Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоСуд ухвалив рішення на користь України у справі за позовом групи пенсіонерів з ОРДЛО
Новини ЖКГ
04 Січня 2021 p.
01 Січня 2021 p.
23 Грудня 2020 p.
21 Грудня 2020 p.
16 Грудня 2020 p.
09 Грудня 2020 p.
03 Грудня 2020 p.
02 Грудня 2020 p.

Суд ухвалив рішення на користь України у справі за позовом групи пенсіонерів з ОРДЛО

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення на користь України у справі за позовом групи пенсіонерів з ОРДЛО щодо незаконності зупинення видатків з державного бюджету на соцвиплати на окупованих територіях.
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення на користь України у справі за позовом групи пенсіонерів з ОРДЛО щодо незаконності зупинення видатків з державного бюджету на соцвиплати на окупованих територіях.
 
Про це повідомив у Facebook заступник міністра юстиції – Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.
 
З його слів, заявниками є група пенсіонерів, що проживала в ОРДЛО та звернулась до адміністративних судів, оскаржуючи постанову уряду № 595, якою було затверджено "Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню…", і пунктом № 2 якого зупинялись видатки з державного бюджету на соціальні виплати на тимчасово неконтрольованій території до її повернення під контроль органів державної влади.
 
“Заявники вимагали визнання цього положення незаконним та поновлення їм пенсійних платежів”, - зазначає Ліщина.
 
За даними уповноваженого, адміністративні суди трьох інстанції частково задовольнили цей позов, водночас у вимогах про поновлення платежів відмовили, бо заявники звернулись до неналежних відповідачів.
 
Заявники також звертались до багатьох органів із вимогою про поновлення пенсійних виплат на підставі судових рішень, але їм було відмовлено. Вони звернулись до адміністративних судів із позовом про незаконну бездіяльність виконавчих органів, але у цьому позові було відмовлено.
 
“Заявники скаржились на порушення ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд) та ст. 1 Першого протоколу (право власності) в зв’язку із невиконанням судового рішення на їхню користь. ЄСПЛ визнав заяву неприйнятною як таку, що очевидно необґрунтованою. Він посилався, зокрема, на рішення судів у другій справі ініційованій заявниками, якими їм було відмовлено у скарзі про незаконну бездіяльність при виконанні рішень та зазначив, що заявники не звернулись із позовами про поновлення платежів до відповідних судів”, - повідомив заступник міністра.
 

Це вже не перше рішення ЄСПЛ, що стосується соціальних виплат в ОРДЛО. У 2018 році у ЄСПЛ в одній з таких справ заявили, що українська сторона зробила все можливе, щоб забезпечити соціальними виплатами жителів окупованого Донбасу. 

 
Коментарі (0)