhchalo-na-majzhe-18-65611 Fri, 21 Jan 2022 15:55:00 +0300 message  

Індекс цін на житло в Україні за підсумками четвертого кварталу 2021 року становить 117,7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Про це повідомили у Державній службі статистики, передає Інтерфакс-Україна.

За даними Держстату, ціни на первинному ринку зросли на 16,7%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири – на 18,4%, найменше – однокімнатні (на 16%).

Водночас на вторинному ринку житло подорожчало за рік на 18,4%. Найменше додали в ціні однокімнатні квартири – 17,9%, найбільше – трикімнатні (19,2%).

Порівняно з третім кварталом 2021 року ціни на житло зросли на 3,4%, на первинному ринку – на 3,8%, на вторинному – на 3,1%.

 

 

]]>