Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББ ВР схвалила революційний законопроект щодо ОСББ
Новини ЖКГ
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.
26 Жовтня 2021 p.

ВР схвалила революційний законопроект щодо ОСББ

Закон передбачає передачу майна ОСББ, будинку та прибудинкової території, протягом трьох місяців.

Народні депутати України сьогодні, 15 березня, у ході пленарного засідання прийняла у другому читанні і в цілому як закон законопроект № 8474 від 5 травня 2011 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку. «За» відповідний законопроект проголосували 235 депутатів, з мінімально необхідних 226, інформує «У.К.».

Закон передбачає передачу майна ОСББ, будинку та прибудинкової території, протягом трьох місяців.

Закон вносить зміни в Земельний, Цивільний кодекси і закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Так, зміни внесені до статті 42 закону про ОСББ, припускає що, в разі утворення в багатоквартирному житловому будинку об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку земельну ділянку, на якій розташований будинок, прилеглі до нього будівлі, споруди а також прибудинкова територія за клопотанням вищого органу управління об'єднання передаються безоплатно у власність або постійне користування цьому об'єднанню. ОСББ може бути створене виключно власниками житлових і нежитлових приміщень такого будинку.

Також закон визначає, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, що належать до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території визначається рішенням вищого органу об'єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Розміри земельних ділянок на яких розташовані такі будинки, визначаються на підставі відповідної документації із землеустрою.
Законом встановлено, що «обов'язкові внески і платежі співвласників - кошти на утримання і ремонт загального майна, перелік і розміри яких, а також порядок їх сплати встановлюються відповідно до статуту об'єднання рішенням загальних зборів.

Змінами, які вносяться до статті 11 закону про ОСББ встановлюється тримісячний термін, з дня держреєстрації ОСББ, протягом якого попередній балансоутримувач зобов'язаний передати таке майно з власного балансу за відповідним актом.

Передача спільного майна багатоквартирного будинку в управління об'єднанню відбувається в порядку, визначеному Кабміном. Спори щодо прийняття та передачі спільного майна багатоквартирного будинку в управління об'єднанням вирішуються в судовому порядку.


Крім того, закон встановлює, що форма управління спільним майном багатоквартирного будинку може бути змінена в будь-який час у встановленому законом порядку.

Анна Недогибченко

 
Коментарі (0)