Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоКабмін визначив, кого і коли інспектуватиме Держархбудінспекція
Новини ЖКГ
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.
26 Жовтня 2021 p.

Кабмін визначив, кого і коли інспектуватиме Держархбудінспекція

Держархбудінспекція має здійснювати контроль за господарствами з високим ступенем ризику не частіше ніж один раз на рік, із середнім – не частіше ніж один раз на 2 роки, з незначним – не частіше ніж один раз на три роки

Контроль за суб'єктами господарювання в житловій сфері здійснюватиме Держархбудінспекція не частіше одного разу на рік.

Про це повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 28 березня 2012 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 259 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у житловій сфері та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)». Вони викладені у додатку до цього урядового документа.

Згідно з постановою, йдеться про наступні критерії: технічний стан будинків, споруд і прибудинкових територій, які обслуговуються, надання послуг з утримання, управління будинками, спорудами і прибудинковими територіями, а також з проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику – високого, середнього та незначного.

До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти, які надають послуги з утримання аварійних чи ветхих будинків, споруд і їх прибудинкових територій або здійснюють управління ними. Крім того, вони провадять господарську діяльність, пов’язану з побутовими відходами.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику відносяться суб’єкти, які надають послуги з утримання будинків, споруд, що не належать до аварійних чи ветхих, і їх прибудинкових територій, та здійснюють управління ними, провадять господарську діяльність з прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами. Також вони провадять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику відносяться суб’єкти, які не підпадають під критерії суб’єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику.

Держархбудінспекція має здійснювати контроль за господарствами з високим ступенем ризику не частіше ніж один раз на рік, із середнім – не частіше ніж один раз на 2 роки, з незначним – не частіше ніж один раз на три роки.

 

Ольга Гальчинська

 
Коментарі (0)