Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоПарламент відстрочив врегулювання роботи Нацкомісії
Новини ЖКГ
02 Грудня 2021 p.
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.

Парламент відстрочив врегулювання роботи Нацкомісії

Парламент повернув Кабміну на доопрацювання законопроект про Нацкомісію, проти прийняття якого виступав ряд експертів галузі ЖКГ. Схожі проекти Закону, ініційовані депутатами, Верховна Рада відхилила.

Парламент повернув на доопрацювання урядовий законопроект №2966 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг», який пропонує визначити порядок формування, правовий статус та організацію діяльності НКРЕКП як державного колегіального органу. Також документ пропонує встановити чіткі межі компетенції та повноваження НКРЕКП, які необхідні для реалізації покладених на неї завдань. Відповідне рішення підтримали 226 народних обранців.

При цьому, схожі проекти Законів №2966-1 та №2966-2, ініційовані депутатами, парламентарі відхилили.
 
Зауважимо, з моменту реєстрації проекту Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» Кабінет Міністрів усіляко наполягав на його прийнятті парламентом. Зокрема, під час години запитань до уряду у ході пленарного засідання 5 червня Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк закликав усіх народних депутатів, які мають пропозиції до цього документу, до обговорення, щоб вже найближчим часом цей законопроект можна було винести на голосування.
 
Варто зазначити, що ряд експертів виступають проти прийняття вищевказаного рішення. Так, Міністр палива і енергетики (2005-2006 рр.) Іван Плачков стверджує, що «рекомендований для ВР документ - законопроект №2966 забезпечує абсолютно повне і пряме підпорядкування діяльності Комісії вищим органам державної влади, і про жодну незалежну регулюючу Комісію не може йти мова». На його думку, документ потребує ретельного доопрацювання.
 
Схожої позиції притримується і Головне науково-експертне управління Верховної Ради. «Більш вдалим, на нашу думку, вбачається варіант розробки єдиного закону про державне регулювання на ринках енергетики та комунальних послуг з визначенням в ньому, в тому числі, вичерпного складу відповідних суб’єктів (включаючи Комісію), їх статусу, функцій, повноважень, принципів організації та діяльності (як це має місце, наприклад, у випадку із Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» тощо). У зв’язку з цим видається доцільним повернути внесений законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання» - йдеться у висновку Управління від 2 червня. 
 
До речі, детальніше про урядовий законопроект №2966 можна прочитати тут.
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», нові ціни на енергоносії та тарифи на ЖКП можуть стати непосильними не лише для населення, але і для місцевих бюджетів. Таку загрозу бачить ряд депутатів. Тож, пропонують разом із субсидіями населенню надавати з держказни і компенсацію міськрадам.
 
Катерина Білоус
 
Коментарі (0)