Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоЗапрацювали електронні листки непрацездатності - Мінсоцполітики
Новини ЖКГ
02 Грудня 2021 p.
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.

Запрацювали електронні листки непрацездатності - Мінсоцполітики

В України розпочато процес видачі електронних лікарняних на підставі сформованих закладами охорони здоров’я медичних висновків про тимчасову непрацездатність
В України розпочато процес видачі електронних лікарняних на підставі сформованих закладами охорони здоров’я медичних висновків про тимчасову непрацездатність, про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України.
 
Як зазначив перший заступник Міністра соціальної політики України Євген Котик, «е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України, який завдяки нашим спільним зусиллям сьогодні стартував. Впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи. Як результат, ми одержали систему, що дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру».
 
Електронний лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності, який формує та веде Пенсійний фонд України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
 
Отримання працівником електронного лікарняного не впливає на процедури призначення та розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності.
 
Розмір такої допомоги становить від 50 % до 100 % середнього доходу застрахованої особи залежно від тривалості стажу, а розмір допомоги по вагітності та пологах – 100 % середнього доходу.
 
Відтепер на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в особистих кабінетах роботодавець та застрахована особа матимуть інформацію щодо відкритого електронного лікарняного, зокрема номеру лікарняного, дати відкриття та закриття.
 
При цьому роботодавець має можливість бачити листок непрацездатності вже в перший день його відкриття закладом охорони здоров’я. Варто зазначити, що ані Пенсійний фонд, ані роботодавець не матимуть можливості знати діагноз хворого.
 
Запровадження електронного лікарняного:
  • спрощує бюрократичні процедури оформлення тимчасової непрацездатності;
  • унеможливлює зловживання під час обігу листків непрацездатності;
  • скорочує час від оформлення до нарахування допомоги;
Під час перехідного періоду, який триватиме до 1 вересня 2021 року, громадяни України матимуть можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.
 
Порядок видачі електронних листків непрацездатності регулюється:
  1. постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього»;
  2. постановою Верховної Ради України від 03.02.2021 № 1192-IX «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності»;
  3. наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.06.2021 за № 728/36350 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність. 
 
Коментарі (0)