Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 09 Mar 2021 00:38:53 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Відключенням тепла в Донецькій області зайнялося слідство]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vdkljuchennjam-tepla-v-doneckj-oblast-zajnjalosja-sldstvo-62574 Mon, 08 Mar 2021 18:25:00 +0300 message  

Слідство встановлює ім'я чиновника, який розпорядився перекрити постачання газу на 59 котелень обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

Про це повідомив глава ОДА Павло Кириленко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«За вказівкою якого службової особи це було здійснено, звичайно, буде встановлювати і наслідок, тому що досудове розслідування розпочато, кримінальні справи, відповідно, зареєстровані», - сказав Кириленко.

Він також додав, що в листі Нафтогазу до Донецькоблгаз немає вказівок на відключення та опломбування котелень.

«Є лист. Є вказівка ​​виключно до дій рекомендаційного характеру в даному випадку до комунального підприємства Донецької ОДА - "Донецьктеплокомуненерго" », - зазначив голова ОДА.

 

 

 

 
]]>
<![CDATA[Українцям назвали квітневий тариф на електроенергію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajincjam-nazvali-kvtnevij-tarif-na-jelektrojenergju-62573 Mon, 08 Mar 2021 17:35:00 +0300 message  

Стало відомо, яким буде тариф на електроенергію в квітні. Уряд коливається називати тарифи на більш віддалену перспективу, однак, скільки буде коштувати електрику в наступному місяці, вже можуть сказати достовірно.

Тариф на електроенергію в квітні вирішено залишити таким, як зараз - по 1,68 гривні за кВат * год. Про це повідомив в ході своєї прес-конференції глава уряду Денис Шмигаль. При цьому він зазначив, що така вартість навіть близько не дотягує до ринкової. Тому, рано чи пізно, тариф на електроенергію доведеться підвищувати.

Яким чином його підвищувати, в уряді ще обмірковують. За словами самих чиновників, там вже перебрали з десяток різних варіантів, але поки ні на одному не зупинилися.

На сьогодні достовірно можна сказати лише наступне:

в квітні тариф на електроенергію буде залишатися незмінним - по 1,68 гривні;

тариф переглянуть і збільшать, але не в квітні, і, швидше за все, не в травні;

підвищення тарифу відчують лише ті, хто споживає багато електроенергії;

для них тариф на електроенергію зросте влітку, і він буде вище 2,50 гривні.

Отже, в уряді сперечаються нема про прийдешнє підвищення тарифу - це вже вирішене факт. Там не можуть визначитися, з якого показника споживання його підвищувати. Розглядалися показники в 300, 500 і 1000 кіловат * годин. Найбільш ймовірно, що зупиняться на позначці в 500, але це ще не остаточно, і все може змінитися.

Логіка адептів нового, підвищеного, тарифу така: більше електрики споживають люди, які живуть у великих будинках і квартирах, і мають багато електроприладів. Ну, а оскільки у них все це є, то, очевидно, і є гроші, щоб оплатити користування цими приладами. Такі міркування небезпідставні.

Однак прихильники цієї "теорії" забувають (або навмисне забувають) про тих людей, які використовують електрику для опалення своїх будинків - не дуже великих і не дуже багатих. А між іншим, у них в опалювальний сезон лічильник намотує по 1000 кВат і вище.

Однак підвищувати тариф однозначно треба. Деякі пропонують підвищити його для всіх, без винятку, приблизно на 30%, щоб дотягнути його до собівартості електроенергії. Хоча і собівартість - також дуже відносне поняття. Адже в загальному тарифному "котлі" змішують і дешеві мегавати, отримані від атомних станцій, і супердорогі "зелені тарифи", за якими оплачується енергія з відновлюваних джерел.

 

 

]]>
<![CDATA[Законопроект про поводження з відходами готують до другого читання]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zakonoprojekt-pro-povodzhennja-z-vdkhodami-gotujut-do-drugogo-chitannja-62572 Mon, 08 Mar 2021 16:53:00 +0300 message  

Прийняття Україною законопроекту про поводження з відходами – це частина зеленого курсу Європи (Green Deal), на зближення з яким наша держава взяла курс. Законопроект про поводження з відходами – це частина зеленого курсу Європи. Про це в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

«Якщо ми говоримо про харчову продукцію, то політика поводження щодо відходів та упаковки полягає в тому, щоб розширити відповідальність виробника за порушення в цій сфері. Цю позицію поділяє міністр економіки та міністр екології. Це обговорювалося і на зустрічі в КМУ з бізнесом. Ми маємо до цього прийти, повинна бути зважена і продумана політика поводження з відходами», – наголосив Качка.

За його словами, законопроект про поводження з відходами готується до другого читання.

«Уряд та бізнес звіряють свої годинники по ключових пунктах зеленої угоди з ЄС», – додав він.

 

 

]]>
<![CDATA[Кабмін проведе відбір в наглядові ради для Турбоатому, Центренерго та ОПЗ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-provede-vdbr-v-nagljadov-radi-dlja-turboatomu-centrenergo-ta-opz-62571 Mon, 08 Mar 2021 15:38:00 +0300 message  

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства оголосило про відбір незалежних членів наглядових рад "Турбоатому", "Центренерго", "Одеського припортового заводу" (ОПЗ) та інших підприємств, що знаходяться в управлінні Фонду держмайна України. Про це стало відомо з оголошень, які розмістила прес-служба міністерства.

На "Центренерго", ОПЗ, завод "Електроважмаш", "Турбоатом", Криворізьку і Дніпровську ТЕЦ планується відібрати по три незалежних члена наглядової ради, натомість у "Харківенергозбут" – два.

Крім того, для "Хмельницьк-", "Миколаїв-", "Харків-" і "Запоріжжяобленерго", а також "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" (ОГХК) планується відібрати по чотири незалежних члена наглядової ради.

Зазначається, що заявки від претендентів приймаються Мінекономіки до 25 березня.

Нагадаємо, що в лютому в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив: "Я зроблю так, щоб "Енергоатом" був прибутковий, "Центренерго" був прибутковий, щоб ми позбулися критичної залежності від будь-яких енергоносіїв з Росії".

 

 

]]>
<![CDATA[Более миллиона украинских семей претендуют на ипотеку под 7%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/boleje-milliona-ukrainskih-semej-pretendujut-na-ipoteku-pod-7-62570 Mon, 08 Mar 2021 14:35:00 +0300 message С одной стороны, этого ждут и люди, и застройщики, и банки. С другой – будет ли программа действительно доступной, и оправдает ли настолько высокие ожидания?

Более 1 млн украинских семей не имеют собственного жилья либо нуждаются в улучшении жилищных условий. К сожалению, даже половина из них, скорее всего, не сможет воспользоваться дешевой ипотекой ввиду неблагоприятных экономических условий. Глава правления — президент «Киевгорстроя» Игорь Кушнир рассказал о новой 7% ипотеке, претендентах на льготный кредит, возможные риски и о том, почему ипотечные займы важны для экономики.

Как заявил недавно Президент, настоящий ипотечный бум страна получит, когда процент по кредитам будет на уровне 5%. Но это в планах на будущее, пока же речь идет только о 7. Да и их еще нужно внедрить на практике.

На сегодняшний день количество договоров на покупку квартиры в ипотеку на первичном рынке недвижимости составляет 3-5% от общего количества сделок. При этом, по данным Нацбанка, за прошлый год объём ипотечных кредитов составил 3,8 млрд. грн.

Вопрос удешевления ипотечных кредитов в разных ипостасях имеет долгую историю. В какие годы она работала под названием «Доступное жилье», и государство компенсировало 13% годовых. Но закончились деньги – программа свернулась. Не будет ли повторения в этот раз?

Буквально недавно был принят документ, значительно расширяющий круг лиц, которые могут стать учасниками програмы. Если раньше взять дешевую ипотеку от государства могли только те, кто стоит на очереди либо является бюджетником, то в феврале эти нормы были отменены. В итоге, купить квартиру на условиях 7% ипотеки может любой гражданин страны, при условии, что у него нет собственного жилья, и есть должный доход.

Ново предлагаемая ипотека под 7%, на мой взгляд, может оказаться не настолько привлекательным инструментом, как кажется. Согласно с условиями программы, человек берет кредит на жилье под процент, предлагаемый банком. Так вот, условно допустим, это 20%. В свою очередь государство обязуется покрыть разницу, чтоб человек выплачивал свои 7%. В нашем предполагаемом случае, государство должно будет ежемесячно покрывать 13%. И все бы хорошо, но последние годы показали, насколько нестабильным может быть происходящее. И если вдруг случиться что-то непредвиденное, то человеку самостоятельно придётся погашать свои 20%. 

Во всем мире ипотека является самым распространенным и доступным механизмом покупки собственного жилья. Если взять соседнюю Европу, то там ипотечный кредит можно взять в среднем под 1,5% годовых. Именно благодаря доступности, почти 30% европейцев уже приобрели жилье в ипотеку.

Важно отметить, что дешевые ипотечные кредиты – это не только для людей. Это благо и для экономики. США смогли оправится после Великой депрессии 1930х годов именно благодаря развитию механизмов ипотечного кредитования. И сегодня Штаты имеют около 18% валового национального продукта от развития рынка недвижимости и развития строительной отрасли.

 

]]>
<![CDATA[Ціна на газ не має змінюватись рік - НКРЕКП]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cna-na-gaz-ne-maje-zmnjuvatis-rk---nkrekp-62568 Mon, 08 Mar 2021 14:22:00 +0300 message Постачальники природного газу, які матимуть намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам, будуть зобов’язані у термін до 25 квітня довести до відома побутовим споживачам ціну на природний газ, яка буде діяти впродовж року, і опублікувати її на своїх вебсайтах.
 
НКРЕКП оприлюднила проєкт постанови «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП», що має ознаки регуляторного акта (проєкт постанови), яким пропонується внести зміни до Правил постачання природного газу та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, про це повідомила пресслужба Нацрегулятора.
 
Проєкт постанови розроблено з метою удосконалення положень нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку природного газу, а також зменшення впливу цінових коливань на фінансовий стан побутових споживачів.
 
Прийняття цього проєкту постанови надасть можливість побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти у період з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року.
 
При цьому, усі постачальники природного газу, які матимуть намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам, будуть зобов’язані у термін до 25 квітня довести до відома побутовим споживачам ціну на природний газ, яка буде діяти протягом року, та опублікувати її на своїх вебсайтах.
 
Водночас постачальники природного газу матимуть можливість пропонувати інші пропозиції для споживання побутовим споживачам, що підвищить можливості для розвитку конкуренції на роздрібному ринку природного газу.
 
Такі зміни мають сприяти захисту прав побутових споживачів в частині стабілізації цін на природний газ в умовах відкриття ринку природного газу та розвитку конкуренції на ньому.
 

Річні контракти газопостачальних компаній не завадять громадянам змінювати постачальника газу в будь-який час. 

]]>
<![CDATA[З 1 квітня жінкам підвищать пенсійний вік]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-1-kvtnja-zhnkam-pdvishhat-pensjnij-vk-62569 Mon, 08 Mar 2021 13:45:00 +0300 message  

Таку постанову раніше прийняв Кабінет міністрів України, пише Перший Діловий.

Зокрема, якщо наразі цей показник знаходиться на рівні в 59,5 років. То вже з 1 квітня пенсійний вік для жіночої статі підвищується на пів року і буде дорівнювати 60 рокам.

Відомо, що це потрібно для того, щоб остаточно вирівняти в цьому питанні чоловіків з жінками.

Цікаво, що реформа щодо підвищення пенсійного віку в Україні відбувається вже декілька років. Щороку він підвищується приблизно на 6 місяців.

Нагадаємо, що з 4 березня українські пенсіонери отримують підвищені пенсійні виплати, передбачені індексацією в 11%.

 

 

]]>
<![CDATA["Газпром" знизила на чверть транзит газу територією України до Європи]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gazprom-znizila-na-chvert-tranzit-gazu-teritorjeju-ukrajini-do-jevropi-62567 Mon, 08 Mar 2021 13:35:00 +0300 message Російська компанія "Газпром" знизила на чверть – до 2,9 млрд куб м, транзит газу територією України до Європи.  Про це повідомляє Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ). 
 
"Транзит газу до Європи у лютому 2021 р. склав 2 906 млн куб. м. Це на 25% менше, ніж у січні. На динаміку вплинула ринкова кон’юнктура в країнах ЄC: у зв’язку з підвищеним попитом та волатильністю цін трейдери розпочали активний відбір газу з підземних сховищ", - зазначили в компанії.
 
Сумарно у січні-лютому 2021 р. обсяги транзиту становили 6 769 млн куб. м газу. З них у західному напрямку ОГТСУ протранзитував 6 111 млн куб. м газу: до Польщі – 684 млн куб. м, до Словаччини – 3 811 млн куб. м, до Угорщини – 1 617 млн куб. м.
 
У південному напрямку транзит склав 1 090 млн куб. м: у Румунію – 309 млн куб. м, у Молдову – 781 млн куб. м.
 
"Наразі динаміка обсягів транзиту свідчить, що українська ГТС здебільшого виступає балансуючою потужністю у разі коливань попиту на газ в країнах ЄС чи технічних обмежень інших газогонів", - зазначили в ОГТСУ.
 
За умовами договору з "Газпромом" Україна отримує кошти за весь обсяг замовлених потужностей  незалежно від обсягів транзиту.
 

При цьому, незалежно від того, що Україна не втрачає від зменшення транзиту, ситуація не має сприйматися як належне. 

]]>
<![CDATA[У столиці на цьому тижні триватимуть сезонні ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-na-comu-tizhn-trivatimut-sezonn-jarmarki-62566 Mon, 08 Mar 2021 12:56:00 +0300 message У столиці із 9 до 14 березня триватимуть сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки за всіма групами товарів.
 
Про це інформує Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
 
Так, ярмарки відбудуться:
 
9 березня (вівторок):
 
у Голосіївському районі – просп. Науки, 88, вул. Васильківська, 31/17-33 (у межах провулків Коломийського та Смольного), вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
у Дарницькому районі – вул. Євгена Харченка, 41-47;
у Дніпровському районі – вул. Івана Микитенка, 21-27;
у Печерському районі – вул. Михайла Бойчука, 12-18;
у Подільському районі – вул. Юрківська, 25;
у Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5, на перетині просп. Перемоги, 73/1 та вул. Кулібіна;
у Шевченківському районі – вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4.
 
10 березня (середа):
 
у Голосіївському районі – Стратегічне шосе (у межах просп. Науки та вул. Малокитаївської), вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
у Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31;
у Дніпровському районі – просп. Соборності, 2-20;
у Печерському районі – вул. Велика Васильківська (у межах вулиць Єжи Гедройця та Ковпака);
у Подільському районі – просп. Правди, 5-11;
у Святошинському районі – вул. Підлісна, 8.
 
11 березня (четвер):
 
у Голосіївському районі – вул. Ломоносова (у межах вулиць Михайла Стельмаха та Маричанської), вул. Ковпака (у межах вулиць Великої Васильківської та Антоновича), вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
у Дарницькому районі – вул. Євгена Харченка, 41-47;
у Дніпровському районі – б-рі Перова, 8-10, просп. Романа Шухевича, 12-А;
у Печерському районі – вул. Генерала Алмазова, 6, вул. Михайла Бойчука, 12-18;
у Подільському районі – вул. Юрківська, 25;
у Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5, на перетині просп. Перемоги, 73/1 та вул. Кулібіна.
 
12 березня (п’ятниця):
 
у Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53, вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
у Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31;
у Деснянському районі – вул. Шолом-Алейхема (у межах вулиць Мілютенка та Кубанської України);
у Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
у Печерському районі – пров. Виноградний, 4-6, перетин вулиць Леоніда Первомайського та Мечникова;
у Святошинському районі – вул. Підлісна, 8;
у Солом’янському районі – вул. Пилипа Козицького (у межах вулиць Єреванської та Уманської), вул. Керченська (у межах вулиць Донецької та Мартиросяна);
у Шевченківському районі – вул. Ризька, 1, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4, міжвуличний проїзд біля скверу в межах вулиць Олеся Гончара, 65-А та вул. Богдана Хмельницького, 94.
 
13 березня (субота):
 
у Голосіївському районі – вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
в Оболонському районі – вул. Йорданська, 1-9.
 
14 березня (неділя):
 
у Голосіївському районі – вул. Любомирська (у межах вул. Лісоводної та Столичного шосе);
у Деснянському районі – вул. Милославська (у межах вул. Миколи Закревського та просп. Володимира Маяковського);

у Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської). 

]]>
<![CDATA[Шмигаль підозрює Донецькоблгаз у самоправстві]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shmigal-pdozrjuje-doneckoblgaz-u-samopravstv-62565 Mon, 08 Mar 2021 12:05:00 +0300 message Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав незаконним відключення від газу котелень у Донецькій області, про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук. Він вважає, що Донецькоблгаз припинив постачання газу до 59 котелень Донецьктеплокомуненерго всупереч постанові Кабміну.
 
«Це призвело до того, що пів тисячі житлових будинків і низка соціальних об'єктів, зокрема лікарні, залишилися без тепла», — проінформував Шмигаль.
 
Він наголосив, що Кабміну спільно з ОДА та Нафтогазом довелося терміново виправляти дії Донецькоблгазу, який «знехтував потребами людей і поставив під загрозу їх життя та здоров’я». Наразі теплопостачання на Донеччині відновили.
 
За його словами, за фактом «незаконних дій» проти Донецькоблгазу відкрили кримінальне провадження за статтею 356 КК України (самоправство).
 

Нагадаємо, 6 березня Донецькоблгаз повідомив про припинення газопостачання на об'єкти Донецьктеплокомуненерго. За даними компанії, Нафтогаз України через борги припинив постачання газу для Донецьктеплокомуненерго. 

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця обмежує висадку-посадку та продаж квитків до Закарпаття]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-obmezhuje-visadku-posadku-ta-prodazh-kvitkv-do-zakarpattja-62564 Mon, 08 Mar 2021 11:26:00 +0300 message Згідно з рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про віднесення Закарпатської області до "червоної" карантинної зони, Укрзалізниця з 8 березня і до кінця дії посиленого карантину призупинить продаж квитків у вказаний регіон, а також обмежить висадку та посадку пасажирів з уже придбаними квитками на дати після 9 березня включно.
 
Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.
 
До 8 березня включно усі пасажири з придбаними квитками зможуть без перешкод виїхати або ж дістатися Закарпаття залізницею.
 
В Укрзалізниці зауважили, що уважно слідкують за ситуацією і готові до призначення спеціальних рейсів за поданням Закарпатської ОДА для вивезення 2100 людей із квитками на час дії карантинних обмежень.
 

Нагадаємо, що Укрзалізниця 8 та 9 березня виконає 5 спеціальних рейсів для безпечного вивезення понад 3000 пасажирів, яким критично важливо виїхати з карантинних зон. Рейси здійснюються за поданням Івано-Франківської та Чернівецької ОДА та за погодженням із Міністерством охорони здоров'я та Міністерством інфраструктури. 

]]>
<![CDATA[Встановлення лічильників газу для населення продовжено до 2023 року]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vstanovlennja-lchilnikv-gazu-dlja-naselennja-prodovzheno-do-2023-roku-62563 Mon, 08 Mar 2021 10:35:00 +0300 message Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Закон України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".
 
За відповідне рішення на пленарному засіданні 5 березня проголосувало 244 народних депутатів.
 
Законом пропонується переглянути та продовжити кінцеві терміни встановлення індивідуальних лічильників для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується, зокрема для приготування їжі, до 1 січня 2023 року.
 
Чинна редакція закону передбачає, що кінцевий термін встановлення таких лічильників - 1 січня 2021 року.
 

У пояснювальній записці говориться, що метою закону є виконання вимог Закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", зокрема поліпшення організації роботи із запровадження 100% комерційного обліку природного газу (для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується, зокрема для приготування їжі). 

]]>