Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоПрезидент підписав закон про скасування вільної економічної зони "Крим"
Новини ЖКГ
07 Липня 2022 p.
04 Липня 2022 p.
30 Червня 2022 p.
23 Червня 2022 p.
17 Червня 2022 p.
16 Червня 2022 p.
15 Червня 2022 p.
14 Червня 2022 p.
09 Червня 2022 p.

Президент підписав закон про скасування вільної економічної зони "Крим"

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який визнає недійсним закон про створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на Кримському півострові і скасовує зазначену СЕЗ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який визнає недійсним закон про створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на Кримському півострові і скасовує зазначену СЕЗ, про це повідомила пресслужба Верховної Ради.
 
У картці законопроекту №5502-д, прийнятого парламентом 1 липня поточного року, відзначається, що в четвер, 19 серпня, проект закону був повернутий в Раду з підписом президента.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада скасувала вільну економічну зону "Крим", яка була введена законом в серпні 2014 року.
 
Ухвалення відповідного законопроекту №5502-д "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України" Про створення вільної економічної зони "Крим" і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України "та внесення змін до деяких законодавчих актів України" 1 червня в цілому підтримали 328 народних депутатів.
 
"З огляду на обставини 2014 року, законом, по суті, введені пільгові умови для продовження ведення господарської діяльності на тимчасово окупованій території. Разом з тим закон врегулював реалізацію прав громадян України, які залишилися проживати на тимчасово окупованій території, і введені додаткові обмеження (зокрема, митні), в податковому законодавстві такі громадяни були прирівняні до нерезидентам", - наголошується в пояснювальній записці.
 
Автори законопроекту підкреслюють, що такі обмеження призвели до дискримінації громадян України, які залишилися проживати на тимчасово окупованій території або мають місце прописки на цій території.
 
Зокрема, статус нерезидентів привів до обмежень доступу до банківських послуг на підконтрольній Україні території. Про негативні наслідки закону для дотримання прав і свобод людини неодноразово заявляли міжнародні та національні правозахисні організації.
 

Крім того, законопроект №5502-д пропонує врегулювати порядок в'їзду осіб на тимчасово окуповану територію і виїзду з неї, закріпити право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, і забезпечити реалізацію права на спадкування для таких осіб. 

 
Коментарі (0)