Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоВР прийняла закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості
Новини ЖКГ
16 Квітня 2021 p.
14 Квітня 2021 p.
09 Квітня 2021 p.
01 Квітня 2021 p.
26 Березня 2021 p.
25 Березня 2021 p.
22 Березня 2021 p.

ВР прийняла закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, що посилює вимоги до роботи колекторських компаній
Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, що посилює вимоги до роботи колекторських компаній (законопроект №4241).
 
За законопроект проголосували 274 народних депутата при необхідних 226 голосах.
 
Нагадаємо, законопроект №4241 Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні в кінці січня 2021 року. Він встановлює правила роботи колекторів і їх регулювання, зокрема, порядок реєстрації колекторської компанії, норми етичної поведінки з боржниками, вимоги до нагляду за колекторської діяльністю, а також санкції за порушення.
 
Також, в 2020 році подали в Національний банк України понад 2000 скарг на колекторську діяльність, в тому числі і про загрози колекторів.
 
В НБУ порадили, що робити споживачеві уникнути проблем з колекторами:
 
Не допускайте прострочення кредиту, веде до залучення колекторів. У разі виникнення таких ситуацій, спробуйте домовитися про реструктуризацію боргу і припинення дій колекторів.
 
Якщо колектори продовжують загрожувати, зверніться з письмовою скаргою на керівництво фінкомпанії або банку, а також в НБУ.
 

Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини або до суду. Адже саме вони контролюють дотримання законодавства про захист персональних даних. 

 
Коментарі (0)