Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 12 Jul 2020 10:38:38 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Київська область заборгувала за газ майже 2 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijivska-oblast-zaborguvala-za-gaz-majzhe-2-mlrd-grn-60307 Fri, 10 Jul 2020 18:25:00 +0300 message Станом на 1 липня 2020 року побутові споживачі заборгували ТОВ «Київоблгаз Збут» 1 млрд 950 тис грн. Компанія поставляє газ 885 тис домогосподарств, у 760 тис з них є борги за предидущеніе періоди.

«У період пандемії постраждала економіка України, що також відобразилося на платіжній дисципліні клієнтів компанії. Уряд повинен звернути увагу на ситуацію, що склалася, щоб уникнути колапсу перед початком опалювального сезону, коли кількість відключень і боржників може зрости в рази. На даний момент боржники можуть звернутися до постачальника газу із заявою про укладення договору на рестурктурізацію боргу »- розповідає директор ТОВ« Київоблгаз Збут »Денис Смоляков.

У компанії пояснюють, що чим більше виросте заборгованість, тим складніше її погасити. У будь-якому випадком по закінченню карантину всі виявляться перед необхідністю сплатити борги, що накопичилися. У підсумку, компанія буде змушена звернутися до оператора ГРС з дорученням припинити газопостачання боржникам. Втім, крім заборгованості доведеться відшкодовувати витрати за припинення і відновлення газопостачання.

 

]]>
<![CDATA[Луганщину з’єднали з рештою енергосистеми України]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/luganshhinu-zjednali-z-reshtoju-jenergosistemi-ukrajini-60306 Fri, 10 Jul 2020 17:30:00 +0300 message На Луганщині відкрили підстанцію «Кремінська», яка зʼєднала енергомережу регіону з єдиною енергосистемою України. 

Про це повідомила пресслужба Укренерго.

В.о. голови правління Національної енергетичної компанії Укренерго Володимир Кудрицький під час відкриття зазначив, що перед тим, як запрацювала ця підстанція, у Луганській області існував ризик відключення споживачів.

«В зимовий період північ Луганщини споживає до 350 мегават, а по наявній інфраструктурі без Луганської ТЕС можна було передати тільки бл. 150. Існували ще інші проблеми, наприклад, питання проведення ремонтів нашої інфраструктури. На жаль, на днях була пожежа у Новоайдарському районі Луганщини. І внаслідок цієї пожежі ця лінія була знеструмлена через вогонь», — заявив в.о. голови правління Національної енергетичної компанії Укренерго Володимир Кудрицький.

Він додав, що раніше така ситуація призвела би до відключення частини споживачів Луганщини.

Він зауважив, що будівництво підстанції, яка обійшлась компанії у 1,281 млрд грн, і є найбільш технологічною та сучасною в Україні, є важливим не лише для регіону, але й для єдиної енергосистеми України, яка потребує додаткових потужностей для балансування.

За його, підстанція є елементом інтеграції з енергетичним простором Євросоюзу.

«Ця підстанція — остання важлива віха, яка вже дозволила нам вибудувати інфраструктуру, яка гарантує надійне живлення для споживачів у 2022 році, коли українська енергосистема по графіку має бути відʼєднана від Росії та Республіки Білорусь», — заявив в.о. голови правління «Укренерго».

 

]]>
<![CDATA[ЄК вважає, що «Північний потік-2» в кінцевому підсумку стане непотрібним]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jek-vvazhaje-shho-pvnchnij-potk-2-v-kncevomu-pdsumku-stane-nepotrbnim-60305 Fri, 10 Jul 2020 16:30:00 +0300 message Всі партнери Європейського союзу, які постачають в ЄС викопні енергоносії, повинні мати на увазі стратегію, спрямовану на поступове виведення їх із споживання.

Про це заявила комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, передає БізнесЦензор з посиланням на enkorr.

"Наш головний меседж їм полягає в тому, що мета ЄС - до 2050 року стати кліматично нейтральним", - сказала Сімсон, відповідаючи на брифінгу на питання про долю газопроводу "Північний потік-2".

"Це означає, що на той час ми виведемо з ужитку викопні енергоносії. А що стосується газового сектора, то будемо використовувати декарбонізірованние гази. Ми будемо прагнути до досягнення наших цілей, і всі партнери, які постачають нам копалини енергоресурси, повинні це мати на увазі ", - розповіла Сімсон.

Єврокомісія представила дві прийняті 8 липня стратегії ЄС, спрямовані на досягнення "кліматичної нейтральності": по інтеграції енергосистем країн союзу і "водневу стратегію", яка передбачає масове виробництво чистого водню в енергетичних цілях.

Інтеграція енергосистем - "це планування і експлуатація енергосистеми" в цілому ", що охоплює різні енергоносії, інфраструктури і сектори споживання", - йдеться в прес-релізі ЄК.

Це система, в якій, наприклад, електрику, живить електромобілі, надходить від сонячних батарей на дахах будинків, будівлі обігріваються теплом від найближчого заводу, а завод працює на чистому водні, отриманому завдяки енергії берегових вітроелектростанцій.

Стратегія інтеграції передбачає реформи по 38 позиціям, в тому числі перегляд енергетичного законодавства, фінансування та впровадження нових технологій, фіскальні заходи, поступове припинення субсидій на викопне паливо, цілісне планування інфраструктури.

Воднева стратегія передбачає доповнення інтегрованої енергетичної системи масових промисловим виробництвом поновлюваного водню. Він може служити джерелом енергії там, де використання електрики утруднено. У перспективі він буде проводитися в основному з використанням енергії вітру і сонця.

На етапі з 2020 по 2024 рік у ЄС передбачається установка водневих електролізерів як мінімум на 6 ГВт і виробництво до 1 млн тонн поновлюваного водню. На етапі з 2025 по 2030 рік водень повинен стати невід'ємною частиною інтегрованої енергосистеми, в якій потужності по електролізу поновлюваного водню складуть мінімум 40 ГВт.

 

]]>
<![CDATA[«Нафтогаз» запустив першу мегаватну сонячну електростанцію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-zapustiv-pershu-megavatnu-sonjachnu-jelektrostancju-60304 Fri, 10 Jul 2020 15:20:00 +0300 message Група Нафтогаз ввела в експлуатацію сонячну електростанцію (СЕС) "Андріївка" в Балаклійському районі Харківської області. Про це повідомляє прес-служба компанії.

У компанії відзначають, що СЕС "Андріївка" - пілотний проект дивізіону "Нова енергія", завданням якого є аналіз технічних і регуляторних механізмів розвитку відновлюваної енергетики для групи. Потужність станції становить 0,999 МВт. Станція отримала "зелений" тариф з липня 2020 року.

"Відновлювана енергетика - один з пріоритетів групи" Нафтогаз ". Такий підхід відповідає глобальним тенденціям розвитку енергетики. Підприємства групи" Нафтогаз "вже використовують сонячні панелі в якості додаткового джерела електроенергії на адміністративних будівлях. Це навчило нас працювати з проектами ВДЕ і дозволило успішно комерціалізувати" Андріївку ", - зазначив менеджер проекту Сергій Овчаренко.

У компанії уточнили, що подальші плани в сфері "зелених" проектів передбачають завершення будівництва значно потужнішою сонячної електростанції в Житомирській області вже у вересні цього року, а також розширення мережі електрозарядних станцій в столиці.

 

]]>
<![CDATA[Зеленський пообіцяв побудувати залізницю на Буковині]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zelenskij-poobcjav--pobuduvati-zalznicju-na-bukovin-60303 Fri, 10 Jul 2020 14:10:00 +0300 message Президент Володимир Зеленський напередодні відвідав Чернівецьку область з робочою поїздкою. Він відвідав університет імені Федьковича, оглянув недобудований міст через Прут, а також дізнався про те, що Чернівецька область відрізана від решти України. Жителям області доводиться їздити через Молдову, аби потрапити до Києва, пише ОПУ.

Володимир Зеленський у бесіді з губернатором Чернівецької області Сергієм Осачуком ознайомився з туристичним потенціалом регіону і дізнався про інфраструктурної проблему, яка десятиліттями замовчувалася. Як з'ясувалося, у Чернівецькій області немає прямого сполучення з Києвом.

Осачук презентував туристичну привабливість Буковини і розповів про проблеми області. Зокрема, губернатор описав відсутність 34 кілометрів між Чернівцями і Кам'янець-Подільським. Це ускладнює розвиток туризму в області, так як в Київ та інші міста України доводиться їздити через Молдову. Він зазначив, що необхідно працювати над будівництвом нової залізничної гілки.

Зеленський дуже здивувався, дізнавшись, що Чернівецька область не має прямого сполучення з Києвом. Після цього голова ОДА зазначив, що у нього є напрацювання по цьому проекту і навіть є інвестор, який готовий вкласти кошти у будівництво. Про проблему говорив і депутат від 203 округу Георгій Мазурашу. Він пояснив, що необхідно побудувати 34 кілометри залізниці і для цього вже є інвестор. Зеленський запросив депутатів, губернатора та інших чиновників зустрінеться в Офісі президента через тиждень для розгляду проекту.

 

]]>
<![CDATA[Нацрегулятор скасував з учасників ринку електроенергії намічені штрафи за «маніпуляції»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nacreguljator-skasuvav-z-uchasnikv-rinku-jelektrojenergji-namchen-shtrafi-za-manpuljacji-60302 Fri, 10 Jul 2020 13:00:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг, зняла заплановані штрафи з більшою частини порушників ринку електричної енергії у період з 01.12.2019 – до 29.02.2020рр, для 15 учасників застосувала мінімальні штрафи розміром у 85 тис гривень, про це повідомила ExPro.
 
Дане рішення регулятор прийняв на засіданні 9 липня.
 
«Національною комісією протягом 2 місяців були зібрані матеріали та пояснення всіх учасників ринку… В даному випадку до перевірки потрапили ліцензіати – виробники, постачальники і трейдери. Основний великий висновок, щодо всіх учасників, полягає в тому, що всі учасники недосконало планують свої обсяги виробництва, постачання та продажу», - зауважила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій.
 
За словами Бабій, в такий спосіб Комісія в деяких випадках спостерігає ненормальну ситуацію з обсягами та ціноутворенням на РДН та балансуючому ринку.
 
Ольга Бабій зазначила, що комісія врахувала зауваження виробників електричної енергії, які потрапили до переліку можливих порушників, адже вони за результатами перевірки надали вичерпні пояснення. Зокрема, як вони діяли, як були облаштовані їх виробничі та торгові графіки.
 
«Тому, що стосується виробників, а це саме «Донбасенерго», ТЕЦи… Дані акти ми пропонуємо закрити без порушень і долучити до матеріалів справ, тому що прямих порушень норм так законів у даних учасників не виявлено», - сказала Бабій.
 
НКРЕКП окремою групою виділила постачальників, які здійснювали свою діяльність на ринку, але за результатами їх аналізу було виявлено недосконале прогнозування їх обсягів замовлення, обсягів реалізації та прогнозованих обсягів постачання, через що вони часто потрапляли у балансуючу групу, і в такий спосіб завдавали певних непорозумінь «Укренерго».
 
Як повідомила Бабій, дана їх поведінка, в рамках наявності профіциту на балансуючому ринку не є загрозливою. Але якщо, на балансуюючому ринку в ОЕС буде дефіцит, то така поведінка може призводити до негативних наслідків, як фінансових так і технічних.
 
«Ми вважаємо, що дані учасники ринку, порушували правила, а саме Пункт 4.9.2 (Правил ринку РДН та ВДР -ред), який забов’язує їх належним чином прогнозувати свою діяльність і не допускати не належних небалансів, ми вважаємо що дана дія є порушенням, і пропонуємо застосувати до них мінімальний штраф 85 тис грн, застерегти від подальших дій і в подальшому детально забезпечувати прогнозування», - зазначила членкиня регулятора.
 
Вона також додала, що всі учасники ринку мають розуміти, що закон новий, а тому не всі учасники ринку досконально знають правила ринку: «Для нас було відкриттям, що не всі учасники які писали пояснення, навіть не знали, що у них був укладений договір з «Укренерго» по балансуюючому ринку і його не читали до кінця».
 
«Закликаємо до подальшого детального прогнозування своєї діяльності і не допускати в подальшому таких дій… В даному випадку, ми вважаємо, що такі дії не підходять під визначення «маніпуляція», а підходять під критерій – порушення діючих правил», - підкреслила Бабій.
 
В свою чергу, голова комісії Валерій Тарасюк сказав, що комісія виділила 15 компаній, які б не пройшли перевірку від «Укренерго» на наявність засобів, або наявність товару який може виставлятись на ринок. Цим 15 компаніям НКРЕКП встановила мінімальний штраф у 85 тис грн.
 

«Ми не хочемо створювати ворожих відносин з нашими ліцензіатами, а навпаки ми визнаємо, що ми партнери у побудові нового ринку. Ми закликаємо бути більш відповідальними, більш обережними у побудові цих відносин, цього ринку… Але ми вдячні всім учасникам, за те, що приймають участь, радять…», - сказав Тарасюк. 

]]>
<![CDATA[Міненерго пропонує "Центренерго" перейти на українське вугілля]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnenergo-proponuje-centrenergo-perejti-na-ukrajinske-vugllja-60301 Fri, 10 Jul 2020 12:04:00 +0300 message Державна компанія "Центренерго" розглядає можливість закупівлі вугілля у вітчизняних виробників, зокрема у ДТЕК "Добропіллявугілля" Ріната Ахметова. Відповідне доручення дала виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславец.
 
Про це повідомила пресслужба компанії.
 
"6 червня на нараді з представниками компанії ДТЕК в Міністерстві енергетики в.о. міністра енергетики Ольга Буславець доручила ПАТ "Центренерго" розглянути "можливість закуповувати енергетичне вугілля у вітчизняних виробників за конкурентними цінами". Зокрема – у ТОВ "ДТЕК Добропіллявугілля", що входить в холдинг ДТЕК і шахти якого виведені в простій", – зазначив виконуючий обов'язки генерального директора "Центренерго" Олександр Корчинський.
 
При цьому він зазначив, що комерційна пропозиція, отримана вранці 8 липня, була неприйнятною. Зокрема, йдеться про 100% передоплату за відвантажене вугілля.
 

Нагадаємо, виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславец впевнена, що в статусі тимчасового керівника відомства менше залежить від того, як її дії сприймають депутати. 

]]>
<![CDATA[Падіння економіки України за підсумками п'яти місяців прискорилося до 5,9%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/padnnja-jekonomki-ukrajini-za-pdsumkami-pjati-msjacv-priskorilosja-do-59 Fri, 10 Jul 2020 11:25:00 +0300 message
Падіння економіки України за підсумками п'яти місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року прискорилося до 5,9% з 5% за підсумками чотирьох місяців, говориться в огляді економічної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в четвер.
 
"Негативний вплив поширення в світі COVID-19 і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності. За підсумками січня-травня 2020 року скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - констатується в документі .
 
"За підсумками січня-травня 2020 року зниження зведеного індексу виробництва склало 7,3% (на 6,7% - в січні-квітні-2020), відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9% (в першому квартале- 2020 року, за уточненими даними Держстату, падіння ВВП склало 1,3%, що зараз відповідає раніше оприлюдненими оцінками Мінекономіки - "мінус" 1,2%) ", - вказує міністерство в огляді.
 
Згідно з документом, в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень (зокрема, відновлення діяльності більшості торгово-розважальних центрів, інших закладів торговельного та побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, а також частково пасажирських перевезень автотранспортом і роботи метрополітену).
 
У той же час негативний вплив поширення в світі COVID-19 через тимчасове зменшення економічної активності в світі, інвестиційної паузи, і стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності, пояснило відомство.
 
Як вказує міністерство, падіння промисловості за чотири місяці цього року склало 8,7% (7,9% за чотири місяці-2020), зниження показників машинобудування поглибилося до 20,2% (19,7% в січні-квітні), металургії - 16,1% (15,4%), текстильної промисловості - 18,4% (13,6%), переробної - 10% (8,7%), хімічної промисловості - 9,3% (13%), добувної - 6,6% (6%).
 
Падіння промисловості в травні цього року склало 12,2% в порівнянні з 16,2% в квітні-2020.
]]>
<![CDATA[Укрзалізниця відкрила продаж квитків на «Подільський експрес»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-vdkrila-prodazh-kvitkv-na-podlskij-jekspres-60299 Fri, 10 Jul 2020 10:46:00 +0300 message Укрзалізниця відкрила продаж квитків на поїзд №769/757-770/758 Київ — Кам’янець-Подільський — Могилів-Подільський. Поїзд зупинятиметься у Вінниці, Жмеринці, Хмельницькому та інших містах.
 
Курсування «Подільського експреса» відновлюється з 17 липня, коли він о 14:55 вирушить з Києва та прибуде в Кам’янець-Подільський о 22:49. У парні числа до складу поїзда включатиметься група вагонів до Могилів-Подільського.
 
У зворотному напрямку поїзд курсуватиме з 18 липня. Відправлення з Кам’янець-Подільського о 00:55, з Могилів-Подільського о 02:20, прибуття до Києва о 09:20.
 
Наразі передбачено обмеження щодо продажу місць у цьому поїзді — 50% від загальної кількості.
 
Нагадаємо, що поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Також посилено обробку постільної білизни під час прання. У кожному вагоні встановлено санітайзер, яким можуть користуватися пасажири. Поїзні бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, пройшли відповідні інструктажі та медогляд.
 

Для посадки в поїзд пасажири обов`язково повинні вдягти захисну маску, а також пройти температурний скринінг при вході на вокзал та при посадці до вагона.  

]]>
<![CDATA[У 2020 році споживання електроенергії впало на 4,4%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-2020-roc-spozhivannja-jelektrojenergji-vpalo-na-44-60298 Fri, 10 Jul 2020 10:05:00 +0300 message У червні 2020 року споживання електроенергії (нетто, без урахування втрат в електромережах) в енергосистемі України зменшилося на 4,4% у порівнянні з червнем 2019 року (8,9 млрд кВт∙год проти 9,3 млрд кВт∙год).
 
Загалом, за підсумками І півріччя 2020 року у порівнянні із аналогічним періодом 2019 року зниження склало 4,9% (58,6 млрд кВт∙год проти 61,6 млрд кВт∙год).
 
Зазначимо, що скорочення споживання означає необхідність скорочення виробництва електроенергії. На сьогоднішній день в Україні профіцит виробництва електроенергії – генерації (АЕС, ГЕС, ТЕС, ВДЕ) можуть виробляти більше, ніж потрібно.
 
Та попри такий профіцит, деякі народні депутати пропонують збільшити надходження в Україну надлишкової електроенергії, зокрема запустити імпорт з РФ та Білорусі. Відповідний законопроект подав "слуга народу" Андрій Жупанин, як альтернативу до урядового законопроекту, який цей імпорт забороняє.
 

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі за двосторонніми договорами став можливим восени 2019 року - після схвалення парламентом необхідних нормативних змін. У пресі їх охрестили "правками Геруса", який був їх ініціатором. 

]]>
<![CDATA[Скільки втратив держбюджет від митних пільг для об’єктів ВДЕ?]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sklki-vtrativ-derzhbjudzhet-vd-mitnih-plg-dlja-objektv-vde-60297 Fri, 10 Jul 2020 09:21:00 +0300 message Сума звільненого від сплати ПДВ імпортного обладнання для об’єктів ВДЕ за 2019 рік складала 10 млрд грн – близько 1% дохідної частини держбюджету.
 
На думку Мінфіну, цей фактор виявився одним з впливових на формування бюджету у минулому році і скасування митних «пільг» мало б вирішити проблеми наповнення бюджету у майбутньому. Проте, чи можна відносити заплановане звільнення від сплати ПДВ  до причин недовиконання плану зборів податків, і яким би був обсяг імпорту за умови відсутності «пільг» вже нікого не цікавило.
 
У 2019 році плановий державний бюджет було затверджено в обсязі 998,3 млрд грн з дефіцитом 1,9% (74, 6 млрд грн). В структурі доходів державного бюджету до основних статей відносяться: ПДВ з імпортних товарів – 29% (290 млрд грн), неподаткові надходження – 18,7%, ПДФО – 11%, податок на прибуток –11% та ін. 
 
Оподаткування імпортних товарів є однією з найбільших статей наповнення бюджету і будь-які пільги по звільненню від сплати ПДВ можуть вплинути на бюджет, особливо якщо дивитися на нього лише з однієї сторони.  Саме так, з однієї сторони, подається інформація про «недоотримання/втрати» бюджету від звільнення від сплати ПДВ імпортних товарів, і тут варто розібратися і прояснити окремі питання оподаткування.
 
Операції із ввезення товарів на митну територію України є об’єктом обкладення ПДВ і супроводжуються сплатою «ввізного» ПДВ за ставкою 20 %. Імпортний ПДВ сплачувати повинні й ті особи, які не зареєстровані платниками ПДВ. Таким чином, імпортер обладнання має сплатити ПДВ і фактично «заморозити» відповідну суму коштів до моменту виникнення податкових зобов’язань. Для виробників електричної енергії такий момент може настати з моменту продажу виробленої електричної енергії – від 6 міс. до 3 років. У цей час держава безкоштовно може користуватися сплаченим наперед податком. Очевидно, що 10 млрд грн можуть бути більш ефективно використані інвесторами для операційної чи інвестиційної діяльності.
 
У імпортерів платників ПДВ виникає податковий кредит і право на відшкодування ПДВ, що відноситься уже до витратної частини держбюджету. Таким чином, надходження ПДВ при розмитнені товарів до бюджету і подальше його відшкодування з бюджету, не вплине на загальний баланс. Так у 2018 році держава відшкодувала ПДВ на суму 131,7 млрд грн, а у 2019 р. – 151,4 млрд грн., в т.ч. і імпортерам обладнання для об’єктів ВДЕ.
 
За відсутності «пільг» імпортери обладнання були змушені збільшувати обсяг інвестиційних витрат, а потім ще кілька місяців очікувати на повернення ПДВ. У цей же час потрібно було додатково покривати фінансові витрати, що пов’язані з залученням зовнішнього фінансування (кредитів).  Тимчасове звільнення від сплати ПДВ на імпортне обладнання дозволило зменшити фінансове навантаження на інвесторів.  Це сприяло залученню інвестицій і реалізації великої кількості проектів у 2019 році: СЕС – 3537 МВт і ВЕС – 637 МВт. Згідно оцінок Держенергоефективності у 2019 році обсяг інвестиції у реалізацію проектів ВДЕ склав близько 3,8 млрд євро. 
 
У результаті звільнення від сплати ПДВ імпортного обладнання відбувся перерозподіл між дохідною і витратною частинами бюджету. При цьому бюджет країни не змінився. З моменту відпуску електричної енергії збудовані об’єкти будуть сплачувати ПДВ від виробництва вітчизняних товарів, наповнюючи державний бюджет. Електрична енергія на об’єктах ВДЕ реалізується згідно «зелених» тарифів, що значно вищі від тарифів ТЕС і АЕС, а відповідно, і обсяг сплаченого ПДВ на одиницю відпущеної електричної енергії буде вищим, що буде сприяти більш ефективному наповненню бюджету. 
 
За умови, що діючі об’єкти СЕС і ВЕС в середньому протягом року будуть виробляти 1 млрд кВ-год електроенергії щомісячно, то несплачений за імпортне обладнання ПДВ повернеться до бюджету протягом одного календарно року.
 
Справедливо зауважити, що відповідними митним «пільгами» і можливістю відшкодування ПДВ не могли скористатися неплатники ПДВ. Такі імпортери мають відносити сплачений імпортний ПДВ до вартості товару, а вироблену електричну енергію реалізувати без ПДВ. Відповідні обмеження мали найбільший вплив на інвесторів у домашні СЕС.
 
Державний бюджет значно більше втратить за відсутності стимулів розвитку ВДЕ в Україні, а відповідно, скоротяться і можливості наповнення бюджету від сплати ПДВ як від імпортних, так і вироблених на митній території України товарів.
 
 
Євген Олійникексперт ГС «Біоенергетична асоціація України», спеціально для ІА "Україна Комунальна"
]]>
<![CDATA[Обсяг газу в ПСГ України станом збільшився до 20,375 млрд куб. м]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obsjag-gazu-v-psg-ukrajini-stanom-zblshivsja-do-20375-mlrd-kub-m-60296 Fri, 10 Jul 2020 08:53:00 +0300 message Обсяг газу в підземних сховищах України станом збільшився до 20,375 млрд куб. м, такі данні повідомила пресслужба ТОВ "Оператор ГТС України".
 
За останніми даними, за добу в ПСГ України закачано 73,24 млн куб. м газу.
 
З ПСГ України протягом доби газ не відбирався.
 
При цьому в даних за 7 липня вказано, що в Україну за добу надійшло зі Словаччини - 42,09 млн куб. м, з Угорщини та Польщі газ не надходив.
 
Додамо, на території України без урахування Криму - 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м.
 

Нагадаємо, з листопада 2018 року ціна на газ для населення зросла до 8550 грн за тис. куб. м, з наступної весни її почали зменшувати. За даними Нафтогазу, ціна газу для населення у травні знизилася на 21% у порівнянні з місяцем раніше. Ціна на газ для населення у червні знизилася ще на 6%. 

]]>