Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоВітчизняний електроринок пропонують «підтягнути» до європейських норм
Новини ЖКГ
02 Грудня 2021 p.
25 Листопада 2021 p.
22 Листопада 2021 p.
19 Листопада 2021 p.
11 Листопада 2021 p.
10 Листопада 2021 p.
08 Листопада 2021 p.
04 Листопада 2021 p.
29 Жовтня 2021 p.

Вітчизняний електроринок пропонують «підтягнути» до європейських норм

Нардепам пропонують привести вітчизняний енергоринок до європейських норм. Зокрема, наголошується на створенні недискримінаційного ринку електрики та регулювання відносин на ньому.

Нещодавно під куполом Верховної Ради було зареєстровано законопроект №2199а «Про внесення змін до Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» щодо виконання вимог Договору про заснування Енергетичного Співтовариства».

Основною метою документа, згідно з пояснювальною запискою, є впровадження основних положень Третього енергетичного пакету, зазначених у Директиві 2009/72/ЕС Європейського Парламенту та Ради стосовно спільних правил для внутрішнього ринку електроенергії.

Законопроект передбачає:

приведення у відповідність до Директиви 2009/72/ЄС повноважень Регулятора (національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг);

розширення функцій Регулятора щодо здійснення моніторингу на ринку електричної енергії, міжнародної співпраці, взаємодії та обміну інформацією на регіональному ринку з країнами-членами Енергетичного Співтовариства та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства;

впровадження прозорих та недискримінаційних вимог щодо регулювання діяльності суб’єктів ринку.

На думку ініціаторів, прийняття законопроекту дозволить створити організаційні, правові та економічні основи функціонування лібералізованого ринку електричної енергії в Україні та сприятиме впровадженню ефективного, ліквідного конкурентного ринку електричної енергії.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, у Міненерго визнають, що реформувати енергетичну сферу в Україні можливо лише за рахунок інвестиційних коштів. Крім цього, необхідно удосконалити і нормативно-правову базу.

Анастасія Войтко

 
Коментарі (0)