Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 04 Apr 2020 00:17:23 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Під час карантину споживання електроенергії знизилося на 7,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pd-chas-karantinu-spozhivannja-jelektrojenergji-znizilosja-na-75-59356 Fri, 03 Apr 2020 18:25:00 +0300 message Споживання електричної енергії під час карантину, за період з 12 по 31 березня 2020 року, знизилося на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 7 млрд 910,912 млн кВт-год, свідчать оперативні дані, надані оператором системи передачі НЕК " Укренерго "агентству" Інтерфакс-Україна ".

Середня температура за означений період становила 5,6 ° проти 4,9 ° в 2019 році.

У перший тиждень карантину, в період з 12 по 18 березня (середня температура становила 5,0 °), Україна спожила 2 млрд 837,778 млн кВт-год, що на 6,8% менше, ніж за аналогічні дати минулого року (при середній температурі в 3,7 °) і на 0,9% вище показника за попередній тиждень - з 5 по 11 березня (8,5 °).

Споживання в період з 19 по 25 березня, склало 2 млрд 785,828 млн кВт-год (при 4,0 °), що на 6,6% нижче аналогічного періоду минулого року (при 5,5 °) на 1,8% нижче показника першій карантинної тижні, і на 0,9% менше показника тижні, яка передувала введенню карантину.

За підсумками останніх шести днів березня (8,2 °) Україна спожила 2 млрд 287,306 млн кВт-год, що на 9,2% нижче аналогічного періоду минулого року (5,4 °).

В цілому, за оперативними даними, споживання е / е в березні при середній температурі в 6,4 ° склало 12 млрд 414,144 млн кВт-год, що на 7,2% менше березня 2019 року, коли середня температура дорівнювала 4,7 °.

Раніше оператор системи передачі електроенергії НЕК "Укренерго" прогнозував, що споживання електроенергії в Україні за підсумками березня на тлі карантинних заходів може знизитися на 8,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У той же час оператор відзначав, що крім карантину, в рамках якого була обмежена робота ряду підприємств різних секторів економіки, споживання е / е також буде знижуватися за рахунок сезонних факторів - теплу погоду і зменшення обсягів теплопостачання.

 

]]>
<![CDATA[Виробництво ВДЕ в Україні зросло у 2,7 рази]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/virobnictvo-vde-v-ukrajin-zroslo-u-27-razi-59355 Fri, 03 Apr 2020 17:40:00 +0300 message В Україні у січні-лютому поточного року сонячні, вітрові та електростанції на біомасі збільшили обсяг виробництва електроенергії у 2,68 рази – до 1.184 млрд кВт-год порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Про це повідомляє expro.com.ua.

Також, за перші два місяця 2020 року збільшили генерацію на 19,2% блок-станції – до 288 млн кВт-год.

Однак, за звітний період, всі традиційні види генерації зменшили виробництво електроенергії, а загальний обсяг генерації по всіх джерелах знизився на 7,5% порівняно з 2019 роком.

Виробництво електроенергії за січень-лютий поточного року порівняно з аналогічним періодом 2019 року зменшилось на 7,5% – до 27.318 млрд кВт-год.

Так, наприклад, виробництво електроенергії на атомних електростанціях знизилось на 5,9% – до 15 млрд кВт-год. На теплоелектростанціях генерація впала на 21,9% – до значення 6.575 млрд кВт-год. Також падіння у виробництві на 21% спостерігалося на гідроелектростанціях та гідроакумулюючих станціях – до 1.17 млрд кВт-год.

 

]]>
<![CDATA[КоболєвУ скасували премії і зменшили зарплату]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kobolevu-skasuvali-premji--zmenshili-zarplatu-59354 Fri, 03 Apr 2020 16:44:00 +0300 message В "Слузі народу" озвучили урізану зарплату Коболєва. Раніше сума його місячної зарплати була "більше, ніж сім цифр до коми"

Багато українців живуть від зарплати до зарплати. І про мільйонні грошові виплати можуть тільки мріяти. Однак декому в Україні пощастило більше і народне «прокляття»: щоб ти жив на одну зарплату - тільки радує і веселить.

Так, в березні минулого року населення країни сколихнула і відверто шокувала новина про те, що наглядова рада Нафтогазу направив на затвердження КМУ так званий компенсаційний пакет голові правління компанії Коболєва Андрію. І тоді все і дізналися, що місячна зарплата Коболєва складе - 10, 5 мільйона гривень.

Можна припустити, що глава правління Нафтогазу не бідували з такою заробітною платою. Але часи змінюються і в Україні настав черговий криза. І тепер грошові виплати урізали і Коболєва - його місячна зарплата тепер становитиме 800 тисяч гривень.

Про це стало відомо з прямого ефіру на телеграм-каналі Pavlovskynews. Як заявила депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук, тепер Коболєв буде отримувати зарплату в рази менше, ніж раніше. "Раніше він заробляв до двох мільйонів, а зараз буде до 800 тисяч гривень на місяць", - сказала вона.

При цьому нардеп підкреслила, що вважає, що це і так багато.

Відзначається, що Коболєв не отримуватиме і величезні грошові премії. Зокрема, скасовується бонус керівникам "Нафтогазу" за Стокгольмський арбітраж. А це близько трьох мільйонів доларів.

 

]]>
<![CDATA[В Укрпошті зазнають труднощів з доставкою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrposht-zaznajut-trudnoshhv-z-dostavkoju-59353 Fri, 03 Apr 2020 15:35:00 +0300 message Терміни доставки відправлень Укрпошти можуть змінитися. Тарифи на доставку залишаться без змін. Дана інформація була оприлюднена на сайті ukrposhta.ua.

Унаслідок карантинних заходів і повної зупинки регулярних пасажирських перевезень з'явилися труднощі з доставкою поштових відправлень в держави Центральної і Південної Африки, Південної Америки, Океанії, деякі країни в Азії (В'єтнам, Гонконг, Малайзія, Монголія, Таджикистан). Про це повідомили в Укрпошті.

- Все відправлення в ці держави Укрпошта зможе доставити при першій нагоді, коли авіапартнера і держави призначення зможуть прийняти пошту з України. Посилки, прийняті раніше на ці напрямки, відправляються в ці країни, - сказано в повідомленні.

Доставка в держави Європи, СНД, Близького Сходу, США, Канаду продовжує здійснюватися вантажними літаками.

- Терміни доставки можуть змінитися. Тарифи на доставку залишаться незмінними, Укрпошта не введе ніяких доплат за доставку на період карантину, - повідомив національний поштовий оператор.

 

]]>
<![CDATA[Держава платитиме зарплату «карантинним» безробітним]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhava-platitime-zarplatu-karantinnim-bezrobtnim-59352 Fri, 03 Apr 2020 14:40:00 +0300 message Держава допоможе виплатити зарплату офіційно оформленим працівникам, які вимушено не працюють під час карантину.

Про це йдеться у прийнятому законопроєкті №3275. Так допомогу в разі часткового безробіття через запроваджений карантин отримають роботодавці у сферах малого та середнього бізнесу.

Щоб отримати кошти, потрібно звернутися до територіального органу Служби зайнятості. Необхідно подати заяву, копію наказу із зазначенням дати початку зупинки виробництва та переліком карантинних заходів, відомості про працівників, які претендують на допомогу в разі часткового безробіття. Також потрібно надати довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплату єдиного соціального внеску.

Важливо, що допомогу від держави можуть отримувати виключно застраховані особи, з якими роботодавець офіційно оформив трудові відносини.

 

]]>
<![CDATA[Тимчасового главу «Укрзалізниці» відсторонили від обов'язків]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/timchasovogo-glavu-ukrzalznic-vdstoronili-vd-obovjazkv-59351 Fri, 03 Apr 2020 13:35:00 +0300 message Наглядова рада «Укрзалізниці» усунув Желько Марчека від керівництва. Про це заявили інформовані джерела, пише «Економічна правда».

Зокрема, відповідне рішення було прийнято під час останнього засідання Наглядової ради.

«Претендентів на посаду тимчасового глави було два: колишній керівник Південно-Західної залізниці Роман Веприцький і директор з економіки та фінансів Микола Іванина», - зазначив співрозмовник.

За даними видання, новим т.в.о. може стати Іванина. Подання про його призначення вже готуються передати уряду. Кабінет міністрів, як акціонер, повинен прийняти остаточне рішення.

У той же час інший співрозмовник "ЕП" сказав, що кандидатура Іванініва «розділила» Наглядова рада.

«За нього проголосували лише 4 іноземних члена НС, які навіть не можуть приїхати в країну в умовах карантину, тому не факт, що рішення буде втілено в життя», - сказав він.

Раніше повідомлялося, що документи на посаду голови правління «Укрзалізниці» подали більше 90 чоловік.

 

]]>
<![CDATA[Шмигаль заявив, що уряд отримав від МВФ позитивний сигнал]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shmigal-zajaviv-shho-urjad-otrimav-vd-mvf-pozitivnij-signal-59350 Fri, 03 Apr 2020 12:26:00 +0300 message Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд отримав від Міжнародного валютного фонду позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш макрофінансової допомоги від цієї організації.
 
Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.
 
"Денис Шмигаль повідомив, що уряд отримав від МВФ позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш. Також очікується фінансова допомога від Світового банку", - говориться в повідомленні.
 
Шмигаль зазначив, що уряд співпрацює з бізнесом і розуміє, що потрібно для його підтримки, зокрема, мова йде про кредитні програми і зменшенні податкового навантаження.
 
"Серед інших питань, над якими зараз ведеться робота - це питання розширення програми кредитування" 5-7-9 ", - наголошується в повідомленні.
 
Також наголошується, що уряд працює над програмою створення швидких робочих місць в різних галузях.
 

"Прем'єр-міністр подякував представникам бізнесу за допомогу в цей складний для країни час в умовах глобальної пандемії і висловив надію на подальшу плідну співпрацю", - повідомляє прес-служба. 

]]>
<![CDATA[У столиці з 5 квітня розпочнуть процес відключення опалення у житлових будинках]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-z-5-kvtnja-rozpochnut-proces-vdkljuchennja-opalennja-u-zhitlovih-budinkah-59349 Fri, 03 Apr 2020 11:45:00 +0300 message У столиці з 5 квітня розпочнуть процес відключення опалення у житлових будинках,  про це повідомила пресслужба КМДА.
 
"Із 5 квітня у столиці розпочнуть процес відключення опалення у житлових будинках. Підписано відповідне розпорядження КМДА № 556", - йдеться у повідомленні.
 
З наступного тижня синоптики обіцяють середньодобову температуру вище +8 градусів за Цельсієм. На згортання системи централізованого опалення з протяжністю теплових мереж понад 2,7 км необхідно 2-3 дні.
 

"Тому процес припинення теплопостачання ми розпочинаємо вже зараз, щоб відключення відбулося синхронно суттєвому потеплінню, яке очікуємо вже з вівторка. Ми вкотре не чекаємо традиційного 15 квітня для завершення опалювального сезону, щоб кияни змогли максимально зекономити кошти. Особливо враховуючи складний фінансовий стан в умовах жорсткого карантину та низки обмежень, що покликані вберегти містян від коронавірусної інфекції", – говориться у повідомлені КМДА. 

]]>
<![CDATA[Пенсії та державні соціальні допомоги будуть змінені автоматично]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pensji-ta-derzhavn-socaln-dopomogi-budut-zmnen-avtomatichno-59348 Fri, 03 Apr 2020 11:07:00 +0300 message На період карантину пенсії та державні соціальні допомоги будуть перепризначені автоматично, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” врегульовано питання продовження виплати на період карантину всіх пенсій і допомог людям, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності і перепризначення (продовження) пенсій і допомог на новий період, без заяв та без будь-яких документів.
 

Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів, орган соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду здійснить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги, або пенсії на підставі поданої особою заяви  (результатів переогляду медико-соціальної експертизи) та необхідних документів. 

]]>
<![CDATA[Рекомендації щодо поводження з побутовими відходами під час карантину]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rekomendacji-shhodo-povodzhennja-z-pobutovimi-vdkhodami-pd-chas-karantinu-59347 Fri, 03 Apr 2020 10:38:00 +0300 message Міністерство розвитку громад та територій України розробив рекомендації для громадян на особливості поводження з побутовими відходами в період карантину. Про це розповіла пресслужба міністерства.
 
"Можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів", - говориться у повідомлені.
 
Першим пріоритетом в системі управління відходами  є запобігання їх утворенню.
 
Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.
 
Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.
 
Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність. Список організацій, які займаються прийомом бувших у вжитку речей в містах України можна знайти в мережі Інтернет.
 
Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових  відходів.  Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.
 
Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.
 
Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.
 
З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.
 
 

Нагадаємо, середній показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину. За статистикою, в минулому році утворилось майже 53 млн. кубічних метрів побутових відходів, або понад 10 млн тонн, які були захоронені на 6 тисячах сміттєзвалищ і полігонів. 

]]>
<![CDATA[Уряд заборонив до 1 липня експортувати гречку на зовнішні ринки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-zaboroniv-do-1-lipnja-jeksportuvati-grechku-na-zovnshn-rinki-59346 Fri, 03 Apr 2020 09:52:00 +0300 message Вчора, на позачерговому засіданні уряду прийнято постанову “Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1109”, якою забороняється до 1 липня експортувати гречку на зовнішні ринки.
 
Про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Постановою запроваджується тимчасовий — до 1.07.2020 р. режим ліцензування та квотування експорту гречки та зерна гречки лущеного (без плодової оболонки).
 
Зокрема, встановлено нульовий обсяг квоти для зазначених товарів (за кодами згідно з УКТЗЕД 1008 10 00 00 та 1104 29 17 00). Відповідні зміни внесено у додаток 1 до Постанови 1109 “Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню у 2020 році”.
 
Заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку.
 
Зараз ситуація на українському ринку є стабільною. Уряд весь час має діалог з виробниками та рітейлерами.
 
Україна вестиме переговори з головними країнами-виробниками щодо зняття заборон з метою підтримання міжнародної продовольчої безпеки та відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі. Також міністерство закликатиме українські аграрні підприємства збільшувати посівні площі під гречкою.
 

Нагадаємо, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія та Казахстан. 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: Баланс газу в українських газових сховищах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-balans-gazu-v-ukrajinskih-ta-jevropejskih-gazovih-skhovishhah-51571 Fri, 03 Apr 2020 09:10:00 +0300 message  

У цьому розділі надано інформацію про наявні обсяги природного газу в українських  газових сховищах.

Дана інформація розміщена в системі відображення даних AGSI+ за стандартами асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE).

Дані відображають інформацію про обсяги газу в підземних сховищах України, потужність яких становить 31 млрд куб. м (Укртрансгаз).

 

 

Станом на 01 квітня 2020 року  

 

Станом на 03 березня 2020 року  

Станом на 25 лютого 2020 року 

Станом на 28 січня 2020 року

Станом на 06 січня 2020 року

 

Станом на 03 грудня 2019 року

Станом на 26 листопада 2019 року

Станом на 29 жовтня 2019 року

Станом на 06 жовтня 2019 року

Станом на 24 вересня 2019 року

Станом на 03 вересня 2019 року


Станом на 27 серпня 2019 року

Станом на 06 серпня 2019 року

Станом на 30 липня 2019 року

Станом на 01 липня 2019 року

Станом на 25 червня 2019 року

Станом на 04 червня 2019 року

Станом на 28 травня 2019 року

 

Станом на 01 травня 2019 року

Станом на 20 квітня 2019 року

Станом на 02 квітня 2019 року

Станом на 26 березня 2019 року

 

Станом на 05 березня 2019 року

Станом на 26 лютого 2019 року


Станом на 05 лютого 2019 року

Станом на 27 січня 2019 року


Станом на 01 січня 2019 року

Станом на 18 грудня 2018 року

Станом на 04 грудня 2018 року

Станом на 27 листопада 2018 року

Станом на 06 листопада 2018 року


Станом на 30 жовтня 2018 року

Станом на 02 жовтня 2018 року

Станом на 25 вересня 2018 року

Станом на 04 вересня 2018 року 

Станом на 03 липня 2018 року 

Станом на 25 червня 2018 року

 

Станом на 14 квітня  2018 року

Станом на 14 березня  2018 року  

Станом на 03  березня  2018 року 

Станом на 10 лютого 2018 року

Станом на 10 січня 2018 року

]]>