Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоДержаві «нав'язують» будівництво житла для переселенців
Новини ЖКГ
02 Травня 2024 p.
28 Березня 2024 p.
21 Березня 2024 p.
15 Березня 2024 p.
26 Лютого 2024 p.
08 Лютого 2024 p.
31 Січня 2024 p.
29 Січня 2024 p.

Державі «нав'язують» будівництво житла для переселенців

Вимушених переселенців хочуть забезпечити соціальним житлом, будівництво якого здійснюватиметься за рахунок виділення коштів з держбюджету. Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді.

Парламентаріям запропонували за рахунок коштів державного бюджету забезпечити будівництво житла соціального призначення для вимушених переселенців. Зокрема, про це йдеться у нещодавно зареєстрованому у Верховній Раді законпроекті №1442 «Про державне замовлення будівництва тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб». Його ініціатором виступає депутат від «Опозиційного блоку» Наталі Королевська.

Згідно з пояснювальною запискою, документом пропонується встановлення вимоги про обсяг коштів на виконання державного замовлення будівництва житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб - щорічно передбачається в державному бюджеті і повинен становити на менше 1% його видаткової частини. 
 
«Це дозволить кожного року залучати близько 4 млрд грн на ці цілі» - переконана депутат.
 
При цьому держава виступатиме гарантом за зобов'язаннями державних замовників. Державне замовлення формуватиметься центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства за поданням державних замовників. Розміщення державного замовлення здійснюватиметься державними замовниками у порядку, встановленому Законом України «Про здійснення державних закупівель». Окрім того, передбачено, що державні замовники будуть забезпечуватися фінансовими ресурсами в обсязі, необхідному для повної оплати державного замовлення. Також встановлюються вимоги щодо подання звітності і оприлюднення інформації про виконання державного замовлення будівництва житла. Наостанок передбачається визначити статус житла, збудованого із застосуванням механізму державного замовлення. 
 
«За допомогою такого механізму, як державне замовлення на будівництво житла, можна буде вирішити проблему розміщення понад 500 тис. осіб, які в силу складних життєвих обставин покинули місця свого постійного проживання» - підкреслює депутат.
 
Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, ЄІБ готовий надати фінансову допомогу для відновлення інфраструктури Донбасу. Сума позики складатиме майже 4 млрд гривень.
 
Коментарі (0)