Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 03 Dec 2020 17:00:47 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[«Північний потік-2» буде добудовувати фірма з двома співробітниками]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pvnchnij-potk-2-bude-dobudovuvati-frma-z-dvoma-spvrobtnikami-61704 Thu, 03 Dec 2020 16:45:00 +0300 message  

Баржа «Фортуна», за допомогою якої «Газпром» планує самостійно добудувати зупинений санкціями газопровід «Північний потік-2», змінила власника.

Новим власником судна, спочатку зареєстрованого в Гонконзі, стала російська мікрокомпанія з двома співробітниками, повідомляють Россмо.

Згідно морській базі Equasis, власником «Фортуни» є Універсальна транспортна група (УТГ), що складається в реєстрі малого бізнесу ФНС. Компанією з річною виручкою в 105 млн рублів і чистим збитком в 2,2 млн рублів володіє гендиректор Андрій Володимирович Апреленко - співзасновник раніше ліквідованих ТОВ «Інстон Інтернешнл» і НП «Хуторок Волошка».

Його повний тезка з 1998 по 2012 рік обіймав посаду гендиректора ЗАТ «Роснефтефлот», потім з 2013 по 2015 рік керував ВАТ «Центр аварійно-рятувальних та екологічних операцій» (бренд «Екоспас»).

Нагадаємо, «Північний потік - 2» завершено на 93%. Будівництво газопроводу призупинено в кінці грудня 2019 роки після введення санкцій США.

 

 

]]>
<![CDATA[За рік комуналка подорожчала на 57%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-rk-komunalka-podorozhchala-na-57-61703 Thu, 03 Dec 2020 15:45:00 +0300 message  

За минулий жовтень українцям нарахували 11 млрд гривень за комунальні послуги. Таким чином, цей показник на 57% перевищив торішній - в 2019 за жовтень всім споживачам потрібно було заплатити лише 7 млрд. Про це повідомляють дані Держстату України.

Згідно з даними Держстатистики, за жовтень споживачі погасили понад 9 мільярдів гривень з нарахованих сум, що становить близько 82 відсотків, в той час, як роком раніше цей показник дорівнював 5,8 мільярдам гривень, що становить понад 83 відсотків.

Так, в 2020 році борг українців за комуналку в жовтні зріс на 1,7 млрд гривень. А тим часом загальна заборгованість становить уже 56,1 млрд гривень.

Варто також відзначити, що найбільше за комунальні послуги було нараховано:

жителям Києва, де цей показник дорівнює - 1,45 мільярда гривень,

в Харківській області споживачам потрібно заплатити - 944 мільйони гривень,

в Дніпропетровській - 925 мільйонів гривень,

в Київській - 794 мільйони гривень,

у Львівській - 763 мільйони гривень.

 

 

]]>
<![CDATA[У КМДА створять «чорний список будівництв»]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kmda-stvorjat-chornij-spisok-budvnictv-61702 Thu, 03 Dec 2020 14:50:00 +0300 message  

Комісія при Київській міськдержадміністрації з перевірки інформації по об'єктах будівництва, що викликають суспільний резонанс, планує нововведення. На сайті столичної міськдержадміністрації найближчим часом може з'явитися розділ, в якому буде публікуватися інформація про порушення на різних будівництвах - своєрідний «blacklist» (чорний список). Відповідну ідею озвучив заступник голови Сергій Мельниченко. За його словами, мова йде про публікацію на сайті КМДА правових аналізів по різних об'єктах будівництва. Такі висновки будуть готуватися комісією на підставі даних про порушення, які зафіксували профільні структури столичної міськдержадміністрації - Департамент земельних ресурсів, Департамент міського благоустрою і т.д.

«Стоїть питання про те, щоб кожен департамент в питаннях, які стосуються його ведення, робив свої висновки по об'єктах. Це - інформаційна довідка, але із зазначенням порушень. На комісії ми узагальнюємо все це і готуємо правовий аналіз. Після цього ми публікуємо ці правові аналізи. Пропоную здійснювати публікацію в окремому розділі на сайті КМДА. Якщо об'єкти мають порушення, громадськість матиме доступ до такої інформації і об'єктивно приймати рішення », - розповів Сергій Мельниченко.

Як зазначив заступник голови комісії, робота в цьому напрямку не вимагає прийняття комісією спеціального рішення і почнеться вже з наступного засідання. За словами Сергія Мельниченка, публікація цієї інформації допоможе, зокрема, потенційним покупцям нерухомості в столиці. Також він повідомив, що на даний момент на сайті КМДА вже є схожий розділ, проте інформація в ньому давно не оновлюється.

 

 

]]>
<![CDATA[Регулятор підготував проект підвищення тарифів на водопостачання]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/reguljator-pdgotuvav-projekt-pdvishhennja-tarifv-na-vodopostachannja-61701 Thu, 03 Dec 2020 13:45:00 +0300 message  

Як відомо, на початку карантину влади України обіцяли, що тарифи не будуть підвищуватися під час дії в Україні карантину. Проте, в останній місяць 2020 року стало відомо, що тарифи на деякі комунальні послуги підвищаться вже на самому початку нового року. Як повідомляє 24 канал, державний регулятор уже визначив, як будуть змінені тарифи на воду в 2021 році.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і послуг ЖКГ підготувала проект постанов про встановлення нових тарифів на водопостачання і каналізацію на 2021 рік. Тарифи будуть підвищені, проте обсяги підвищення будуть відрізнятися, в залежності від регіону проживання громадян і від населеного пункту.

В даний час в Україні немає єдиного тарифу на холодне водопостачання, у зв'язку з чим, ціни на послуги комунальників з надання послуг постачання холодної води і водовідведення можуть різнитися, залежно від місця проживання. Як вказали в Нацкомісії, в середньому тарифи підвищаться на 20%.

Тарифи на дані послуги перераховуються щорічно, як правило - на початку кожного року. В останній раз перерахунок проводився в лютому 2020 року.

Згідно з проектом коригування тарифів Нацкомісією, найбільше в 2021 році за постачання холодної води і каналізацію будуть платити українці, які проживають в Кропивницького - там тариф виросте до 44,88 за кубометр постачання водою і кубометр водовідведення.

Найнижчими будуть тарифи для жителів Львова - всього 22,58 грн/куб, тариф в Києві - 24,99 грн / куб.

 

 

]]>
<![CDATA[Кабмін залишив "Укрінтеренерго" постачальником "останньої надії" без проведення конкурсу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zalishiv-ukrnterenergo-postachalnikom-ostannoji-nadji-bez-provedennja-konkursu-61700 Thu, 03 Dec 2020 12:25:00 +0300 message Кабінет міністрів України продовжив термін виконання державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" обов'язків постачальника "останньої надії" без проведення конкурсу до 31 грудня 2021 року, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Повідомляється, що Кабмін вніс зміни у своє розпорядження 2018 року. Розпорядження прийнято на вчорашньому засіданні уряду.
 
Відзначимо, за законом про ринок електроенергії угоду з постачальником "останньої надії" гарантує поставки протягом 90 днів, якщо споживач не уклав договір з постачальником універсальних послуг.
 

Нагадаємо, 12 грудня 2018 року Кабінет міністрів України визначив держпідприємство зовнішньоекономічної діяльності постачальником "останньої надії". Згідно з розпорядженням, "Укрінтеренерго" визначили постачальником "останньої надії" з 1 січня 2019 року по 1 січня 2021 року. Рішення прийнято для забезпечення безперебійних поставок електроенергії. 

Нагадаємо, постачальник «останньої надії» надає послуги з постачання електричної енергії споживачам у разі:
 
1) банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника;
 
2) завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника;
 
3) невиконання або неналежного виконання електропостачальником правил ринку, правил ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам;
 
4) необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання договору з попереднім електропостачальником;
 
5) в інших випадках, передбачених правилами роздрібного ринку.
]]>
<![CDATA[У Міністерстві розвитку економіки визначились з вартістю гектара української землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-mnsterstv-rozvitku-jekonomki-viznachilis-z-vartstju-gektara-ukrajinskoji-zeml-61699 Thu, 03 Dec 2020 11:41:00 +0300 message У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України оцінили вартість гектара української землі. На самому початку продажу землі один гектар українських чорноземів підніметься в ціні до 50-60 тисяч гривень.
 
Про це повідомила пресслужба міністерства.
 
У відомстві уточнили, що за українськими законами не можна здійснювати продаж землі за ціною нижче нормативно-грошової оцінки. Зараз така оцінка гектара землі – 28 тисяч гривень.
 
Однак у міністерстві відзначили, що з вступом ринку в силу вартість землі різко зросте.
 
Навіть незважаючи на такі райдужні прогнози, кажуть у відомстві, продавати землю поки що готові лише 5-7 відсотків її власників. У Мінекономіки також нагадали про державну підтримку фермерів.
 
Нагадаємо, раніше Кабінеті міністрів України називав реальну ціну української землі. Середня вартість за один гектар доходить до 4958 доларів. 
 

Така ціна була зафіксована при нормативній грошовій оцінці 955 доларів за 1 га землі за станом на 2018 рік. 

]]>
<![CDATA[Заборгованість споживачів за компослуги складає 56,1 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zaborgovanst-spozhivachv-za-komposlugi-skladaje-561-mlrd-griven-61698 Thu, 03 Dec 2020 10:55:00 +0300 message За жовтень українці отримали платіжки за комунальні послуги на суму 11 млрд грн. Це 57% більше, ніж було нараховано рік тому, коли за жовтень 2019 населенню нарахували 7 млрд гривень, про це свідчать дані Деравної служби статистики України.
 
Всього у жовтні 2020 українці погасили понад 9 млрд грн, що становить близько 82% від нарахованих сум, а рік тому – 5,8 млрд грн – понад 83%. Заборгованість споживачів за компослуги зросла на 1,7 млрд грн і склала 56,1 млрд грн.
 
Найбільше за комунальні послуги нарахували жителям Києва (1,45 млрд грн), Харківської (944 млн грн), Дніпропетровської (925 млн грн), Київської (794 млн грн) і Львівській (763 млн грн) областей.
 
Тим часом, в Україні суттєво зріс тариф на передачу електроенергії.
 
Крім того, найближчим часом у Міненерго планують підвищити тарифи на електроенергію для населення. У відомстві вважають такий метод єдино оптимальним для того, щоб стабілізувати розбалансований ринок.
 
Нагадаємо, у країні зростає кількість боргів по зарплатах. Станом на початок листопада сума становила майже 3,8 мільярдів гривень. 
 

За жовтень показники заборгованості робітникам різних підприємств та компаній більш за все зросли на Луганщині. Натомість скорочення заборгованості було зафіксовано на Рівненщині (майже на 13%), Кіровоградщині (8,7%), у Чернівецькій та Тернопільській областях – на 9,2 та 7,6% відповідно. По всій країні за жовтень зафіксовано зростання боргу на 6,5 відсотків.  

]]>
<![CDATA[Переселенці зможуть отримати пільгові кредити на житло]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pereselenc-zmozhut-otrimati-plgov-krediti-na-zhitlo-61697 Thu, 03 Dec 2020 10:12:00 +0300 message Верховна Рада України ратифікувала угоду між урядами України та Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів на житло для переселенців.
 
Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграціі.
 
Переселенці зможуть отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло в сумі близько 40 000 євро в гривневому еквіваленті терміном на 20 років під пільгові умови - 3% річних в гривні з розрахунку 63 кв. м. загальної площі на сім'ю.
 
«У рамках реалізації Угоди в найближчі два роки планується забезпечити житлом приблизно 680 сімей або +1768 осіб з числа ВПО», - зазначила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.
 
Для отримання пільгового кредиту під 3% на вимогу фонду KfW буде сформована окрема черга на базі існуючих реєстрів, які ведуться Держфондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 № 980.
 

При цьому громадяни, які стоять в черзі, не будуть виключатися з будь-якого реєстру до моменту фактичного отримання кредиту на придбання житла або поліпшення житлових умов за іншими підставами. 

]]>
<![CDATA[Після законодавчої заборони пластикових пакетів, знизиться рівень засмічення]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pslja-zakonodavchoji-zaboroni-plastikovih-paketv-znizitsja-rven-zasmchennja-61696 Thu, 03 Dec 2020 09:45:00 +0300 message В Україні знизиться рівень засмічення після заборони пластикових пакетів. На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання Кабінету Міністрів.
 
«Ми повинні спрямувати зусилля на те, щоб сміття не утворювалося. І саме цій першій стадії ієрархії поводження з відходами відповідає законопроект № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Наразі документ готується до повторного другого читання», - відзначив Роман Абрамовський.
 
Законопроект спрямований на зменшення обігу пластикових пакетів, а саме скорочення використання їх громадянами.
 
Буде встановлено заборони на:
 
а) надлегкі пластикові пакети;
 
б) легкі пластикові пакети (товщиною до 50 мкм);
 
в) оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.
 
Обмеження не поширюватимуться на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та похідних продуктів, а також для сипучих продуктів.
 
Чи існує альтернатива пластиковим пакетам?
 

Так, це пакети та торбинки багаторазового використання, а також біорозкладні пакети. Не відрізняючись від пластикових за призначенням, такі вироби дозволять зменшити негативний вплив на довкілля та не засмічувати Україну. 

]]>
<![CDATA[Т.Милованов:"Україна не настільки бідна країна, щоб МВФ списав їй борги"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tmilovanovukrajina-ne-nastlki-bdna-krajina-shhob-mvf-spisav-jij-borgi-61695 Thu, 03 Dec 2020 09:16:00 +0300 message Радник глави Офісу президента й ексміністр економіки Тимофій Милованов вважає, що Україна не настільки бідна країна, щоб Міжнародний валютний фонд списав їй борги.
 
ПРо це він розповів в інтерв'ю LB.ua відподаюси на питання про можливість списання МВФ боргів для України.
 
Він заявив, що не знає, чи можна з МВФ такі речі обговорювати.
 
«По-моєму, ми не досить бідна країна для цього. Наскільки я знаю, під цю кваліфікацію ми не потрапляємо», - заявив економіст.
 
Він наголосив, що борги Україна виплатить і захищені видатки бюджету теж виплатить.
 
«Ніхто не говорить, що проблеми немає і ситуація проста. Що можна стати осторонь і курити бамбук. Ні. Мінфіну дуже важко, йому потрібно відпрацювати, і, я думаю, він впорається», - підсумував ексміністр.
 

Нагадаємо, минулого тижня Міністерство фінансів успішно завершило переговори з МВФ щодо основних параметрів проекту держбюджету на 2021 рік. Це було однією з головних передумов для початку першого перегляду програми Stand-by, визначення дати візиту місії Європейського департаменту МВФ в Україну й отримання чергового траншу. Йдеться про скорочення дефіциту держбюджету-2021 на 24 млрд грн. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 3 грудня, погода в Україні буде похмурою, однак не надто холодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-3-grudnja-pogoda-v-ukrajin-bude-pohmuroju-odnak-ne-nadto-kholodnoju-61694 Thu, 03 Dec 2020 08:09:00 +0300 message Сьогодні, 3 грудня, погода в Україні буде похмурою, однак не надто холодною. Вдень стовпчики термометрів по всій країні піднімуться вище нуля. Щоправда, на дорогах буде добряче слизько, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Атмосферний фронт посунеться на Схід, відтак у цій частині України прогнозують сніг та дощ.
 
Опади ймовірні також на Півночі, у Центрі та трохи на Одещині. Натомість на Заході, Півдні та Вінниччині буде сухо. Вітер – південно-східний та поривчастий.
 
Середня температура повітря коливатиметься від -4 до +2 градусів. Найтепліше традиційно буде у південних областях. Наприклад, в Миколаївській та Одеській областях обіцяють до +8 градусів, а в Криму – до +11.
 
У Києві переважатиме волога погода. Серйозних опадів не прогнозують. Стовпчики термометрів у столиці вдень сягатимуть 0...+2 градусів.
 
Синоптики попереджають про можливу ожеледицю на дорогах. Перепади температури сприятимуть цьому.
 
Прогноз погоди у містах України на четвер, 3 грудня
 
Ужгород – +6...+8
 
Львів – +1...+3
 
Івано-Франківськ – +1...+3
 
Тернопіль – 0...+2
 
Чернівці – +1...+3
 
Хмельницький – 0...+2
 
Луцьк – +2...+4
 
Рівне – 0...+2
 
Житомир – +1...+3
 
Вінниця – +1...+3
 
Одеса – +5...+7
 
Миколаїв – +6...+8
 
Херсон – +6...+8
 
Сімферополь – +9...+11
 
Кропивницький – +2..+4
 
Черкаси – +1...+3
 
Чернігів – 0...+2
 
Суми – 0...+2
 
Полтава – 0...+2
 
Дніпро – +2...+4
 
Запоріжжя – +4...+6
 
Донецьк – +1...+3
 
Луганськ – 0...+2
 

Харків – 0...+2 

]]>
<![CDATA[«Укренерго» проведе реконструкцію підстанцій на 136 млн євро]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrenergo-provede-rekonstrukcju-pdstancj-na-136-mln-jevro-61693 Wed, 02 Dec 2020 18:25:00 +0300 message  

«Укренерго» повідомляє, що Верховна Рада ратифікувала Гарантійну угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Це дозволить залучити 136 млн євро інвестицій від ЄІБ на комплексну реконструкцію 12 підстанцій (ПС) «Укренерго» у чотирьох областях України за проектом «Програма підвищення надійності підстанцій». 

Зокрема, у межах проекту передбачена заміна основного обладнання та повна автоматизація наступних підстанцій: ПС 330 кВ «Нікопольська», «Прометей», «Південна», «Першотравнева», «Кам’янська», «Дніпровська», «Павлоградська», «Гірнича» у Дніпропетровській області; ПС 330 кВ «Мелітопільська» та «Запорізька» у Запорізькій області; ПС 330 кВ «Кварцит» у Кіровоградській області; ПС 750 кВ «Південнодонбаська» на півдні Донецької області. Зазначається, що така комплексна реконструкція виведе об’єкти «Укренерго» на технологічно новий рівень управління, що відповідатиме вимогам надійності та безпеки системи передачі, що діють в європейському об’єднанні системних операторів ENTSO-E, синхронізація з якою є стратегічною ціллю компанії. Крім цього, залучення кредитних ресурсів міжнародних фінансових інституцій, зокрема ЄІБ, дозволяє мінімізувати вплив реалізації таких масштабних проектів на тариф компанії на послуги з передачі електроенергії.  

«Програма підвищення надійності підстанцій» є складовою комплексної програми автоматизації підстанцій, яка передбачає реконструкцію всіх підстанцій, які експлуатує компанія, з впровадженням автоматизованої системи керування технологічними процесами. Програма  реалізується за кошти міжнародних фінансових інституцій двома етапами. На першому етапі до 2025 року буде реконструйовано 57 підстанцій, які сформовані у 9 інвестиційних проектів, з яких зараз в активній фазі реалізації знаходяться п’ять.

 

 

]]>