Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 21 Sep 2021 18:24:10 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Європі на зиму не вистачає ще 22,9 млрд кубів газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jevrop-na-zimu-ne-vistachaje-shhe-229-mlrd-kubv-gazu-64449 Tue, 21 Sep 2021 17:40:00 +0300 message  

Відставання закачування газу в європейські ПСГ становить 22,9 млрд кубометрів. Таку оцінку озвучив глава Газпрому Олексій Міллер.

«Усі експерти в Європі і Азії говорять про те, що це відставання в закачуванні газу в підземні сховища газу в Європі не надолужити. Європа увійде в осінньо-зимовий період з дефіцитом в підземних сховищах. Питання тільки з яким обсягом?» — сказав він.

За словами Міллера, ціна газу в Європі може побити досягнуті рекорди найближчим часом. Сьогодні котирування на торгах в Європі піднялися вище за 800 доларів за тисячу кубометрів.

Крім того, глава Газпрому заявляє, що Росія володіє найбільшими в світі запасами газу.

«Запаси газу в Росії, запаси газу Газпрому є найбільшими в світі. І ми проблем з нашими запасами Не будемо відчувати протягом найближчих ста років», — сказав він.

За його словами, деякі родовища на Ямалі працюватимуть до 2132 року.

 

 

]]>
<![CDATA[Експерт: В Україні немає довгострокового планування розвитку міст]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-v-ukrajin-nemaje-dovgostrokovogo-planuvannja-rozvitku-mst-64448 Tue, 21 Sep 2021 16:50:00 +0300 message  

Кожне місто неодмінно повинен мати довгострокове стратегічне планування розвитку своєї інфраструктури. Так сказав архітектор Олексій Валентіра в програмі «Суб'єктивно» з ведучою Яник Мірило.

Як пояснює експерт, Україна має проблеми зі стратегічним плануванням міст через швидкі зміни політичної ситуації. «А марафони не бігають як спринти. Тому довгострокового планування розвитку міст в Україні немає, а кожна нова політична команда приходить і все розгортає на 180 градусів, вважаючи, що до них все робили неправильно », - коментує він ситуацію.

Замість цього, підкреслює Валентіра, необхідно допрацьовувати все розпочате опонентом, а не переробляти і міняти все від проектантів і будівельників. Адже в такому випадку, констатує він, говорити про довгострокове планування не доводиться.

Також архітектор зазначає, що в цих сферах відсутній приватний бізнес, адже він не йде в проекти, яким через 5-7 років не вдається окупитися. Але, на думку гостя програми, розвиток міста має бути розплановано на десятки років, коли окремі точки формуються в загальну картину і можна бачити справжній результат.

Попутно Валентіра зазначає, що, крім цього, міста потребують конкурсах. «Тому що неможливо створити круту середу в місті, якщо ми говоримо про місто з амбіціями, без відкритих прозорих конкурсів на архітектурні проекти», - пояснює він.

До того ж, каже архітектор, фінансування може йти не тільки з бюджету, а й з приватних фондів. За його словами, в такому випадку людям, які дійсно вміють цим займатися, буде цікаво взяти участь в конкурсі.

 

 

]]>
<![CDATA[Початок опалювального сезону 2021-2022 опинилося під загрозою зриву]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pochatok-opaljuvalnogo-sezonu-2021-2022-opinilosja-pd-zagrozoju-zrivu-64444 Tue, 21 Sep 2021 15:45:00 +0300 message  

Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» заявила, що виробники тепла не гарантують початок опалювального сезону і забезпечити сталий його проходження через кризу в галузі і вимагають негайного втручання влади.

Про це йдеться в повідомленні асоціації на сторінці в Facebook за результатами наради за участю Асоціації міст України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутових споживачів.

Учасники наради звернулися до президента України, прем'єр-міністру та голові Верховної Ради з вимогою негайно вжити заходів для вирішення найглибшого за 10 років кризи в сфері теплокомуненерго (ТКЕ), передає УНІАН.

"В іншому випадку підприємства ТКЕ не зможуть забезпечити стабільне проходження опалювального сезону та ініціюватимуть всеукраїнську акцію протесту", - йдеться в заяві.

За інформацією ProfiDOM.com.ua, міжгалузева асоціація "Укртеплокомуненерго", Асоціація міст України та Профспілка працівників житлово-комунального господарства України вимагають до 1 жовтня забезпечити оперативне і злагоджена взаємодія державних органів у розробці та прийнятті підзаконних актів по відшкодуванню різниці в тарифах на теплову енергію та послуги теплопостачання в 2021 р

Крім того, вони вимагають зняти арешти з поточних рахунків теплопостачальних підприємств і заборонити їх накладення до встановлення паритетного відповідності штрафних та інших фінансових санкцій, які можуть застосовуватися постачальниками природного газу.

Ще в асоціації просять дати доручення операторам газорозподільних мереж до початку опалювального сезону розпломбувати вузли обліку природного газу на джерелах теплопостачання та надати доручення НКРЕКУ терміново внести зміни в методику визначення плати за розподіл природного газу.

Підписанти заяви також вимагають від Кабінету міністрів зобов'язати ДК "Нафтогаз Трейдинг" виключити з договору на поставку природного газу теплопостачальним підприємствам дискримінаційні норми, пов'язані з монопольним становищем.

 

 

]]>
<![CDATA[«Нафтогаз» достроково виконав план по наповненню ПСГ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-dostrokovo-vpolnl-plan-po-napovnennju-psg-64443 Tue, 21 Sep 2021 14:50:00 +0300 message  

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що НАК достроково виконав план уряду і закачав в підземні газові сховища понад 17 млрд кубометрів газу до середини жовтня, як передбачалося раніше. Про це чиновник розповів в інтерв'ю Главкому.

Відзначається, що на сьогоднішній день обсяг газу в сховищах наближається до позначки 19 млрд кубометрів.

"Ми розуміємо, що повинні підстрахуватися через різних ситуацій, які можуть статися цієї зими", - зазначив Вітренко.

Глава Нафтогазу не розкрив інформацію щодо того, скільки відсотків блакитного палива у сховищах належить НАК, а скільки - іншим компаніям.

"Це комерційна інформація, вона не розголошується оператором, тобто це навіть не питання" Нафтогазу ". У нас є оператор газових сховищ, він в структурі" Нафтогазу ", але це регульований бізнес і там є певні вимоги конфіденційності. Ми не очікуємо, що , наприклад, в ситуації, коли Україна буде потрібно газ, цей газ буде йти на експорт - це суперечить економічній логіці ", - пояснив Вітренко.

 

 

 

 

 
]]>
<![CDATA[«Газпром» не планує збільшувати об’єм транзиту через Україну]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gazprom-ne-planuje-zblshuvati-objem-tranzitu-cherez-ukrajinu-64442 Tue, 21 Sep 2021 13:58:00 +0300 message  

Російський "Газпром" не забронював додаткові потужності по транзиту газу через Україну на жовтень. На тлі цього ціна на газ в Європі вже перевищила $900 за тисячу куб. м.

Компанія "Оператор ГТС України" 20 вересня запропонувала на аукціоні транзит в обсязі до 9,8 млн куб. м на добу через станцію "Суджа" і до 5,2 млн куб. м на добу через "Сохрановку", але вони залишилися незатребуваними.

Відзначимо, у вересні російська компанія забронювала лише 4,3% з усіх запропонованих потужностей. А це в свою чергу лише 0,65 млн куб. м. на добу або 19,5 млн куб. м на весь місяць.

Як раніше заявляли в "Газпромі", брак газу в підземних газових сховищах Європи можуть не встигнути надолужити і вартість, ймовірно, зросте ще більше. В Україні та країнах Балтії цю ситуацію називають шантажем РФ для якнайшвидшого запуску "Північного потоку-2". Газодефіціт в Європі може ще більше погіршити ситуацію з приходом холодів.

Як заявив раніше постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов, подорожчання газу в Європі буде сприяти введенню в експлуатацію трубопроводу "Північний потік-2". Газопровід добудували ще 10 вересня.

 

 

]]>
<![CDATA[Роз'яснення щодо обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибних забудов]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rozjasnennja-shhodo-obmezhennja-na-budvnictvo-bagatopoverkhvok-sered-sadibnih-zabudov-64441 Tue, 21 Sep 2021 12:30:00 +0300 message У Мінрегіоні роз’яснили щодо можливості будівництва багатоповерхових (секційних) будинків серед садибної забудови у зв’язку із судовим рішенням про скасування чинності абзацу 2 п.6.1.31 ДБН Б2.2-12:2019 «Планування і забудова територій», який забороняв таке будівництво.
 
Згідно з чинним законодавством щодо регулювання містобудівної діяльності, забудова здійснюється відповідно до містобудівної документації та наданих містобудівних умов та обмежень.
 
Окрім того, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює, що забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, а зміна цільового призначення неможлива без відповідного функціонального призначення, яке визначається Класифікатором видів функціонального призначення територій, та їх співвідношення з видами цільового призначення земельних ділянок.
 
Наразі чинний Класифікатор не передбачає визначення цільового призначення земельних ділянок для багатоповерхової забудови у функціональних зонах, які містобудівна документація визначає як території житлової садибної забудови. 
 

Отже, обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибної забудови зберігається. 

]]>
<![CDATA[До кінця року продовжать діяти обмеження на перевірки бізнесу]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-kncja-roku-prodovzhat-djati-obmezhennja-na-perevrki-bznesu-64440 Tue, 21 Sep 2021 11:41:00 +0300 message Обмеження на проведення перевірок бізнесу будуть діяти кінця поточного року в зв'язку з рішенням Кабміну про продовження адаптивного карантину.
 
Про це в Facebook повідомила юрист і бухгалтер Оксана Грабовська.
 
"Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року. Для бізнесу це означає, що на цей період продовжені всі обмеження на проведення перевірок, що діють на період карантину", - зазначила юрист.
 
Також вона нагадала, що якщо 22 вересня Україна перейде в "жовту" зону, то потрібно буде дотримуватися певних правил. Зокрема, масові заходи повинні проводитися за участю 1 людину на 4 кв. м. площі. При цьому обмеження за часом роботи закладів відсутні.
 

В Україні з 1 липня в рамках кампанії з легалізації праці провели 2868 перевірок бізнесу. За цей час інспектори виявили 10 489 чоловік, допущених до роботи без трудових договорів. 5042 з них були офіційно оформлені безпосередньо в ході інспекції. 

]]>
<![CDATA[Українцям обіцяють доступ до перегляду своїх пенсій 24/7]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajincjam-obcjajut-dostup-do-peregljadu-svojih-pensj-247-64439 Tue, 21 Sep 2021 11:17:00 +0300 message Систему пенсійних накопичень та цілодобовий доступ для її відстеження планують запровадити в Україні з 2023 року, про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
"Запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення планується з 2023 року", - вказали у відомстві.
 
Для того, щоб це стало можливим необхідно заздалегідь побудувати технологічну інфраструктуру, яка:
  • буде зручною, доступною і прозорою для людини;
  • забезпечить право вибору та заміни установи, в якій людина хоче накопичувати кошти на старість;
  • надасть можливості контролю власних пенсійних накопичень в режимі 24/7;
  • надійно зберігатиме інформацію про пенсійні накопичення;
  • забезпечить захищений обмін інформацією між усіма установами, які формують пенсійні накопичення;
  • надасть державі можливість контролювати рух коштів та інформації на всіх основних етапах.
"Тому, поки народні депутати та експерти погоджують останні деталі законопроєктів, які регулюватимуть впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, уряд будує необхідну технологічну інфраструктуру", - додали у відомстві.
 
Інфраструктуру створюють у межах Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Мінсоцполітики разом із Міністерством цифрової трансформації завершили пілотний проєкт, завдяки якому створили всі основні складові ЄІССС, зокрема Єдиний соціальний реєстр (ЄСР).
 
Саме цей реєстр зосередить усю "пенсійну історію" людини: інформацію та документи про формування її пенсії в солідарній та обов’язковій накопичувальній пенсійних системах; інформація про всі види соціальної підтримки, які надають людині, або на які вона має право — субсидії, допомоги, пільги тощо.
 

Також люди зможуть за допомогою спеціального порталу або платформи "Дія" обрати собі пенсійний фонд для накопичень і змінити його. Через особистий кабінет в ЄСР будь-якого моменту можна буде побачити стан, обсяг своїх пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, здійснені виплати тощо.  

]]>
<![CDATA[В Україні у 2023 році відбудеться перепис населення - Мінцифри]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-u-2023-roc-vdbudetsja-perepis-naselennja---mncifri-64438 Tue, 21 Sep 2021 10:25:00 +0300 message В Україні у 2023 році відбудеться перепис населення, який буде реалізована максимально технологічно і повинна обійтися бюджету у 80 млн гривень, про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Мінцифри.
 
Активна підготовка до проведення перепису почнеться в наступному році. При цьому в Мінцифри збираються зробити все максимально онлайн або цифровими інструментами, щоб не використовувати застарілі методи, сказав Федоров.
 
"Я не хочу, щоб уряд здійснив перепис заради перепису. Важливо, щоб був результат. Зараз служба статистики направила до кожного міністерства оновлений запит про те, як будуть використовуватися результати перепису. Наприкінці цього року окремо представляємо, як буде проходити перепис, якими будуть його терміни, як він буде фінансуватися. Можу зробити невеликий спойлер: все, що можна буде зробити онлайн або цифровими інструментами, так і буде зроблено. Ми не будемо використовувати інструменти 20-річної давності, а залучимо кращі світові рішення", - розповів міністр.
 

Бюджету перепис населення обійдеться у 80 млн гривень. Україна переймає досвід інших держав і вже обговорила з компанією Apple можливість співпраці в цій сфері. Для економії державних коштів в США вся техніка бралася в оренду. Якщо Україні вдасться домовитися про такий же варіант з Apple, це стане ще й додатковою рекламою для країни, підкреслив міністр. Команда Мінцифри займається розробкою проєкту і шляхів його реалізації. 

]]>
<![CDATA[Технічна готовність регіонів до опалювального сезону понад 90% - Мінрегіон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tehnchna-gotovnst-regonv-do-opaljuvalnogo-sezonu-ponad-90---mnregon-64437 Tue, 21 Sep 2021 09:40:00 +0300 message Технічна готовність регіонів України до опалювального сезону становить понад 90%. Це відповідає графіку та очікуваним показникам, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
 
“У першу чергу маємо говорити про фізичну готовність. За даними органів місцевого самоврядування вона складає понад 90%. Співробітники Мінрегіону регулярно здійснюють візити до регіонів з метою моніторингу ситуації. Йдемо за графіком”, — зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
 
Очільник Мінрегіону зупинився й на інших напрямках підготовки до осінньо-зимового періоду, зокрема й фінансових аспектах діяльності підприємств теплопостачання.
 
“Ціна газу на світових ринках практично щодня змінюється. Тож у процесі підготовки до опалювального сезону важливим є укладання довгострокових договорів між підприємствами ТКЕ з ТОВ "Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. Газова компанія запропонувала одну з найнижчих цін на ринку — 7420 грн за тис. куб. м (з ПДВ та без інших надбавок) у рамках Обсягу I “Фіксований”. Тож тарифи на опалення та гарячу воду підвищуватися не повинні. Кожного дня у Мінрегіоні проводимо зустрічі з головами міст та керівниками обласних держадміністрацій. Вони стосуються як фізичної підготовки, так і тарифної політики“, — сказав Чернишов.
 
Нагадаємо, тепловики звернулися до Президента з вимогою негайно вжити заходів для розв’язання найглибшої за 10 років кризи у сфері ТКЕ. У іншому випадку підприємства не матимуть змоги забезпечити стабільне проходження опалювального сезону.
 
У іншому випадку підприємства ТКЕ не матимуть змоги забезпечити стабільне проходження опалювального сезону та ініціюватимуть всеукраїнську акцію протесту.
 

Відповідне відкрите звернення до керівників органів влади було ухвалене на всеукраїнській нараді підприємств ТКЕ. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні проведуть промивку мереж у Деснянському районі столиці]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-provedut-promivku-merezh-u-desnjanskomu-rajon-stolic-64436 Tue, 21 Sep 2021 09:04:00 +0300 message В ніч з 21 на 22 вересня, а саме З 21:00 до 07:00, Київводоканал проводитиме планову профілактичну промивку мереж у Деснянському районі.
 
Зокрема у зону робіт потраплять мережі Деснянського району, а саме:
 
ж/м «Троєщина
 
Вул. Драйзера,2/27,
 
Вул.Драйзера,10
 
Вул. Сабурова,10/38,
 
Вул. Сабурова,2/51
 
Вул. Данькевича, 9/54
 
Вул. Данькевича, 1/79
 
Вул. Закревського,27/2
 
Вул. Закревського , 79/1
 
Вул. Висоцького
 
Вул. Бикова
 
Просп. Маяковського, 16
 
Просп. Маяковського, 54/9
 
Під час проведення промивки водопровідних мереж вода до вживання і приготування їжі буде не придатною.
 

Водоканал рекомендує перед використанням води спустити воду з кранів протягом 15 хвилин. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 21 вересня, погода в Україні буде сонячною та сухою у більшості областей]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-21-veresnja-pogoda-v-ukrajin-bude-sonjachnoju-ta-suhoju-u-blshost-oblastej-64435 Tue, 21 Sep 2021 08:41:00 +0300 message Сьогодні, 21 вересня, погода в Україні буде сонячною та сухою у більшості областей. У полоні негоди опиняться східні та частина північних регіонів, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Загалом повітря у всій країні стане прохолоднішим. Найменшу температуру зафіксують термометри у північно-західних областях – лише +7...+9 градусів.
 
Хмарна погода протримається на Західній Україні увесь день. Однак опадів хмари не принесуть. Повітря там прогріється до +8...+10 градусів. Найтепліше буде в Ужгороді – +12...+14 градусів. На Сході сонце буде рідко з'являтися з-за хмар. Дощ слід чекати у другій половині дня. Стовпчики термометрів покажуть +12...+14, лише на Луганщині буде +15...+17 градусів.
 
На Півночі протягом усього дня погода буде похмурою. Вночі, вранці та ввечері очікується дрібний дощ, +8...+10 градусів. У південних регіонах буде трохи тепліше – +15...+17 градусів. Водночас небо весь день буде у хмарах. Опадів синоптики не прогнозують.
 
У Києві протягом усього дня погода буде похмурою. Нічний дощ закінчиться ще до приходу ранку. День пройде без опадів, а ввечері дощ розпочнеться знову. Повітря прогріється до +7...+9 градусів.
 
За прогнозом синоптикині, в Україні протягом 21 вересня домінуватиме холод. Температура повітря у більшості областей становитиме максимально лише +7...+12 градусів. Трохи тепліше буде:
 
на Півдні,
Луганщині,
Донеччині,
у Дніпрі.
 
Прогноз погоди у містах України
 
Ужгород – +12...+14
 
Львів – +9...+11
 
Івано-Франківськ – +10...+12
 
Тернопіль – +8...+10
 
Чернівці – +10...+12
 
Хмельницький – +8...+10
 
Луцьк – +7...+9
 
Рівне – +7...+9
 
Житомир – +7...+9
 
Вінниця – +8...+10
 
Одеса – +13...+15
 
Миколаїв – +14...+16
 
Херсон – +15...+17
 
Сімферополь – +14...+16
 
Кропивницький – +9...+11
 
Черкаси – +8...+10
 
Чернігів – +8...+10
 
Суми – +8...+10
 
Полтава – +9...+11
 
Дніпро – +11...+13
 
Запоріжжя – +13...+15
 
Донецьк – +12...+14
 
Луганськ – +15...+17
 

Харків – +12...+14 

]]>