Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоВ Україні можуть змінитися «правила» встановлення тарифів
Новини ЖКГ
25 Травня 2022 p.
20 Травня 2022 p.
13 Травня 2022 p.
29 Квітня 2022 p.
22 Квітня 2022 p.
19 Квітня 2022 p.
18 Квітня 2022 p.
12 Квітня 2022 p.
06 Квітня 2022 p.
25 Березня 2022 p.

В Україні можуть змінитися «правила» встановлення тарифів

Верховна Рада прийняла за основу законопроект спрямований на забезпечення єдиного підходу в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів.

Парламент прийняв за основу із скороченим терміном підготовки до другого читання урядовий законопроект №2029а «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг». Відповідне рішення підтримали 228 народних обранців.

Відповідний документ спрямований на забезпечення єдиного підходу в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів.

«Метою розроблення проекту Закону є забезпечення єдиного підходу в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів та виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (Матриці) стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту «Друга програмна позика на політику розвитку»», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Досягнення вказаної мети пропонується шляхом узгодження положень Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про теплопостачання» щодо основних засад встановлення тарифів.

У пояснювальній записці до проекту Закону повідомляється, що наразі в Україні діє принцип щодо встановлення цін/тарифів на рівні не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання). Разом з тим, у законодавсті містяться норми, що дають можливість встановлення тарифу з відхиленням від економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг із відшкодуванням з відповідного бюджету.

«Єдиний підхід щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів у вказаних сферах дозволить забезпечити раціональне планування державного та місцевих бюджетів», – йдеться у пояснювальній записці.

Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», парламент повернув Кабміну на доопрацювання законопроект про Нацкомісію, проти прийняття якого виступав ряд експертів галузі ЖКГ. Схожі проекти Закону, ініційовані депутатами, Верховна Рада відхилила.

 
Коментарі (0)