Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГУкраїнців змусять продавати квартири чесно
Новини ЖКГ
02 Липня 2020 p.
01 Липня 2020 p.
24 Червня 2020 p.
10 Червня 2020 p.
08 Червня 2020 p.
02 Червня 2020 p.
28 Травня 2020 p.
26 Травня 2020 p.
19 Травня 2020 p.

Українців змусять продавати квартири чесно

За законом, один 1% проданого житла людина платить у Пенсійний фонд, ще відсоток - держмито за нотаріальне оформлення.Їх і «платили» саме з інвентаризаційної вартості.

Держава вирішила подбати, щоб українці продавали квартири тільки за ринковими цінами і платили відповідні податки, а податкова перевірить, звідки саме взялися гроші на дорогу покупку.

Як розповіли у Фонді держмайна, після оцінки вартості житла в БТІ, ціна відрізнялася від ринкової в десятки разів, чим нерідко користувалися при продажу квартир.

«Не менш, ніж відсотків 80, мають заниження ціни», - повідомив глава підкомітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Пінчук.

За законом, один 1% проданого житла людина платить у Пенсійний фонд, ще відсоток - держмито за нотаріальне оформлення.Їх і «платили» саме з інвентаризаційної вартості.В результаті на папері середня вартість проданої квартири в Україну навіть не дотягувала до ста тисяч гривень, і держава втрачала 2,5 мільярда гривень.

Зараз кожен об'єкт по 400-800 гривень «обраховують» уже компанії-оцінювачі, які підпорядковуються Фонду держмайна.Він до Нового року повинен затвердити мінімальну вартість квадратного метра в різних містах і районах.

Поки діє тимчасовий документ-рекомендація, який максимально наближений до ринкової вартості, але за спрощеною системою.

«Це обов'язок громадянина, якщо він продає і отримує реально ту суму, 60 тисяч доларів - він повинен з неї сплатити цей податок», - запевняє А. Пінчук.

Натомість депутати запропонували іншу схему, за якою робота оцінювачів контролюватиме ще й податкова.Відповідний законопроект незабаром буде розглядатися в першому читанні.

Походження грошей доведеться доводити  документально.Порушники будуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність.Або ж платити 15-17% вартості покупки як податок.

Експерти заявили про можливість того, що новація на час відлякає покупців.Адже для звичайної однокімнатної квартири ціна виросте мінімум на 400-1000 доларів.

І разом з додатковими витратами нововведення принесе і захист від шахраїв.Ті нерідко на папері продавали квартири за копійки, з покупця брали суму в десятки разів більшу.А потім просто анулювали угоду і залишали покупця ні з чим.

Джерело - «ТСН»

 
Коментарі (0)