Рус Укр
ГоловнаЗаконопроекти ЗАКОН №626-VIII Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг
Новини ЖКГ
12 Червня 2024 p.
07 Червня 2024 p.
30 Травня 2024 p.
23 Травня 2024 p.
22 Травня 2024 p.
09 Травня 2024 p.
02 Травня 2024 p.
28 Березня 2024 p.
21 Березня 2024 p.
15 Березня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

ЗАКОН №626-VIII Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг

В Україні 25 липня набуде чинності Закон, який націлений забезпечити єдиний підхід в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів.

 ЗАКОН УКРАЇНИ №626-VIII

Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг
 
Верховна Рада України постановляє:
 
I. Внести зміни до таких законів України:
 
1. У Законі України «Про житлово-комунальні послуги"» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 47, ст. 514; 2010 р., № 49, ст. 571; 2012 р., № 7, ст. 53, № 37, ст. 445, № 42, ст. 526):
 
1) у статті 31:
а) частини п’яту та шосту виключити;
б) частину сьому доповнити абзацом другим такого змісту:
«Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається»;
в) частину дев’яту викласти в такій редакції:
«9. Спори щодо формування та встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги вирішуються в судовому порядку»;
г) частину десяту доповнити абзацом третім такого змісту:
«Порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів»;
 
2) частину другу статті 32 доповнити реченням такого змісту: «У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством».
 
2. У статті 20 Закону України «Про теплопостачання» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 28, ст. 373; 2010 р., № 49, ст. 571):
 
1) частини п’яту та шосту викласти в такій редакції:
«Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи.
Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається»;
 
2) доповнити частинами дев’ятою та десятою такого змісту:
«Порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів.
Спори щодо формування та встановлення тарифів на теплову енергію вирішуються в судовому порядку».
 
3. У Законі України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2010 p., № 49, ст. 571 із наступними змінами):
 
1) у статті 10:
частину третю виключити;
у частині четвертій слова «без відповідного відшкодування» виключити;
 
2) статтю 14 виключити.
 
II. Прикінцеві положення
 
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крімпідпунктів «а» і «в»  підпункту 1 пункту 1, підпункту 2 пункту 2 та підпункту 1 пункту 3 розділу I цього  Закону, які набирають чинності з 1 січня 2016 року.
 
2. Кабінету Міністрів України:
 
1) до 1 липня 2017 року вжити заходів щодо відшкодування в повному обсязі різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органом місцевого самоврядування, до 1 січня 2016 року;
 
2) до 1 вересня 2015 року:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
Президент України П.ПОРОШЕНКО
м. Київ 
16 липня 2015 року 
№ 626-VIII
Верховна Рада України
 
Коментарі (0)