Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоОб'єкти всесвітньої спадщини рятують від забудови
Новини ЖКГ
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.
26 Жовтня 2021 p.

Об'єкти всесвітньої спадщини рятують від забудови

Уряд пропонує ввести мораторій на будівництво поблизу об'єктів національної і всесвітньої спадщини. Вживання таких заходів вимагає громадськість.

Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про введення мораторію на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, історично сформованих частинах населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України».  Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

За словами Міністра культури Євгена Нищука, введення такого мораторію є вимогою громадськості. «Уже тривалий час ми стикаємося із проблемою незаконних забудівель на тих територіях, які відносяться до всеукраїнської і світової спадщини. Перш за все, це стосується Київської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей і міста Києва, де розташована переважна більшість об’єктів всесвітньої спадщини», - зазначив Міністр.

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити збереження об’єктів всесвітньої  культурної спадщини, а також прискорити розроблення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток культурної спадщини, охоронних (буферних) зон та історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, їх фіксацію у містобудівній та землевпорядній документації, що забезпечить доступність відомостей про обмеження і заборони провадження на цих територіях господарської діяльності та можливість планування суб’єктами господарювання господарської діяльності.

Для досягнення цієї мети пропонується ввести мораторій  на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах та на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, зон охорони пам’яток.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, днями парламент закликали до стабілізації економічної ситуації в країні ввести мораторій на підвищення житлово-комунальних тарифів, відключення зазначених послуг та примусову реалізацію житла через заборгованість, тощо.

Катерина Ляшевська

 
Коментарі (0)