Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоМістобудуванню в регіонах дали «зелене світло»
Новини ЖКГ
16 Квітня 2021 p.
14 Квітня 2021 p.
09 Квітня 2021 p.
01 Квітня 2021 p.
26 Березня 2021 p.
25 Березня 2021 p.
22 Березня 2021 p.

Містобудуванню в регіонах дали «зелене світло»

Парламентарі підтримали пропозицію щодо посилення ролі регіонів у процесі контролю за містобудівною діяльністю. Відповідний законопроект вчора був ухвалений нардепами.

Народні депутати прийняли Закон №1546 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю», який покликаний спростити ведення будівельної діяльності в Україні. «За» проголосувало 306 народних обранців.

Нагадаємо, документ, крім внесення змін до ряду документів та порядку і правил їх отримання і видачі, передбачає систему державного нагляду за прийняттям рішень у сфері містобудування та здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю, механізми оскарження замовником таких рішень, удосконалення механізму декларування робіт, скорочення строку видачі технічних умов та зняття обмежень щодо залучення до здійснення контролю фахівців лише науково-дослідних та науково-технічних організацій, атестованих Мінрегіоном.

У самому ж Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства прийняття Закону вважають проривом у напрямку довгоочікуваної децентралізації.

«Нарешті зроблено довгоочікуваний крок по спрощенню дозвільних процедур і передано контроль за будівельною діяльністю місцевим органам влади. Міністерство продовж декількох місяців наполегливо працювало з народними депутатами і відповідними комітетами задля цього результату»,  - сказав  Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко, передає прес-служба відомтва.

Нагадаємо, крім цього документу, нардепи законопроектом №2446 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропонують дозволити за певних умов звільняти замовників будівництв від сплати пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

 
Коментарі (0)