Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоУ підприємств не відбиратимуть майно за газові борги
Новини ЖКГ
02 Грудня 2021 p.
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.

У підприємств не відбиратимуть майно за газові борги

Парламентарі не підтримали законопроект, який покликаний зменшити заборгованість державних компаній перед «Нафтогазом» шляхом надання дозволу на відчуження майна у підприємств-неплатників, які не мають загальнодержавного або соціального значення.

Верховна Рада не прийняла проект Закону №2264 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна». Документ пропонує дозволити відчуження майна у державних підприємств, які є боржниками «Нафтогазу» та не мають загальнодержавного або соціального значення. 

«З огляду на критичний рівень заборгованості споживачів перед Компанією («Нафтогаз», – ред.) за спожитий природний газ, зважаючи на необхідність гарантованого забезпечення споживачів України природним газом, необхідно на законодавчому рівні врегулювати питання захисту економічної та енергетичної безпеки, та важелів впливу для стягнення заборгованості. З метою покращення фінансового стану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» пропонується доповнити Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» шляхом обмеження  мораторію на відчуження майна боржників, які не мають загальнодержавного або соціально значення, одночасно зберігши такий мораторій для майна НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх компаній», – йдеться у тексті пояснювальної записки до законопроекту. 
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», Верховна Рада підтримала законопроект, який поверне ОСББ, асоціаціям власників житлових будинків та ЖБК статус неприбуткових організацій.

Катерина Білоус

 
Коментарі (0)