Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 27 Apr 2024 14:36:36 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[На Київщині відновили більше як половина житлових об’єктів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-kijivshhin-vdnovili-blshe-jak-polovina-zhitlovih-objektv-73451 Fri, 26 Apr 2024 18:45:00 +0300 message  

Відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тисяч об’єктів, йдеться у повідомленні начальника Київської ОВА (ОДА) Руслана Кравченка.

За словами Руслана Кравченка, у пріоритеті відбудова житла та соціальної інфраструктури. Загалом відновили:

15, 8 тис. багатоквартирних та приватних будинків;

202 освітні заклади;

115 об’єктів охорони здоров’я;

78 адмінбудівель та ЦНАПів.

"Продовжуємо працювати над прозорістю всіх процесів. Провели засідання робочої групи "Прозорість та підзвітність" з розгляду трьох тендерних закупівель у Вишневій громаді", — зазначив начальник Київської ОВА.

Засідання стосувалось будівництва двох укриттів у закладах освіти в Крюківщині, Вишневому та реконструкції кінотеатру під приміщення міськради. Резонанс в суспільстві виник через суми тендерів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, але під час відбудови Київщини не обійшлось і без корупційної складової. Наприклад, ціни багатьох матеріалів для створення приміщення для міськради у Вишневому були завищеними. Переплата могла становити більше 5 млн грн. В результаті тендер на реконструкцію занедбаного кінотеатру під будівлю мерії за 186 млн грн вдруге скасували.

 

 

]]>
<![CDATA[Виплати ВПО превірятимуть за новою системою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/viplati-vpo-prevrjatimut-za-novoju-sistemoju-73450 Fri, 26 Apr 2024 18:25:00 +0300 message  

Мінфін запускає нову систему перевірки допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Міністерство фінансів України розробило нову Методику верифікації допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Ця ініціатива покликана підвищити ефективність та достовірність надання допомоги тим, хто її потребує.

Згідно з проектом наказу, оприлюдненого на веб-порталі Федерації профспілок України (ФПУ), верифікація допомоги внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися шляхом зіставлення даних, наданих реципієнтом для призначення допомоги, з інформацією, що надається Міністерством соціальної політики та іншими джерелами.

У процесі верифікації будуть використовуватися дані з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів та баз даних. Передача даних в рамках цього процесу, за виключенням інформації з обмеженим доступом, здійснюватиметься через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

Одним із ключових аспектів верифікації буде перевірка достовірності персональних даних реципієнта, який отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Цей крок спрямований на запобігання можливим випадкам зловживання або недобросовісному використанню допомоги.

Ця ініціатива дозволить уряду краще контролювати процес надання допомоги та забезпечити її максимальну ефективність та спрямованість на тих, хто потребує підтримки найбільше.

 

 

 

 
 
 
 
]]>
<![CDATA[Кабмін продовжив пільгову ціну на електрику для населення до 31 травня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-prodovzhiv-plgovu-cnu-na-jelektriku-dlja-naselennja-do-31-travnja-73449 Fri, 26 Apr 2024 17:18:00 +0300 message Уряд ухвалив рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення, про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише "Україна Комунальна".
 
Ціна залишається 2 гривні 64 копійки за кіловат. 
 
Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня.
 
«Цього місяця ми затвердили постанову, яка зберігає пільгову ціну на газ для постачальників тепла і гарячої води для населення до кінця літа. Також цього тижня державний «Нафтогаз» продовжив дію пільгової ціни на газ для населення. Вона, як і раніше, буде складати 7 грн 96 коп. за куб блакитного палива», — нагадав Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, у січні-березні цього року Уряд спрямував із державного бюджету 113 млрд грн на соціальні виплати.  

]]>
<![CDATA[Змінено систему видачі ліцензій на управління небезпечними відходами]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmneno-sistemu-vidach-lcenzj-na-upravlnnja-nebezpechnimi-vdkhodami-73448 Fri, 26 Apr 2024 14:41:00 +0300 message  

Закон "Про управління відходами", схвалений Верховною Радою ще минулого року, запустив важливі проєвропейські зміни. У тому числі трансформував систему видачі ліцензій на управління небезпечними відходами.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля.

Лише одна акумуляторна батарея, яка потрапила у річку, заподіює шкоди більше, ніж тисячі тонн відходів від промисловості. Тому така батарея є дуже небезпечною та має бути належним чином утилізована підприємством на спеціальному обладнанні.

У відомстві наголошують, що загалом щороку в Україні утворюється понад 500 тисяч тонн небезпечних відходів. Це відходи лугів, кислот та солей, чорних металів, осади – та невидима загроза, про яку люди чують, але не бачать кожного дня.

До 2024 року 84% ринку управління небезпечними відходами – це були підприємства посередники, "кустарники", ті, хто здійснював обробку відходів лише на папері.

Тобто, із 215 ліцензіатів, які "працювали" на ринку:

91 – лише зберігали небезпечні відходи;

56 – здійснювали операції з маслами та оливами, шламами, електричним електронним обладнанням та іншими відходами,

68 обʼєктів мали потужності для утилізації небезпечних відходів.

Як зауважують у міністерстві, це пов'язано з тим, що згідно з діючим на той час законодавством, підприємство могло отримати окрему ліцензію лише на послугу збирання та зберігання небезпечних відходів, що спричиняло багато зловживань на ринку.

Значна кількість недобросовісних суб'єктів лише демпінгували ціни на ринку. У результаті, замість утилізації, небезпечні відходи потрапляли на звалища або у лісосмуги.

У червні 2022 року був прийнятий Закон України "Про управління відходами", який дав старт довгоочікуваній реформі управління відходами. Вона своєю чергою має розв'язати гостру проблему сміттєзвалищ, відсутності сміттєпереробки та розширеної відповідальності виробника.

Закон набув чинності 9 липня 2023 року. 

Підходи до утилізації відходів тепер кардинально змінені. У тому числі відбувається і трансформація систему видачі ліцензій на управління небезпечними відходами.

Зі слів екологів, нове законодавство не визначає збирання та зберігання як комплексне управління небезпечними відходами.

Водночас ліцензії мають отримати всі підприємства, які здійснюватимуть збирання та оброблення відходів, тобто повний комплекс заходів.

А перед цим компанії потрібно підтвердити наявність та відповідність своєї матеріально-технічної бази, встановленим вимогам, тобто пройти перевірку відповідності матеріально-технічної бази.

 

 

]]>
<![CDATA[У Києві працює всього 4 тис. укриттів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-pracjuje-vsogo-4-tis-ukrittv-73447 Fri, 26 Apr 2024 13:45:00 +0300 message  

На багатомільйонне місто налічується тільки 4 тис. сховищ, а для відкриття нових окрім коштів потрібно прибрати "певні речі"

УКиєві на сьогоднішній день налічується вже 4012 облаштованих захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів. Про це йдеться в таблиці з переліком сховищ для містян на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА). При цьому серед цих об'єктів на обліку стоять як безпосередньо бомбосховища, так і споруди подвійного призначення.

Втім, надалі збільшення кількості укриттів у столиці на сьогодні фактично неможливо через певні бюрократичні та організаційні перешкоди. Це підтвердив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, коментуючи ситуацію з облаштуванням доступних сховищ для містян.

— Ми не один раз просили змінити певні (нормативні, — Ред.) речі. Наприклад, сьогодні нарощення укриттів фактично неможливе. Тому що кількість будівель є обмежена. А, наприклад, для того, щоб визнати найпростішим укриттям будь-який паркінг, необхідна згода власника — управляючої компанії житлового комплексу, який управляється цим паркінгом. Тобто — це нонсенс, що під час війни ми повинні когось питати, може тут бути укриття, чи не може. Ми зверталися з відповідними ініціативами. І від цих речей залежить безпосередньо кількість укриттів і покриття населеннями цими укриттями та безпека киян, — сказав Пантелеєв на засіданні Тимчасової спеціальної комісії у вівторок, 23 квітня.

Також, за його словами, з міського бюджету сума коштів, виділених на облаштування укриттів, вже перевищила три мільярди гривень.

— Відповідальним за укриття є балансоутримувач — власник приміщення (будівлі), у якому воно розташоване. На сьогоднішній переважна більшість будівель перебувають або у житловому секторі, або в закладах освіти. Ці споруди знаходяться у сфері управління районів, подобається нам це чи ні. Відповідно за доступ, за їхній стан, у тому числі — за інформування, відповідають посадові особи райдержадміністрацій. Координується ця робота Департаментом муніципальної безпеки міської військової адміністрації. При цьому обов'язок міста виділяти кошти на те, щоб приводити укриття у належний стан. За останній час виділено більше 3 мільярдів гривень саме на створення укриттів, приведення їх до ладу, незалежно від того, які це будівлі, — уточнив Пантелеєв.

 

 

 

 

 
 
 
 
]]>
<![CDATA[Більш ніж 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою єВідновлення]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/blsh-nzh-65-tisjacham-ukrajincv-pogodzheno-viplati-za-programoju-jevdnovlennja-73446 Fri, 26 Apr 2024 12:30:00 +0300 message Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло працює майже рік. За цей час більше 86 тисяч українців звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти. Підтверджено виплати 52,4 тисячі заявників на загальну суму 5,6 млрд грн.
 
Ще майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. І вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного. Частіше за все — купують в Київській області та місті Київ, також користується попитом нерухомість в Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Сумарна вартість придбаного житла майже 5 млрд грн.
 

А найбільше заяв на отримання державної програми компенсацій — і за пошкоджене, і за зруйноване житло — надійшло з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей. 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: Як знятися з обліку ВПО?]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-jak-znjatisja-z-oblku-vpo-73445 Fri, 26 Apr 2024 11:41:00 +0300 message  
Українцям, які повертаються до рідних домівок після деокупації територій або ж за умови зниження небезпеки обстрілів міст і сіл, необхідно знятись з обліку внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
 
Більше не потрібно стояти в чергах та збирати довідки, повторно ходити до держустанов та декілька днів чекати на рішення чиновника. Послуга працює автоматично й заявки обробляються онлайн.
 

Детальніше, як знятися з обліку ВПО – дивіться інфографіку. 

]]>
<![CDATA[Українська ГТС дає виробникам біометану доступ до клієнтів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinska-gts-daje-virobnikam-bometanu-dostup-do-kljentv-73444 Fri, 26 Apr 2024 11:10:00 +0300 message Сприяння розвитку ринку відновлювальних газів (біометану і водню) є частиною оновленої стратегії Оператора ГТС України. Саме газотранспортна система може дати поштовх для розвитку галузі, оскільки може об’єднати виробника і споживача у різних точках нашої країни або за її межами. 
 
На цьому наголосила Катерина Коваленко, керівниця управління стратегії ОГТСУ, під час виступу на Першому українському форумі з біометану.
 
«Українська ГТС з’єднана з чотирма країнами ЄС, що відкриває українським виробникам біометану можливості до експорту в Європу. За поточних складних умов в Україні для виробників біометану експорт — чи не єдина бізнес-можливість розвивати галузь», — зазначила Катерина Коваленко.
 
Вона нагадала про зміни до Кодексу ГТС, затверджені НКРЕКП у 2023 році, які уможливили приєднання біометанових установок до ГТС через газорозподільні мережі. Ці зміни надають малопотужним виробникам доступ до ГТС, дозволяють виробникам кооперуватись та скорочують відстань до можливої точки приєднання.
 

«Ми спостерігаємо поступове відновлення активності на ринку біометану. З початку року дві біометанові установки вже отримали технічні умови на приєднання до ГТС. Також вже підписано перший договір на транспортування з виробником біометану», — розповіла Катерина Коваленко. 

]]>
<![CDATA[До пенсій українці, які працювали за кордоном, зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-pensj-ukrajinc-jak-pracjuvali-za-kordonom-zarahovuvatimetsja-strahovij-stazh-oderzhanij-v-nshih-krajinah-73443 Fri, 26 Apr 2024 10:25:00 +0300 message Верховна Рада ухвалила законопроект, який розв'язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в наших громадян через початок повномасштабної російської агресії, пише "Україна Комунальна".  
 
Мова йде про законопроект №9453, який було розроблено Мінсоцполітики і сьогодні ухвалено Парламентом в другому читанні і в цілому. 
 
Після широкомасштабного вторгнення рф Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Контакти та документообіг між державними установами – у т.ч. Пенсійними фондами – були  припинені, а обмін документами, які засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку – неможливий. 
 
Українці, які переїхали до України з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу діючого до сьогодні  закону – підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів рф, і відповідно, отримати призначення пенсії в Україні. 
 
Крім того, рф і Україна вийшли з Угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення. У зв’язку з цим українці, які частину свого професійного життя працювали в рф, білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи в свій страховий стаж в Україні. Це, в свою чергу, призводило до зменшення їхніх пенсійних прав, і, відповідно, розмірів пенсії (або взагалі позбавляло право на призначення пенсії).
 
Ухвалений сьогодні законопроект №9453 вирішує ці, і низку інших суттєвих проблем у сфері пенсійного забезпечення. 
 
·         По-перше, спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду рф.
 
Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в України. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно.
 
·         По-друге, для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення. 
 
Тобто людина, після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме можливість зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному Фонду документ, що підтверджує роботу за межами України.
 
Звертаємо увагу, що для визначення розміру пенсії будуть враховуватись лише внески / ЄСВ, сплачені в Україні (т.зв. “пропорційний” принцип нарахування пенсії). Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків (чим більше розмір внесків, – тим більша пенсія) та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном.
 
·         По-третє, до  страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься  робота на країну-агресора після 2014 року.
 

Закон передбачає НЕ зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи  воєнізованих формуваннях,  судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади. 

]]>
<![CDATA[Із 26 до 28 квітня в Києві пройдуть ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-26-do-28-kvtnja-v-kijev-projdut-jarmarki-73442 Fri, 26 Apr 2024 09:42:00 +0300 message Із 26 до 28 квітня в Києві триватимуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Про це інформує Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
 
Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної тривоги.
 
Зокрема,  26 квітня (п’ятниця) в:
 
Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
Деснянському районі – вул. Ореста Левицького (в межах вулиць Мілютенка та Братиславської);
Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31;
Дніпровському районі – вул. Гроденська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
Печерському районі – перетин вулиць Леоніда Первомайського та Іллі Мечникова;
Святошинському районі – вул. Підлісна, 8;
Солом’янському районі – вул. Пилипа Козицького (в межах вулиць Єреванської та Уманської), вул. Керченська (в межах вулиць Донецької і Сергія Берегового);
Шевченківському районі – ріг вулиць Олеся Гончара, 65-А та Богдана Хмельницького, 94, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20, вул. Ризька, 1, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4.
 
27 квітня (субота) в:
 
Голосіївському районі – вул. Паньківська, вул. Голосіївська, 4-10;
Дарницькому районі – вул. Ревуцького (вздовж будинку № 27);
Деснянському районі – вул. Олександри Екстер (в межах вул. Миколи Закревського та просп. Червоної Калини), вул. Лісківська (в межах вулиць Милославської та Радунської);
Дніпровському районі – бульв. Амвросія Бучми, 2-10;
Оболонському районі – вул. Петра Калнишевського, 1-5, вул. Йорданська, 1-9;
Подільському районі – просп. Степана Бандери (біля Куренівського парку);
Святошинському районі – вул. Мирослава Поповича, 10;
Солом’янському районі – вул. Стадіонна (в межах вулиць Митрополита Василя Липківського та Богданівської);
Шевченківському районі – вул. Богдана Гаврилишина, 1-17.
 
28 квітня (неділя) в:
 
Голосіївському районі – вул. Самійла Кішки (в межах вулиць Юлії Здановської та Василя Касіяна);
Дарницькому районі – вул. Здолбунівська, 4;
Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (в межах вулиць Райдужної та Старосільської);
Печерському районі – вул. Джона Маккейна (в межах вулиць Іоанна Павла II та Дмитра Дорошенка);
Шевченківському районі – вул. Татарська, 32-38.
 
Також можна відвідати комунальні ринки за адресами:
 
КП «Бессарабський ринок» – Бессарабська площа, 2;
КП «Володимирський ринок» – вул. Антоновича, 115;
КП «Житній ринок» – вул. Верхній Вал, 16.
 
]]>
<![CDATA[Новий грантовий конкурс на відновлення багатоквартирних будинків для громад]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/novij-grantovij-konkurs-na-vdnovlennja-bagatokvartirnih-budinkv-dlja-gromad-73441 Fri, 26 Apr 2024 09:15:00 +0300 message Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України оголошує проведення відбору територіальних громад в рамках Проекту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)» за 2-м компонентом: «Проектування і капітальний ремонт багатоквартирних будинків, частково пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації», пише "Україна Комунальна".
 
Цей проект реалізується за фінансового сприяння Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. 
 
Грантова угода укладена між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку.
Яким критеріям мають відповідати органи місцевого самоврядування (ОМС), щоб брати участь у відборі, а також за якими критеріями визначатимуться учасники програми, можна дізнатися в офіційному оголошенні. 
 
ОМС подають заявки до відповідних обласних/військових адміністрацій після чого ці адміністрації подають відповідні заявки до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Всі заявки буде розглянуто Керівним комітетом, та відібрано до 5 територіальних громад для участі в проекті. 
 
Отримати додаткову інформацію або відповіді на питання можна у представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за телефоном: (044) 351-46-72 та електронною адресою: HOPE@mtu.gov.ua  
 

Кінцевий строк прийняття документів для участі у відборі – 10 травня 2024 року включно. 

]]>
<![CDATA[Ситуація в енергосистемі станом на ранок 26 квітня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/situacja-v-jenergosistem-stanom-na-ranok-26-kvtnja-73439 Fri, 26 Apr 2024 08:32:00 +0300 message Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні, пише "Україна Комунальна".
 
У години вечірнього піку (з 17-ї до 22-ї) застосовувалися графіки обмеження потужності для промислових споживачів у всіх регіонах, крім Херсонської області.
 
Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії. Сумарний обсяг екстреного постачання склав близько 3% від добового споживання електроенергії.
 
Також на запит українського оператора системи передачі здійснюється екстрене постачання електроенергії і поточної доби.
 
Нагадаємо, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів – стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі потреби. Україна, як і наші партнери, за потреби та можливості також передає надлишки електроенергії.
 
НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ
 
Вчора в одному з південних регіонів внаслідок обстрілу було пошкоджено обладнання ВЕС, внаслідок чого станція знизила потужність.
 
У Чернігівській області через ворожий обстріл було одномоментно відключено 413 абонентів у 6 населених пунктах.
 
СТАН МЕРЕЖ
 
У Харківській області на високовольтній підстанції з технологічних причин короткостроково вимикалося обладнання. В результаті відключилась високовольтна повітряна лінія. Знеструмлень споживачів не було.
 
В Одеській області з технологічних причин вимикалась високовольтна підстанція. Споживачі не знеструмлювались.
 
У Хмельницькій області з технологічних причин вимикалися електромережі та підстанції оператора системи передачі та обленерго. Знеструмлювалися близько 34,5 тисячі абонентів. Впродовж години всіх було заживлено.
 
СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
 
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,41 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
 
ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ
 

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 12 786 МВт*год. Експорту не планується. 

]]>