Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 25 Sep 2020 10:45:11 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Зміни у законодавстві: введено кримінальну відповідальність за крадіжку авто]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmni-u-zakonodavstv-vvedeno-krimnalnu-vdpovdalnst-za-kradzhku-avto-61042 Fri, 25 Sep 2020 10:22:00 +0300 message 22 вересня 2020 року Президент підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.
 
Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 
Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Такі самі дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.
 

Відтепер «професійні» викрадачі, які ретельно готуються до скоєння злочину, мають спеціальні технічні засоби для викрадення, будуть відповідати адекватно вчиненому злочину, в тому числі і запобіжний захід у вигляді застави буде обчислюватися, виходячи з вартості викраденого автомобіля. 

]]>
<![CDATA[З початку місяця ВДЕ виробила 9,6% від всієї електроенергії у країні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-msjacja-vde-virobila-96--vd-vsje-jelektrojenerg-u-kran-61041 Fri, 25 Sep 2020 09:40:00 +0300 message У Міненерго оприлюднили дані виробництва електроенергії у країні та запаси на зиму, про це повідомила пресслужба міністерства.
 
З початку місяця АЕС виробили 50% всієї електроенергії у країні. ТЕЦ та ТЕС виробили 33,8% електроенергії, ВДЕ ("зелена") — 9,6%, ГЕС та ГАЕС — 5,8%.
 
Загалом, з початку місяця в Україні вироблено електроенергії 8,57 млрд кВт-год. Це на 6,9% більше від плану та на 1% більше, ніж минулого року, розповіли у міністерстві.
 
На атомних станціях у роботі 10 із 15 атомних енергоблоків, 5 блоків перебувають у плановому ремонті, інформують у міністерстві.
 
Також у Міненерго повідомили, з якими запасами палива Україна входить у зиму:
 
▪️ вугілля на складах — 2,89 млн тонн, що на 1,67 млн тонн більше проти відповідного періоду минулого року (237,6%);
 
▪️ мазуту — 48,2 тис. тонн, що на 16,5 тис. тонн більше, ніж мали минулого року (151,9%);
 
▪️ газу у підземних сховищах — 27,269 млрд куб. метрів, що становить 136,8% проти відповідного періоду минулого року.
 

У Міненерго також нагадали, що підготовка до осінньо-зимового сезону розпочалася наприкінці липня. 

]]>
<![CDATA[Покрокова інструкція отримання компенсації за зруйноване житло через збройну агресію Росії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pokrokova-nstrukcja-otrimannja-kompensacji-za-zrujnovane-zhitlo-cherez-zbrojnu-agresju-rosji-61040 Fri, 25 Sep 2020 09:09:00 +0300 message Кабінет Міністрів України 2 вересня 2020 р. затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.  
 
Порядком передбачено, що грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на контрольованій Урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року. Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.
 
У Державному бюджеті України на 2020 рік на ці цілі передбачено 20 мільйонів гривень. Як отримати компенсацію за зруйноване житло на сході України внаслідок збройної агресії Росії? 
 

В інфографіці покрокова інструкція: 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 25 вересня, погода в Україні буде сонячною та теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-25-veresnja-pogoda-v-ukrajin-bude-sonjachnoju-ta-teploju-61039 Fri, 25 Sep 2020 07:32:00 +0300 message Сьогодні, 25 вересня, погода в Україні буде сонячною та теплою, а бабине літо і не думає відступати. Невеликі опади синоптики прогнозують лише у двох областях України – Івано-Франківській та Закарпатській, прогнозує Укргідрометцентр.
 
На Західній Україні сонце інколи ховатиметься за хмарами, а температура становитиме +23...+25 градуси. Схід нашої країни тим часом насолоджуватиметься теплом, опадів не прогнозують. Температура повітря триматиметься на рівні +25...+27 градусів.
 
На Півночі України сонця не буде видно за хмарами, однак негода омине регіон. Повітря там прогріється до +24...+26 градусів. На Півдні стовпчики термометрів покажуть +25...+27 градусів.
 
У Києві буде сухо та малохмарно, +24...+26 градусів.
 
Температура повітря в містах України у п'ятницю, 25 вересня:
 
Ужгород – +24…+26
 
Львів – +23…+25
 
Івано-Франківськ – +24…+26
 
Тернопіль – +24…+26
 
Чернівці – +24…+26
 
Хмельницький – +24…+26
 
Луцьк – +23…+25
 
Рівне – +24…+26
 
Житомир – +25…+27
 
Вінниця – +25…+27
 
Одеса – +23…+25
 
Миколаїв – +25…+27
 
Херсон – +25…+27
 
Сімферополь – +24…+26
 
Кропивницький – +25…+27
 
Черкаси – +25…+27
 
Чернігів – +25…+27
 
Суми – +24…+26
 
Полтава – +25…+27
 
Дніпро – +25…+27
 
Запоріжжя – +25…+27
 
Донецьк – +25…+27
 
Луганськ – +25…+27
 

Харків – +25…+27 

]]>
<![CDATA[На українців чекає електроенергія по 2 грн за кВт / год]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-ukrajincv-chekaje-jelektrojenergja-po-2-grn-za-kvt--god-61038 Thu, 24 Sep 2020 18:25:00 +0300 message Ринок електроенергії необхідно коригувати і приводити до реалій. На сьогоднішній день він не працює. Українців же чекає підвищення ціни на електроенергію, як мінімум, до двох гривень за один кВт / год. Про це в ефірі Апостроф Live розповів енергетичний експерт Валентин Землянський.

- Є теза, що підвищення цін на електроенергію для бізнесу на 17% шкодить економічним інтересам українців. Ви згодні з ним? Що звичайні українці від цього отримають або недоотримають?

- Тут з якого боку подивитися. З точки зору виробника, безумовно, підвищення вартості будь-якого енергоносія - це електроенергія, газ, тепло - в будь-якому випадку збільшує собівартість виробництва продукції. Зростають витрати на виробництво одиниці продукції.

З іншого боку, нам потрібно розуміти, що на сьогоднішній день відбувається в галузі. Наскільки галузь функціональна і наскільки це підвищення необхідно й обґрунтовано. Ми бачимо ті плани, які приймає уряд щодо порятунку галузі від банкрутства після запуску ринку електроенергії. Але це половинчасті заходи. У нас знову за рахунок споживача намагаються вирішити недосконалу фінансову систему ринку електроенергії.

Спочатку було зрозуміло і спочатку йшлося про те, що потрібно розуміти джерело покриття зеленого тарифу при тому рівні, який є на сьогоднішній день. Ми побачили за рік роботи ринку, що це не покривається. Це веде тільки до погіршення в цілому фінансової ситуації для всіх гравців на ринку електроенергії.

Тому ще раз повторюся: це половинчаста міра і спроба вирішити проблеми ринку за рахунок безпосередньо споживачів. Поки промислових, а далі, я так розумію, мова піде і про населення.

- Тобто ринок електроенергії не зіграв ключову позитивну роль і відіграє зараз в нехорошу гру?

- У мене ще з моменту запуску, коли в 2017 році був прийнятий закон про ринок електроенергії, було досить багато питань до цього закону і самої моделі ринку. В ідеалі вона, безумовно, працездатна. Але ми прекрасно розуміємо, що, якщо у вас тариф на зелену електроенергію перевищує в три рази тарифи, які сплачує населення, або в 2,5 рази тарифи для промисловості, то у вас йде спад виробництва, стискується ринок, профіцит електроенергії в традиційних сегментах.

Тут всі складові, які говорять про те, що цю модель необхідно коригувати і приводити її до реалій. Все добре виглядає в теорії, але, як показала практика, це не працює.

- Щодо споживачів серед населення, чи варто очікувати збільшення в платіжках за електроенергію? Чи будуть змінюватися для нас з вами тарифи і на скільки?

- Я думаю, що так. Нам варто цього очікувати. Зараз діє постанова, яка була ухвалена ще Гройсманом, якщо я не помиляюся, в кінці 2018 року. До кінця 2020 року у нас діє система ПСО. З 1 січня, начебто, ми виходимо в якийсь вільний ринок.

Яка буде при цьому ціна на електроенергію, які рішення буде приймати НКРЕКУ, мені сказати досить складно. За найскромнішими оцінками, вартість кВт / год електроенергії для споживачів виросте до двох гривень.

Знову таки, підвищення буде для того, щоб вирішити цю фінансову проблему, яка на сьогоднішній день склалася на ринку електроенергії між гарантованим покупцем і виробником, включаючи виробника зеленої генерації.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін скасував пенсійний внесок при купівлі житла]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-skasuvav-pensjnij-vnesok-pri-kupvl-zhitla-61037 Thu, 24 Sep 2020 17:35:00 +0300 message Уряд напередодні схвалив Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій», що передбачає відповідні зміни, передає «Закон і Бізнес».

Згідно проекту постанови, особа, що придбаває житло вперше має підтвердити це заявою  про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя). Також ця інформація має підтверджуватися  відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також даними про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств i земельного фонду.  

Крім того звільнені від сплати цього збору особи, що перебувають у черзі на одержання житла. Це необхідно підтвердити документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, йдеться в постанові.

 

 

]]>
<![CDATA[Купити газ в Україні можна буде на пошті або в банку]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kupiti-gaz-v-ukrajin-mozhna-bude-na-posht-abo-v-banku-61036 Thu, 24 Sep 2020 16:50:00 +0300 message  

Директор по взаємодії з органами державної влади НАК "Нафтогаз" Олена Осмоловський повідомила, що компанія веде переговори з Укрпоштою та державними банками ПриватБанк і Ощадбанк про продаж газу населенню через їх відділення і контакт-центри.Об це повідомляє UBR.ua.

Вона зазначила, що клієнти, які бажають купувати газ у Нафтогазу без посередників, можуть відправити копії необхідних документів через сайт компанії.

Також за словами Осмоловської, підключення до обслуговування клієнтів ПриватБанку, Ощадбанку та Укрпошти дозволить вирішити проблему відсутності у НАКу своїх контакт-центрів для обслуговування.

«Ми вважаємо, що немає необхідності вкладати великі кошти, тим більше зараз, під час кризи, відволікати кошти на відкриття окремих сервісних центрів. Вже є кілька компаній, у яких є велика роздрібна мережа, де вони спілкуються з клієнтами. Вони просто можуть розширити перелік своїх послуг також на газ », - каже Осмоловський.

Вона повідомила, що переговори з банками та Укрпоштою поки ведуться неофіційно, проте Нафтогаз налаштований радикально, адже згадані компанії мають розвинену мережу відділень по всій країні, яку НАК міг би використовувати під свої сервіс-центри.

 

]]>
<![CDATA[Україна готова до опалювального сезону на 90%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-gotova-do-opaljuvalnogo-sezonu-na-90-61035 Thu, 24 Sep 2020 15:45:00 +0300 message Як повідомляє прес-служба уряду, про це прем’єр-міністру Денису Шмигалю доповіли на засіданні антикризового енергетичного штабу, в рамках якого обговорювались питання готовності теплопостачальних організацій до опалювального сезону.

– Всі українські сім’ї, дитячі садки, школи та лікарні взимку мають бути забезпечені теплом. У нас є для цього всі умови. Сьогодні ми бачимо стабільно високі запаси палива на ТЕС і ТЕЦ, маємо рекордні запаси газу, – зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр доручив головам ОДА, Міністерству розвитку громад і територій, Міністерству енергетики, Фонду державного майна та НАК “Нафтогаз України” оперативно розв’язати питання з проблемними ТЕЦ.

За підсумками засідання Шмигаль також доручив керівникам обласних держадміністрацій щотижня проводити наради з підготовки до опалювального сезону і доповідати про їх результати Міністерству енергетики.

 

]]>
<![CDATA[Коболєв назвав причину збитків «Нафтогазу»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kobolev-nazvav-prichinu-zbitkv-naftogazu-61034 Thu, 24 Sep 2020 14:45:00 +0300 message Глава НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook написав, що такі колосальні збитки пов'язані зі зниженням попиту і цін на енергоресурси у зв'язку з кризою, викликаною коронавірусом.

Крім того, він зазначив, що через кризу збитки несуть практично всі найбільші нафтогазові компанії світу. Коболєв також стверджує, що в "Нафтогазі" розуміли, що через кризу будуть збитки.

"Найбільші нафтогазові компанії світу фіксують збитки на тлі обвалу ціни на нафту і газ та пандемії коронавируса. Наприклад, чистий збиток британсько-нідерландської нафтогазової компанії Royal Dutch Shell в першому півріччі 2020 склав $ 18.15 млрд проти прибутку в $ 8.9 млрд за перше півріччя 2019 року . Французька нафтогазова компанія Total, другий за величиною гравець на глобальному ринку СПГ серед приватних компаній, в першому півріччі 2020 отримала $ 8.33 млрд чистого збитку проти прибутку в $ 5.87 млрд в 2019 році.

Ціни на газ в Європі (NCG) з початку року впали на 58% до рекордно історичних мінімумів.

Була б наївно думати, що така ж доля омине Нафтогаз. Зниження попиту і цін на енергоресурси вплинуло на всі сегменти нашої діяльності. Ми зафіксували збиток у звітності за перше півріччя.

Це не стало сюрпризом. Ми цього чекали і готувалися до кризової ситуації. Нафтогаз повинен зважений план дій і достатній запас міцності для проходження кризового періоду. Ми скоротили наші капітальні інвестиції на 50%. Це було важливою і своєчасною реакцією на падіння привабливості інвестиційних проектів в галузі.

"Нафтогаз" має зважений план дій і достатній запас міцності для проходження кризового періоду ", - заявив глава НАК.

]]>
<![CDATA[Учасники ринку електроенергії вважають, що Кабмін перейшов червоні лінії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/uchasniki-rinku-jelektrojenergji-vvazhajut-shho-kabmn-perejshov-chervon-lnji-61033 Thu, 24 Sep 2020 13:45:00 +0300 message Всі рішення Кабміну і НКРЕКУ призводять до системного підвищення тарифу на е / е.

В Україні на сьогодні найвища в Європі ціна на електроенергію, а влада постійно приймають нові заходи для того, щоб ціна росла і далі. Таку думку в інтерв'ю галузевому виданню OilPoint висловив Денис Морозов, директор з економіки та фінансів української промислової компанії «Інтерпайп».

«В Україні на сьогодні найвища ціна на електроенергію. Це факт, який підтверджений багатьма дослідженнями. Наші партнери французи кажуть, що у них ціна на електроенергію в два рази нижче », - сказав він.

За його словами, за останні 4-5 місяців влади перейшли всі червоні лінії і системно вводять нові правила на ринку, які призводять до зростання ціни.

«Споживання знижується, а вони намагаються зробити все, щоб воно знижувалося і далі. Це в корені неправильно. У такі часи, як зараз, багато країн намагаються, щоб ціна була нижчою, щоб на експорт було простіше поставити і можна було конкурувати там. У нас же навпаки - ціна на електрику стабільно висока і кожен місяць придумують щось нове, щоб ціна росла і далі », - констатував Д.Мороз.

Як зазначив топ-менеджер, у всьому світі вночі електроенергія дешевша. «Потрібно стимулювати купувати вночі, оскільки завантаження системи мінімальна. Навіщо піднімати нічний тариф? Я не розумію. Ну будемо ми днем ​​працювати, буде ще більше система розбалансована. Що далі? », - підкреслив він, додавши, що реальна ціна на електроенергію в Україні повинна бути в діапазоні 1 гривня 10 копійок - 1 гривня 15 копійок замість сьогоднішніх 1 гривні 40 копійок.

 

]]>
<![CDATA[На вул. Бульварно-Кудрявській частково обмежать рух транспорту до 27 жовтня]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-vul-bulvarno-kudrjavskj-chastkovo-obmezhat-ruh-transportu-do-27-zhovtnja-61032 Thu, 24 Sep 2020 12:27:00 +0300 message  
До 27 жовтня на вул. Бульварно-Кудрявській частково обмежено рух транспорту. Про це попередили у КК «Київавтодор».
 
 
На вулиці Бульварно-Кудрявській розпочинається середній ремонт. Оновлюватимуть дорожнє покриття на ділянці між вулицями Дмитрівською і Гоголівською.
 
 

Під час робіт рух буде обмежено частково. 

 

]]>
<![CDATA[У Мінрегіоні не знають, що робити з програмою "теплі кредити"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-mnregon-ne-znajut-shho-robiti-z-programoju-tepl-krediti-61031 Thu, 24 Sep 2020 11:45:00 +0300 message Міністерство розвитку громад та територій України розглядає два сценарії щодо "теплих кредитів" в Україні, про це розповів перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський, повідомила пресслужба міністерства.
 
"Ми спілкуємося з нашими колегами з Міненергетики, щоб зрозуміти, як правильно зробити. Можливо, 2021 рік має стати перехідним: треба дати всім зрозуміти, що "теплі кредити" завершуються, а з 2022 чітко працюємо по "Енергодому". Це один варіант. Другий більш радикальний: повністю зупинити цю програму у 2020 році, а з 2021-го - лише програми Фонду енергоефективності. Ми аналізуємо, наскільки люди до цього готові", - відзначив Лозинський.
 
За його словами, Мінрегіон розуміє, що енергоефективність має реалізовуватися за однією вертикаллю, має бути одна державна програма.
 
"На рахунках Фонду енергоефективності є 2,7 млрд грн, які держава Україна сплатила, кошти фонду розміщені для зручності у двох банках. Ми готові до реалізації проектів. Є певний період, за який люди мають звикнути до підготовки проектів, до їх написання. Є деякі бюрократичні моменти. Але уже маємо 200 проектів на суму 1,3 млрд грн", - сказав заступник міністра.
 
Нагадаємо,  раніше Міненерго планувало продовжити дію "теплих кредитів" ще на рік, визнаючи ефективність цієї програми.
 
"Ми проговорювали необхідність продовження Державної цільової програми з енергоефективності, надання "теплих" кредитів, ще на рік. Ми вважаємо, це дуже позитивна і соціально направлена ефективна програма, яка довела свій результат", – наголосила в.о. міністра.
]]>